Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorral küzdött...

Terhességi cukorral küzdött anyukák, a szülés után visszamentetek ellenőrzésre, vagy húzzátok halasszátok a dolgot?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem mentem, de eleinte itthon időnként ellenőriztem.
2011. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Visszamentem, és szerencsére minden oké:)
2011. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én magamnak néztem itthon. amúgy függetlenül a húzás-halasztástól, és méréstől, jó ilyenkor valami egészségesebb életmód, táplálkozás után nézni, mert sajnos a terhességi cukor annak a jele, hogy előbb utóbb kialakul a kettes típusú diabétesz. amit ugye pont úgy előzhetünk meg vagy tarthatunk kordában, ha megreformáljuk az életünket, ételünket. de ezt biztosan te is tudod.
2011. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én sem mentem vissza, már lassan három éve:(. szégyellem magam, de rettegek, hogy megmaradt a cukrom. nagyon félek tőle. ellenőriztettem napközben házi vércukormérővel, elfogadható értékek voltak.
2011. máj. 12. 14:54
 5/12 anonim ***** válasza:
és ha megmaradt a cukrod, akkor az a megoldás hogy homokba dugod a fejed?.................magaddal szúrsz ki de nagyon.
2011. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

azt ugye tudod, hogy a cukorbetegséges néma halálnak hívják.

ha nem mész vissza, attól még cukorbeteg leszel és mivel terhességed során alakult ki, gyanítom gyereked is van. Mi lesz a gyerekeddel? És kezeletlen cukorbetegségnél 10 év alatt előjönnek a szövödmények: vakság például.

Hiába rettegsz, attól nem leszel cukorbeteg, ha visszamész egy kontrollra.

2011. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2 utolso valaszolo.En is otthon mertem nem mert nem akartam elmenni de a haziorvos a korhazba kuldott ujabb terheleses vizsgalatra a korhazbol pedig a haziorvoshoz es ez igy ment meg meg nem untam(kulfold).

1.Na most ha a gep nem mutat horribilis erteket akkor a terheles se fog.

2.Minek vaksaggal ijesztgetni az embert.KIALAKULHAT!!!!! 2s tipusu diabetesz nem feltetlenul ki is fog.


Kedves kerdezo.Ne aggodj ha egy oraval etkezes utan merted nem dietas kajat ettel es 6alatt volt akkor nincs gaz.Nekem jo nagy adag teszta utan lett eloszor 3.8 ami tokeletes.Altalaban 5korul volt.

2011. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most vagyok a dolog kellős közepében.és nem akarok senkit riogatni,engem most állítottak inzulinra 31 hetes terhesen,szóval pár napot a kórházba töltöttem.volt ott egy csaj és terhességi diabos volt utána nem igazán foglalkozott vele méregette stb,de nem ment vissza a dokihoz hogy néha ő is ellenőrzés alá vegye,most ott tart,hogy a szeme tropa a hónap végén műtik mert ha nem akkor megvakulhat,a lábát fájlalja elzáródott erek miatt,műteni kell,a lépe meg van nagyobbodva,és pajzsmirigy gondja is van!Szóval én nem fogom elhanyagolni szülés után sem,az egészség ennyit megér,hogy fél évente laborral is ellenőrizve legyen!bocs tényleg nem riogatás hanem ez ott az orrom előtt történt!gondolja meg mindenki kinek mit ér meg a dolog!

2011. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez nem ijesztegetés, ez tény. Kezeletlen cukorbajnak ez a vége. Illetve ami most jutott eszembe a vakság mellett, a vesebaj, azt mondta ismerősőm a dialízisközpontok tele vannak cukorbetegekkel.

Most egy vérvizsgálat és kész, nem gondolnám sem fájdalmasnak, sem egy akkor a dolognak, amitől rettegni kéne. De igazad van, aki nem akarja azon nem lehet segíteni, csak aztán ne itt sírjon, mint múltkor egy 24! éves, hogy nem vette komolyan és lerobbant. De találkoztam 19 évessel, mondták neki, reménykedjen a veséje megmarad, a lábát talán nem kell levágni, de már most biztos, gyerekről ne is álmodjon, mert az sosem lehet neki. Persze megvonta a vállát, na és. És mondta a nővér, akkor vonogasd majd ha 5 év múlva anyukád toligál a tolószékben láb nélkül, mert jelenleg úgy néz ki, 5 év van max. És fájdalomcsillapítók nélkül az ágyból nem tudott kikelni.

Szóval lehet felháborodni és nekem ugrani, de én azt gondolom, ennyit bárki megtehet, egy laborvizsgálat, az egészségéért.

A 3,8 meg közel sem tökéletes vércukor. Reménykedj csak rosszul mérted.

2011. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolso.Persze 6honapon keresztul magamnak mertem akkor mindig rossz volt!!!Ugye????

Mar nincs labam se kezeim latni se latok.........

A "3.8"kozel se jo ertek "mert mi a jo 6.8?????Honnan a pi...bol tudod te mi a jo????



A remtortenetekrol meg annyit hogy van ilyen.A remenykedesrol pedig ha tudnal normalisan olvasni akkor latnad hogy nem lusta vagyok vagy nemtorodom de elegem lett az ide-oda uldozgetesbol.Ja es nem a szar Magyarorszagi ellatasban reszesulok,nalunk ilyen nem tortenik ugyanis minden kismama INGYEN VERCUKORMERO GEPET-TESZTCSIKOT-ES TUT KAP.Beszeltem a vedonommel is aki megnyugtatott hogy minden rendben van(ugyanis tovabbra is irtam a kis fuzetbe az ertekeket)De ha gondolod fel hivhatod hogy neked is elmondja milyen nem jol tudod a dolgokat. A remtorteneteid meg mondogasd magadnak.Lefogadom nem vagy/voltal cukros csak hallottad hogy van ilyen.

2011. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!