Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS. Mit éreznék akkor, ha a...

SOS. Mit éreznék akkor, ha a méhszáj megnyílik/megnyílt? 14 hetes vagyok és azt mondják bármikor megtörténhet velem. (:

Figyelt kérdés
2 napja szúrkál a hüvlyem, feszül, néha a végbelemnél is feszülést érzek. A petefészkemben néha enyhe szurkálást érzek, inkább jobb oldalon. Nyugtassatok meg, hogy ez valami más.
2009. okt. 26. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a méhszáj megnyílik, iszonyúan görcsöl a hasad. Ez van szülésnél is. Lehet, hogy ez inkább valami fertőzés lehet, hívd fel a nőgyógyászod, mert ha az, okozhat vetélést is.
2009. okt. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem görcsölt a hasam mikor 4ujjnyira 36héten/ nyíltam ,a doki mondta vizsgálatnál,amúgy meg mindenem szúrkált ,görcsölt a terhességek alatt/3x szültem/semmi bajom nem volt!Persze említsd meg a dokinak a tüneteidet hogy mindent ki lehessen zárni,de szerintem amit más terhes mond, engedd ki afüleden mert különben megőrülsz! Minden terhesség más ne máséból vegyél példát,hanem éld meg a tiedet nyugalomban és várd örömmel a kicsit!:)Persze bármikor bármi megtörténhet de ugye akkor fel sem kelnénk reggel mert hátha rossz történik. Ne aggódj ,ez a Te terhességed nem a "pletyiseké"!:) Sok sikert és jó egészséget kívánok Nektek!!!:)
2009. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen jár fájásokkal. Legalábbis szülés előtt nem. VAn, aki úgy kinyílik 1-2 ujjnyira, hogy észre sem veszi.

Van valami "alap" gondod, ami miatt megnyílhatsz vagy csak te érzed ezt?

Az is lehet, hogy nő a méhed azt érzed.

2009. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Én írtam az első választ, közben eszembe jutott, hogy tényleg hány olyan eset van, hogy kinyílt a méhszáj és nem is érezték, stb. Én is 3x szültem hál'Istennek nem nyílt ki idő előtt, csak abból indultam ki, hogy szülésnél iszonyú fájások közepette tágul a méhszáj. Tényleg miért gondolod, hogy 14 hetesen kinyílik, mi az a bármi, ami megtörténhet veled? Veszélyeztetett terhes vagy? A lényeg a lényeg: a doki tud leginkább megfelelő választ adni!
2009. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírsz, inkább amiatt lehet, hogy növekszik a méhed, tágulnak a csontjaid. Ezek a terhesség normális kísérőjelei. Egyre jobban fogod érezni, ahogy növekszik a pici. Ne hallgass azokra, akik mindenfélével ijesztgetnek, mert akkor nem lesz más a babavárás, mint merő stressz. Nekem a dokim azt mondta anno, hogy ne olvassak szüléssel, terhességgel kapcsolatos dolgokat, mert akkor mindig csak a sok hülyeségen fog járni az agyam. Próbáld meg minden percét kiélvezni a babavárásnak, mert ez csodálatos időszak!
2009. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet érezni. Nekem azt mondta a doki. Azt csak ő látja. Szerintem csak nő a méhed, húzódnak a tartószalagok.

35km

2009. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a bátorítást.

Fokozottan eszélyeztetett avgyok. Sajnos 3 vetélésem volt eddig, akkor véreztem. Legutóbb februárban 10 hetesen. A legutóbbi vizsgálaton mondta a doki, hogy feszül a méhszáj és ez nem jó. Most megyek Uh-ra. Remélem pár óra múlva többet tudok már...

2 hete jól érzem magam, és reméltem, hogy sikerül, hiszen eddig a sárgatest hormon hiánya és a prolaktin túlműködés okozta, hogy nem maradt meg a baba...

2009. okt. 26. 16:57
 8/11 A kérdező kommentje:

A baba szépen növekszik.:)

Teljesen nem nyugodtam meg, de reménykedem.

2009. okt. 26. 21:47
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj megnyugodni, a baba is érzi a te feszültségedet! Próbáld elterelni a figyelmed, nehogy az legyen, hogy bevonzod magatoknak a bajt! Pihenj sokat, ha teheted!
2009. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

13.43-as vagyok!:)

Örülök hogy szépen növekszik a baba,írtad hogy véreztél,én is 6.hetesen,2hét kórház,otthon kíméletes életmód várt végig csináltuk,a férjem mosott,akkor még tárcsás mosógépem volt:),most 7éves lesz a fiam decemberben!:)Pihenj sokat és minden rendben lesz!

2009. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!