Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennyitől is el lehet kapni a...

Ennyitől is el lehet kapni a toxoplazma betegséget?

Figyelt kérdés
Ma délelött voltunk egy ismerősünknél akik kutyát tartanak,azt tudtuk is,de nemrég került hozzájuk egy kismacska.Bérházban laknak,kisgyerek is van szóval gondolom a tisztaságra odafigyelnek,de eszembe jutott mikor beértük hogy terhesen el lehet tőlük kapni ezt a betegséget.10hetes vagyok.Ennyitől is el lehet kapni,vagy ha csak velünk él a macska?Nem simogattuk,mikor hazaértünk egyből kezet mostunk.Csak most aggódok egy kicsit.
2013. júl. 16. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem értél se az ürülékéhez, se magához a macskához.
2013. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem. Nem volt korábban sose macskátok, akár gyermekkorodban? Akivel sokat voltál közvetlen kapcsolatban? Mert ha igen, akkor nagyon valószínű, hogy már védett is vagy a toxoplazma ellen. Sőt, inkább tuti.
2013. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ennyitől elkapnád, de aggódj.
2013. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kiskoromban általában volt cicánk,nem lakásban,hanem kertben,de mindig altattam a macskát,ringattam,szóval lehet hogy már akkor átestem rajta?
2013. júl. 16. 11:36
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem például világ életemben volt macskám, és mégis akkor kaptam el, mikor egy sem lakott nálunk :)


de ezt egy egyszerű vérvétel kideríti, akár most kaptad el (ezt nem hiszem egyébként, ha csak egy légtérben voltál a macskával), akár régebben.

2013. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon valószínű hogy már átestél rajta. De valamikor -nem emlékszem hány hetesen- de direkt erre is van vérvétel, nem?
2013. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Felhivtam a védőnőmet,és megnyugtatott ,hogy ennyitől nem kapom el,csak úgy ha a macska velem él,az ágyamban fekszik,ha összenyálaz,meg ilyenek esetében,de most hogy visszagondolok,hogy gyerekkoromban macskáztam sokat,lehet már át is estem rajta.

De azért csináltatok egy ilyen vizsgálatot még kiváncsiságból is.

2013. júl. 16. 14:50
 8/11 A kérdező kommentje:
Elmentem a háziorvosomhoz és kérdés nélkül adott egy beutalót erre a toxoplazma vizsgálatra.
2013. júl. 16. 17:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak a macska ürülékén keresztül kaphatod el, és csak akkor, ha a macska is toxoplazma fertőzött. A macskák életükben egyszer ürítik a toxoplazmát és csak 10napig (és nem is mindegyik macska) valamint a mosatlan gyümölcsön és zöldségen keresztül is elkaphatod ugyanúgy. 5 hetes terhes vagyok, van otthon lakásban, kutya és macska is. Most a párom takarítja az almot, ha éppen otthon van, ha nem, akkor én; lapáttal utána kezet mosok, ebből nem lehet probléma szerintem. Boldog babavárást :)
2013. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Már most megnyugodtam,holnap azért elmegyek a vérvételre,igy legalább megtudom hogy átestem e már.

Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 16. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!