Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen homeopátiás szerek...

Milyen homeopátiás szerek segítik a szülést? Mikor kell elkezdeni szedni?

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok
2008. jún. 26. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Miért akarsz bármit is szedni?
2008. jún. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a könnyebb tágulás, szülés érdekében. gondoltam, málnalevél tea helyett...
2008. jún. 26. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Igaz, Én nem ismerem a homeopátiás szereket, nem is volt rá szükségem soha.

Szerintem lelkileg készítsd fel magad, gondold végig sokszor, hogyan szeretnél szülni, de csak jókra! :-)

Akkor minden rendben lesz! Nagyon jó ez az oldal, csak sokszor fölöslegesen paráztatják egymást a kismamák! Persze nem gondolom, hogy szándékosan!

A lényeg , hidd el nekem, a jó lelki hozzáállás! Relakszálj sokat, és csak pozitívan!

Minden rendben lesz!

2008. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Calliophylumot és a Cimicifugát ajánlották. (remélem jól írtam a nevüket) Én biztos nem szedném még egyszer mert nekem személy szerint semmit nem értek, de próbáld ki ha gondolod és hiszel benne. Ha jól emlékszem a 36. héttől kellett szednem.
2008. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia.A homeopátiás szerek szedése nem úgy van,hogy magamttól kitalálom, és szedem.Külön alkatra, és tünetek alapján szokták kiválasztani, általában szakember segítségével,vagy a gyógyszerész segítségével.A homeopáthiás szerek egyébként is csak gyógyszertárakan kaphatóak.Mondhatnám neked, hogy nagyon jó az Caulophyllum, vagy a Cimicifuga racemosa, de mint már írtam ezek a szerek alkati, és tüneti szerek, ami jó ennek az nem biztos, hogy jó neked.Szóval, szakember, vagy gyógyszerész segítségét kérd, elég segítőkészek, és válasszd ki, mire szeretnnéd, mik a tüneteid, és arra megkapod a megfelelő homeopathias szert.Remélem segítettem.Sok sikert.Egyébként nagyon jók.:-)
2008. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám gyógyszerész úgyhogy valamilyen szinten jártas vagyok ill. szülésem elött én is szedtem a bogyókat. Első terhességem: Dec. 19 -én 14.15-kor 3 perces fájásokra ébredtem és 16.25-kor megszületett a baba. nekem használt! Anyukám koleganőjei ill azok lányai is szedtek homeopátiás bogyókat is mindenkinél átlag 2-3 óra volt a szülés. Nem állítom, hogy attól, de azért 5-ből 5 nem rossz arány szerintem. A fogadott szülésznőm is ajánlotta!

Szülés elött és alatt:

A 37. terhességi héttől érdemes elkezdeni az Arnicából naponta 1x5 szemet, a Caulophyllum 5 ch -ból is (ez puhítja a méhszájat) napi 1x5 szemet szedni, a Cimicifuga r.30 ch-ból heti 1x10 szemet. Ha elindulnak majd aq fájások, akkor a Caulophyllum 5 ch-ból szedjen minden fájásnál, s kb. 4 ujjnyira kinyílt méhszájnál kel a Cimicifugából bevenni 1x5 szemet, s folytatni majd Caulophyllummal. Így nagyon gyakori, hogy 1-1,5 óra alatt megszülethet a baba, első szülés esetén is.


Szülés UTÁN:

A baba megszületése után az Arnicából napi 2x5 szemet szedjen, sebgyógyító, vérzéscsillapító és fájdalom csillapító hatásuk miatt. Az Apisra akkor lehet szükség, ha esetleg a gátseb nagyon fájdalmas, akkor napi 3-4x5 szemet lehet ebből szedni. Tejserkentő az Urtcica nevezető homeopátiás bogyo (napi 2-szer 5-öt kell bevenni,)


Minél kisebb a szám a bogyó neve után, annál erősebb! A higítást jelenti!!!!!!


Dia



Leírom, hogy miket szedtünk:

2008. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

36. héttől szedhető, a Caulophyllum Ch5, naponta 1x 5 golyó nyelv alatt elszopogatva, a másik a Cimicifuga, amit a szülésnél lehet csak szedni, félóránként az előzővel felváltva 5-5 golyót.

A málnalevéltea pedig, amit csak a gyógynövényboltban kaptam meg: napi 1-2 csésze, csészénként 1 kávéskanálnyi tealevél leforrázva, 10 percig állni hagyva.

2008. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi, de hátha valaki ide téved, az, hogy a 36. Héttől lehet szedni, azt jelenti, hogy 35 hetes, 1 napos kortól, vagy betöltött 36. Héttől?? Köszönöm a segítséget! 35 hetes km
2014. jún. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!