Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S. Akkor ez most mi?...

S. O. S. Akkor ez most mi? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nemrég kezdődött,hogy heti3-5x meghánytattam magam ha túl hízlaló ételt vettem magamhoz,vagy túl későn (estefelé)ettem.Megelégeltem,ezért ráálltam a napi1300-1500 kcal-ra.Sajnos megmaradt a rossz "szokás",ha úgy érzem túl sokat ettem vacsira(ami még jóval hat óra előtt van),vagy ezután eszem,vagy ha napközben extra hízlaló kaját viszek be a szervezetembe meghánytatom magam.Nem eszem egyszerre olyan sokat mint egy bulimiás.Szóval akkor ez mi???

2013. júl. 20. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez mi? Elmebetegség... Tönkreteszed magad testileg-lelkileg... Állj le erről.
2013. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Természetesen ne csináld! Vagy rendezd le magadban, vagy keress valakit aki segíthet.
2013. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most SOS? Ménemelőtte? Ez tényleg baromság, pszichiáterhez is, háziorvoshoz is menned kell!
2013. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez táplálkozási zavar. Ha lelkiismeret furdalásod van, hogy többet ettél és meghánytatod magad: ez egy kóros reakció, de szerintem ezt te is tudod.

Még is csak bulimia, már mint a pszichés háttere, sajnos neked már a kóros reagáláshoz nem is kell sokat enned.

Keress fel pszichológust a megoldásért.

Egyébként a hánytatás miatt gyakran megtörténik, hogy a nyelőcső nyálkahártyájának a kis erei megrepednek. Kezdetben kevés, majd egyre több friss vér lesz a hányadékban. Ez egy idő után törvényszerűen meg szokott jelenni nálatok, talán nem kéne idáig eljutni. Igaz van akinél egy év múlva, van akinél 3 hónap múlva. Ez senkinek nincs a homlokára írva sajna.

Úgyhogy tegyél ellene és nem próbáld magad becsapni, hogy ez nem bulimia. Hánytatod magad és ez a reakció kóros, problémát jelez, kezdeni kell vele valamit és még időben.

2013. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fogaidat is hamar tönkreteszi a sav. Ha csak egy rossz szokás, akkor gyorsan győzd le!
2013. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ez bulimia. Orvos. Ha ezt toväbb csinálod, tönkremennek az emésztőszerveid, a fogaid (kérdezz egy fogorvost!)

Off: én pont letojom mennyit eszek csak eszek. Mert jó. Mert élvezem! Mondjuk lasssan tulzásba viszem a popcornt, de nem izgat:))

2013. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A világ másik felén éheznek, gyerekek halnak éhen, a kérdező meg "jódogába" nem tudja, mit csináljon. Csak tudnám, hogy a pasikat miért nem veszélyezteti az ilyen őrültség?
2013. júl. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem tartom magam bulimiásnak, de ha valaki végig olvassa biztos, hogy azt fogják állítani. Én koplalással kezdtem utána kezdtem el én is ezt, volt hogy egyszer egy héten,de volt olyan is hogy napi hatszor. Most inkább eszem egy keveset nap közben és este pedig bezabálok és meghánytatom magam vagy hashajtózok. Sajnos a kérdésedre nem tudok választ mondani, mert nekem fogalmam nincs,hogy még is mi ez, de különösebben nem is érdekel. Ha tudod minél hamarabb hagyd abba, csak ezt tudom tanácsolni, mert hosszú távon már annyira nem jó, főleg ha már meghánytatni nem tudod magad, mert annyira fáj a torkod. Írj nyugodtan ha bármi kérdésed van, esetleg beszélgetni szeretnél :)
2013. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!