Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell számolni a magzatm...

Hogyan kell számolni a magzatmozgást?

Figyelt kérdés
34.hétbe léptünk, és magzatmozgást kellene számolni. Ez hogy működik? Nekem nagyon sokat mozog a babám. Az étkezés utáni mozgások nagyon jók. De hogy számoljam? Vagy elég csak beikszelni hogy mozgott??? Vagy minden egyes mozdulat egy mozgásnak számít? KI hogy számolja?
2008. jún. 30. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ezt a doki kérte? nekem rengeteget mozgot, egész nap x-elhettem volna:) Vlt hogy csak 1-et rugott, volt, hogy rockyzott a pocimban. Szerintem minden egyes mozgás mzgásnak számít!



Dia

2008. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Reggel miután felébredsz, elkezded számolni a mozgást. (8 óra- egy rugás: 1, 8:10 - egy nyújtózás: 2, .... 10.07 - rugás: 10.) Mikor a tizedik mozgást észlelted, megnézed, hogy hány óra és a táblázatban beikszeled - jelen esetben 10 óra. Én így értelmeztem, utolsó 2 héten a kórházban is így mértük és szerintem jól csináltuk. :)
2008. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerinetm az első váalsz helyes.
2008. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár lehet, hyogy a msáodik is jó, a barátnőm az első válasz szerint számolt. a legjobb, ha megkérdezed a dokidat!
2008. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most már utánajártam inkább jobban, nehogy a következő terhességnél rosszul csináljam. Minden válasz nyerő, idemásolom, hogy mit találtam.

Kétféle módszer terjedt el a gyakorlatban. A Cardiff-technika alkalmazásakor

a terhes reggel 9 órakor kezdi számolni a magzat mozgásait. A tizedik mozgás

időpontját feljegyezve megállapítható, hogy a magzat átlagosan mennyire aktív.

A Sadovsky-technika szerint az egy óra alatti magzatmozgás-szám meghatározás

javasolt, délelőtt két óra, délután két óra időtartammal. Az egy óra alatti átlagosan

4 mozgás élettani érték.


Attól függ, hogy milyen táblázatot kaptál erre a célra az orvosodtól. Kaptál? Az enyémnek mocorgó táblázat volt a neve és 0-24-ig be voltak jelölve az órák. De találtam egy ilyet, gondolom a másik fajtára. [link]

2008. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem úgy mondta a védőnőm a számolási "technikát", hogy evés után feküdjek le 15 percre és számoljam, hogy a 15 perc alatt hányszor mozdul. Pl. ha kidugja a lábacskáját az 1, ha a fenekét dugja ki az 2, tehát minden mozdulat 1-nek számít, de ha pl egyszerre mozdítja a kis kezét és a lábát, amikor a 2 oldaladnál egyszerre érzel mozdulást, azt is 1-nek kell számolni. Én így csinálom.

37 hetes kismami

2008. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!