Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A családi kedvezményt a...

A családi kedvezményt a munkahelyen kell intézni? Már a gyermek születése előtt jár, ez havonta van folyósitva?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A családi kedvezmény csak akkor jár ha 3 gyereked van.(vagy útban a harmadik)A magzatra a betöltött 90. nap után jár.Gyerekenként 4000 Ft vagyis 12.000Ft/hó.A munkáltatódnál kell nyilatkoznod,hogy szeretnéd igénybevenni,és akkor nem vonnak tőled annyi SZJA előleget,persze ez függ a fizetésed összegétől.Tehát ezt nem "folyósítják",hanem a fizetéseddel kapod.A pároddal megosztva is igényelheted.Vagy ha évközben nem kéritek,utólag a bevallásaitokban igénybe vehetitek.Tudom nem valami egyszerű megérteni,ha beírod a googleba,hogy "családi kedvezmény 2009" földob egy nagycsomó oldalt.Érdemes átolvasni.

35 hetes (könyvelő)kismami

2009. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a válaszod,igazán világos volt,ne aggódj!:)Már csak azt kérdezném tőled,hogy mi van akkor,ha ez nem vonható le a fizumból,az adómból?Ugyanis én közalkalmazott vagyok,havi 90800 ft bruttóval,sajnos....Jogosan tartok ettől?Válaszod előre is köszönöm!:)
2009. okt. 27. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!