Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vizsgálatokon kell...

Milyen vizsgálatokon kell átesnie egy terhes nőnek?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha valaki leírná részletesen, hogy miután kiderült hogy terhes vagy, utána milyen időközönként, milyen vizsgálatokra kell járni egy kismamának. Mert gondolom nagyon sűrűn járnak a kismamák nődokihoz. Hallottam valami hüvelytörlésről is ,de nem tudom az milyen, meg még mik vannak?


Nem vagyok terhes, csak érdekel, hogy milyen vizsgálatokat végeznek :)

Köszönöm aki megosztja velem a babavárás szépségeit és fájdalmait!


2009. okt. 30. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az elején többet kellett mennem görcsök miatt.De elvileg amint megállapították a terhességet,akkor mentem a védőnőhöz,kaptam kiskönyvet.Menni kellett laborba,fogászatra.Aztán a 12. héten volt egy ultrahang,utána 16. héten AFP,ennek eredménye után a 18-19. héten a következő ultrahang.24. héten terheléses cukorvizsgálat,majd a 28. héten ultrahang.Most a 36. héten kell mennem laborba,ultrahangra és CTG-re.Aztán hetente CTG.

Nagyon gratulálok a kisbabához!Vigyázz magatokra,élvezd minden percét,nagyon hamar eltelik!34 hetes kismama

2009. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Inkább én gratulálok és jó egészséget kívánok! Nem vagyok terhes még korán van: 18 éves vagyok :)

CSak nagyon érdekelnek ezek a vizsgálatok. Jujj többször is kell laborba menni? :S Én nem bírom a vért elájulok, már igy előre félek hogy mi lesz a szüléskor is :(

és mi ez a CTG?

2009. okt. 30. 17:39
 3/5 A kérdező kommentje:

fogászatra is menni? mik vannak. oda miért kel? és ez mi lenne: AFP, és milyen az a terheléses cukorvizsgálat?

Bocsi a sok kérdésért :)

2009. okt. 30. 17:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. terhesség megállapítása teszt+ ultrahang, ahol a szívhangot megállípítják.


2. védőnő + kiskönyv


3. labor (vér+pisi)


4. 12. heti uh. méret, terhesség korának pontos megállapítás, tarkóredőszűrés (uh. down.szindróma kockázatának csökkentése)


5. 16. hét uh (nem mindig van) + afp (magzati fehérje érték vizsgálata az anyai vérből, ami utalhat a down-kórra és a nyitott hátgerincre)


6. 18. hét genetikai uh. részletes vizsgálat, ujjak száma, végtag fejlődés megállapítható, hólyag/gyomor telítődés vizsgálata.


7. terheléses cukor 24-26. hét között. a reggeli vércukor lehet jó, akkor is, ha terhességi cukrod van, vagyis sunyi egy dolog. megmérik a cukrot éhgyomorra, aztán enni kell, vagy cukros löttyöt inni, és két órára rá is mérnek egy cukrot.


8. ezentúl marad a szokásos havi védőnő látogatás (vizeletből fehérje vizsgálat, vérnyomás mérés a toxémia kizárására és a 18. héttől doppler készülékkel szívhang vizsgálat)


9. doki látogatás havonta, aki elbvégzheti a fenti uh-kat, vagy beutal máshova. egyes orvosok minen alkalommal ellenőrzik a méhszáj állapotát, mások sosem. ez hüvelyi benyúlós vizsgálat. emellett ha nem volt a terhesség előrr rákszűrés, akkor azt is megcsinálja az első 12 hétben.


9. 35. héttől heti egy CTG/NST, a 38. héttől heti két ilyen vizsgálat, ami egyszerre figyeli a magzat mocorgását és méhed tevékenységét, a sűrű összehúzódás a szülés közeledtét jelzi. ilyenkor is van vérnyomás és vizelet ellenőrzés a toxémia miatt.


10. 35-36. héten súlybecslő uh., amiből a születési súlyra és fekvésre következtetnek.


11. 38-40. hét között áramláásvizsgálat, amivel a placenta és a köldökzsinór állapotát vizsgálják.


kb ennyi, de ez mind normális terhességre vonatkoznak, ha valami gebaszt van, vagy aggódsz sokkal több vizsgálat lehetséges.

2009. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
huuuhhh mennyi vizsgálat!Köszönöm a részletes választ!
2009. okt. 30. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!