Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell megmondanom a...

Miért kell megmondanom a védőnőnek hogy a férjemnek mi a foglalkozása, iskolai végzettsége? Miért jönnek ki "ellenőrzésre"? Egyáltalán miért kell a jövendő kismamánál szétnézni?

Figyelt kérdés

Nem értem. Nálunk minden rendezett, tiszta, van munkahely, kertes családi ház. Látni kell? DE miért?

Mit tesznek akkor, hogyha PUTRI van? Hogyhogy a védőnők ellenére rengeteg segélyből élő egy szobába 6-an lakó nőtől nem emelek el a gyereket?

Nem értem az összefüggést. Nem bírálni szeretnék, szó sincs róla, de ezt már rég meg szerettem volna kérdezni.


2008. jún. 26. 15:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

KOTELEZO kimennie, kornyezeti esettanulmanyt kell irnia.

Nem a szennyest nezi a tartoban, vagy a kupit!!

Hanem azt, h nem vozesek-e a falak, nem peneszesek, lakhato-e a haz, stb stb stb.

2008. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Sokan félreértettek a "putrival" kapcsolatosan. Szóval értem azt hogy környezettanulmányt, statisztikát végez. Ezt értem. Kinek ez a statisztika?? Ez a statisztika fog változtatni a "putriban" élő sokgyermekes anyán?? Nem. Ezt nem értem. Hogy minek ez, és pozitív irányban változtat-e a dolgokon.

A másik pedig hogy utógondozást azokkal az anyákkal miért nem végeznek akik elvesztették gyermekeiket?

Amikor kismama voltam fontos voltam, jött, menni kellett stb..... meghalt a fiam. Rám sem bagózott. pedig FALUBAN élek, és a védőnő egy utcával alrébb lakik. Azért jól esett volna....na mindegy...nem sírni jöttem..

2008. jún. 26. 16:36
 13/15 anonim ***** válasza:
A válasz szerintem egyszerű. Vannak családok, akiknek segítségre van szükségük. Ezt megadni a védőnő dolga. Viszont diszkriminációként hatna, ha eleve csak olyan helyekre menne ki, ahol FELTÉTELEZI, hogy gond lehet. Ezért úgy igazságos, hogy minenhová kimenjen. Ellenkező esetben joggal felháborodhatnának azok, akikhez kimegy, mondván: hozzám miért, őhozzá meg miért nem? Hát ezért kötelező neki mindenkihez kimenni. Ez nem szaglászás, hanem emberileg és jogilag így helyes.
2008. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Az eltérő vélemények azon múlnak, ki milyen védőnőhöz tartozik..Az enyém jófej..nem jön váratlanul és nem kötözködik. Segít , tanácsol és javasol és nem vagyok köteles megfogadni. A családlátogatást azért csinálja, mert kötelező neki és nem azért hogy kötözködjön, így fel tudja mérni mi az amit javasolhat, de parancsokat nem osztogathat, csak segítséget kell adnia az a dolga..sajnos több helyről hallottam, hogy a védőnő olyan dolgokba is beleszól ami nem a hatásköre, pl egy kismama írta hogy a faluban ahol lakik ott mindenkinek elujságolta az ő terhességét, pedig szegény nem akarta elmondani még, ugye mert milyen egy falu, hát erre az esetre panaszt lehet tenni a betegjogi képviselőnél pl, de amíg a védőnő csak a kötelező dolgokat kérdezi meg és tartja a titoktartást, addig nem kell aggódni semmiért, mert nem akarják ők elvenni a agyereket senkitől, még a putriból sem, csak segíteni akarnak (legalábbis kéne) hogy minden körülményben felnevelhess egy gyereket. Persze nyugodtan lehet szólni, ha a pénztárcádban túrkál, pl, hogy vegyél ezt -azt mert kell..közben neked véletlen sincs szándékodban és pénzedben, akkor nyugodtan le lehet állítani.
2008. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
42%

A védőnő feladata a védelem, és a fenti adatok ahhoz szükségesek, hogy lássa valszeg rendben lesz-e minden, vagy fokozott figyelmet kell a caládra fordítani. Ebbe beletartozik az édesapa is, hiszen ő is a család tagja. Ha pl. munkanélküli, a védőnő következtethet, hogy anyagi gondok léphetnek fel a kicsi körüli ellátásban, és esetleg tud segíteni a babakelengye beszerzésében. Ha nálatok nincs semmi "kockázati" tényező, akkor ezt feljegyzi magának, és ennyi.

Aztán fordulhat a helyzet egyik napról a másikra is, nem még hónapról-hónapra, lehet, hogy a kismama maga marad, és nem mer szégyell segítségért folyamodni. A védőnő talán észleli ezeket a jeleket, és lehet, úgy tud segíteni, hogy az nem megalázó a kismaama számára.

Ezeken felül van egy csomó tapasztalata, és nem kell minden "aprósággal" az orvosra várakozni, Ő is tudhat tanácsot adni, esetleg azt mondja, hogy forduljon orvoshoz.

Szerintem nagyon is fontos a szerepük, hiszen ők végzik azt a munkát amit mindig hiányolunk az orvosokból: beszélget, érdeklődik, törődést mutat. Gyakorlatilag, ebben a néhány hónapban betömik a tátongó űrt az ember és az orvos között.

Biztosan van köztük is kellemetlen egyén, de valszeg az a kevesebb.

Ha a segítő szándékot keressük bennük, biztosan meg is találjuk.

Én tanár vagyok, és sokszor a szülők is hőbörögnek, hogy mi közöm nekem ehhez vagy ahhoz, de higyjétek el van jobb hobbim, mint a szabadidőmben statisztikákat készítsek. Viszont a sok adatból egyszer csak kedvezmények válnak, ami már ellenükre a szülőknek sem.

Én segíteném a munkájukat.

2008. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!