Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne visszkessenek "kiuteseim"?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok. Nehany napja kulonos kis holyagocskak jelentek meg a labfejemen (surun) es az ujjaimon, amik iszonyatosan viszketnek.Ezzel egyidoben elkezdtek dagadni a labaim es a kezfejem. Nem tudom, hogy a melegtol van-e, mert akkor kezd el igazan viszketni, amikor suti a nap, vagy ki vagyok melegedve. Ha volt vagy van ilyen tapasztalatotok kerlek osszatok meg velem. Koszi!
2008. jún. 25. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Pár hete nálam is jelentkezett ez.Úgy 34 hetesen.A lábfejem és a lábszáram tiszta pötty lett,főleg estére.A melegvíztől meg tudtam volna őrülni,úgy viszkettem tőle.Szintén a meleg és napsütéses napok voltak a legrosszabbak.Gyakran be is keményedtek a pöttyök.Elmentem bőrgyógyászhoz.Írt fel krémet nappalra és ékszakára,meg kalciumus injekcíót kellett innom.Azt mondta allergia.Elötte soha nem volt ilyen.Kerülnöm kellett a melegvízzel való érintkezést,mert az vérbőséget okoz,így jobban kijön.Segített nekem,de a mai napig is előjön ha nem kenem rendszeresen.Valami gyógyszertári kutyulék,így csak receptre lehet kapni.Szerintem menj el te is.Én vártam vele 3 hétig,hátha elmúlik,de nem.Azóta tényleg jobb.Remélem szülés után már csak emlék lesz az egész és úgy tűnik el,ahogy jött.Üdv:41 hetes kismami
2008. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitol lehet ez neked,lehet a melegtol is...vagy attol is ha pl ettel valamit.Ha nagyon csunya keresd fel a adokidat vagy esetleg probald ki a fenistil gel-t,az eleg sok mindenre jo,hatha bevalik.
2008. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet a cipődba,papucsodba izzadtál bele és attóljött ki a pötty???Nekem a mellem alatt van foltszerű meleg kiütés és az is viszket(nem tudok melltartót hordani)megfolyat egyszerűen...és nem is tudok mit kezdeni vele,csak törölgetem vizes ronggyal és hintőporouom...próbáld szárazon tartani,de sztem is menj el bőrgyógyászhoz.37hetes kismami
2008. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

28 hetes vagyok, és nekem is jöttek ki ilyen kiütéseim a lábamon és a karomon.

Elmentem bőrgyógyászhoz, az nem mondott semmi biztatót csak hogy esetleg baktérium lehet a vizeletemben, de az eredmény negativ lett.

Erre meg annyit mondott hogy hát ilyen más állapotban előfordulhatnak ilyen kiütések.Azóta is naponta kijön egy -két pötty, már nem tudom mit csináljak velük mert baromira viszketnek.

2008. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagyok kismama (6 hete elment a baba), de én is tele vagyok piros kis viszkető pöttyökkel - néhány nap óta.

Nem használ a Fenistil gél, inkább a baba puder, a mentolos a legjobb.

Boldog babavárást!

2008. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!