Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell megmondanom a...

Miért kell megmondanom a védőnőnek hogy a férjemnek mi a foglalkozása, iskolai végzettsége? Miért jönnek ki "ellenőrzésre"? Egyáltalán miért kell a jövendő kismamánál szétnézni?

Figyelt kérdés

Nem értem. Nálunk minden rendezett, tiszta, van munkahely, kertes családi ház. Látni kell? DE miért?

Mit tesznek akkor, hogyha PUTRI van? Hogyhogy a védőnők ellenére rengeteg segélyből élő egy szobába 6-an lakó nőtől nem emelek el a gyereket?

Nem értem az összefüggést. Nem bírálni szeretnék, szó sincs róla, de ezt már rég meg szerettem volna kérdezni.


2008. jún. 26. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Az igazi okot nem tudom. Nálunk is teljesen rendben van minden, ami hatalmas bűnöm van, hogy tartok kiscicát (toxo fertőn átestem már).

Valószínűleg én nem fogom beengedi ha jön, ez az én otthonom, nem kérek tanácsot senkitől, hogy hogy és mit kéne csinálnom. Van nekem Anyukám aki válaszol a kérdéseimre ha kell.

Szerintem ha valaki putriban is él, ahogy te írtad attól még lehet szerető anya csak szegény. És ha mind a 6 gyerekét egyformán szereti és gondozza, senkinek nincs joga elvenni tőle egyiket se.

Kicsit gáz ez a helyzet, át kéne alakítani olyanná, hogy ha valaki igényli, akkor menjen csak a védőnő. De akinek nem kell, arról szálljon le.

Én így gondolom.

2008. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a védőnő azért van, hogyha kell segítsen. Nem értem ezt a hozzáállást.. Főleg, ha valakinek tényleg nincs takargatnivalója...
2008. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazában véve ehhez a legtöbb védőnőnek semmi kedve. De kell a statisztikák miatt. Ennyi.

jogod van nem beengedni, de ha szimpatikus miért ne? Nem fog kioktatni meg semmi. Mi jól elpletyiztünk mindig. Soha nem kértem tanácsot így gyorsan távozott is:)))

2008. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Ha kell.... Ha nem kell, akkor zavaró.
2008. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te nagyon szerencsés vagy.

Az én védőnőm rettenetesen sunyi és cinikus. A hideg ráz, mikor hozzá kell mennem :)

2008. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk sincs semmi gond a körülményekkel, viszont neki elő van írva - gondolom -, hogy havonta ki kell menni beszélgetni a kismamával. Ilyen esetekben abszolút nem nézi meg a port a polcodon, vagy hogy tiszta-e a wc-d, nyugi. A te esetedben nem fog tanácsokat osztogatni, hogy így-vagy-úgy élj. Nálam másodjára járt kint a múltkor, elmondta, hogy milyen vizsgálat lesz még, stb. Nem volt gáz, 10 percig tartott, ráadásul szimpatikus védőnőről van szó. Abban igazad van, hogy felesleges havonta kijárnia, ha az ember úgyis megy tanácsadásra..

( egyébként pusztán anyagi okok miatt nem emelhetnek ki családból gyereket )

2008. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a sok megválaszolatlan kérdésedre ő tudna igazán tanácsot adni.

Ez a foglalkozása csak a dolgát végzi.

2008. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért is körűlnéznek mert van aki esetleg nehéz helyzetben van és szégyenli bevallani, de ha kimegy hamarabb észreveszi az ilyesmit.
2008. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomoritani de szülés után 6 hétig hetente majd pedig havonta fog menni.
2008. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

a védőnő segítő szándékkal jön. nem terepszemlére! úgysem tud mit csinálni, ha a putriba várják a gyereket, nem tud új lakást venni a szegényeknek.

szerintem az, hogy házhoz jön, a törődés jele.

2008. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!