Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki akit annyira zavar...

Van valaki akit annyira zavar a terhességi hízás mint enegem?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok,eddig 11 kg jött fel rám és csak most jön a java.Úgy félek,hogy szülés után rajtam marad 10-15kg.Van aki a szoptatás alatt is hízik.Mihez kezdjek,hogy egy darabig tartani tudjam?Majdnem minden nap edzek 1órát nem eszek sokat,csak fagyizni szoktam :( sajnos 1-2 gombóc.Azt be akarom szüntetni.

Tudom a baba egészsége a legfontosabb,de ez akkor sem állapot.

Vmit kezdenem kell magammal!



2013. júl. 24. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Többször kevesebbet egyél, és rengeteg gyümölcsöt és zöldséget, és fehérjét, fehér húsokat.
2013. júl. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj ezen, nem tudhatod hogy a későbbiek folyamán mennyit hizol még, lehet hogy nem sokat. Én is nagyon aggódtam hogy milyen kövér leszek, mindig is nagyobb darab voltam, de eddig csak a hasam nőtt meg. 78 kg-val kezdtem és most vagyok 86 kg a 34.hétben. Május óta nem hiztam egy dekát sem, ami elég fura, de a baba fejlődik rendesen és már 2 kg körül van. Én nem edzek semmit, naponta 3* megyek sétálni a kutyákkal, ha nem is minden nap de én is eszek fagyit :) egyél ami jól esik, hamarosan úgyis akkora hasad lesz hogy hiába akarsz enni egy normál adag ételt , egyszerűen nem fog beléd férni!
2013. júl. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon zavar 38 hetes vagyok most és eddig kb 5 kiló jött fel. De ez is nagyon zavar. Remélem nem fog több... Szerintem is sok zöldséget meg a fehér husokat egyél. De én némelyik gyümölcsel vigyáznék, válassz olyat aminek kevesebb a szénhidrát tartalma.
2013. júl. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sok gyümit eszek,szezonálisakat.

Kevesebb fér már belém azt érzem,h már nem csúszik le nagy adag étel.Húst nem eszek,mert vega vagyok.Helyette tojás,sajt,szejtán.

3as te mázlista vagy azzal az 5kg-val.Mindjárt megszülsz,azt ott is hagyod a kórházban :)

2013. júl. 24. 08:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Az is számít, hogy milyen a kiinduló testalkatod, súlyod. Ha nagyon-nagyon vékony voltál, akkor több kiló jön fel a terhesség alatt, mint azoknál, akik esetleg felesleges kilókkal kezdik a terhességet. És a genetika is nagyban közrejátszik. Én 168 cm-rel és 63 kg-al kezdtem a terhességet, 5 és fél kiló plusszal mentem szülni, 7 kg le is ment a kórházban. Könnyebben jöttem haza a kórházból, mint amivel kezdtem a terhességet. Szoptatás alatt pedig további 5 kg-ot fogytam. De sosem figyeltem oda a súlyomra, annyit és azt ettem, mint máskor. Nem tornáztam, max nagyokat sétáltam. Ez a kevéske hízás nem az én érdemem, ezt örököltem, ha akartam volna sem tudtam volna többet hízni. Szerintem fordított esetben is ugyanez a helyzet. Ha ilyen típus vagy, hogy sokat hízol terhesen, akkor ezt el kell fogadni, aztán majd lemegy szülés után. Ha egészségesen táplálkozol és napi szinten edzel, akkor szerintem mást már nem tudsz tenni annak érdekében, hogy ne hízz sokat, egyszerüen ilyen az alkatod, és ez nem baj. Kérdezd meg anyukádat, hogy ő mennyit hízott terhesen.
2013. júl. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én 21-es BMI-vel kezdtem a terhességem, a 39. hétben járok és eddig bizony fel jött 18 kg. de a doki és a védőnő is mondta, hogy valójában nem látszik, mondjuk van egy 173 cm-es magasságom, talán az is jelent valamit, mert jobban eloszlik. de én se érzem, hogy sokat ennék, kettő helyett egyáltalán nem eszem, minden nap mozgok, tornázok, sétálok. valójában nem lehet ellene mit tenni.ha így vagy bekódolva, akkor így vagy. engem is sokáig zavart, mindenki jött azzal, hogy hát 5-6-8 kg-okat híztak, úristen...akkor én mit mondjak....de nem ez számít, hanem hogy valójában hogy tartod magad...nyugi
2013. júl. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem sajna diétáznom kell szigoruan mert magas a vérnyomásom 2 fajta gyogyszert is szednem kell. Csak az a baj hogy most egy picit elengedtem magam kajálás szempontjábol ugyhogy szerintem jött fel még :(. Hozzá teszem hogy plussz kiloval is indultam.
2013. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs terhességi cukrod?
2013. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi csajok aranyosak vagytok!

Ez van el kell fogadnom.Remélhetem,hogy majd lemegy.

Nincs terhességi cukrom,tegnap lett meg az eredmény.

Anyucim meg 20 kgt hízott :(

Szép kilátások.

Amúgy 168cm és jelenleg 64kg vagyok.

2013. júl. 24. 18:49
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Akkor nagyon kis vékonyka lehettél terhesség előtt, 168 cm és 50 kg. Én 13 kg-mal többel kezdtem a terhességet és átlagos volt a testalkatom. BMI indexem teljesen normál 22-es volt. Így már értem a hízásodat, így ez nem olyan sok, ezzel a plusz 11 kg-mal lettél normál testalkatú. 50 kg-osan 168 cm-rel 17,7 a BMI-d, ami alultáplált állapotot jelent. Úgyhogy ne aggódj a hízás miatt. :)

2013. júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!