Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt má aki elkapta a toxoplas...

Volt má aki elkapta a toxoplasmát terhesség alatt? És, ha igen mitől?

Figyelt kérdés

20 hetes terhes vagyok és nagyon aggodom miatta,mert rengeteg epret megettem heti 3-4 kg.Megmosom rendesen,de földben terem és annyira alaposan nem lehet megmosni a barázdák miatt.

Ráadásul nemsokára lesz kutyánk is,attól is tartok.



2013. jún. 14. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy jó barátnőm elkapta, komoly antibiotikumos kezelét kapott, de szerencsére a babának nem lett baja.

A toxoplasmát macskák ürülékéből lehet elkapni illetve mosatlan zöldségtől, gyümölcstől, de az is elég, hogy a hűtőben legyen mosatlan fertőzött étel, kinyitod belélegzed és kész is a baj.

Kutyától nem lehet elkapni.

2013. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nna menjünk sorban:


1. Először is nyugi! Terhesség alatt az ilyen "utólag megbánom" dolgokkal vigyázni kell, mert a kismama hajlamos mindenen hisztizni (én is :( :)). Én már hozzászoktam, hogy bármi olyan van, ami tudom hogy egy picit sem ártana, de utólag mégis ezen fogok parázni, akkor azt kihagyom (eperrel is így vagyok, pedig tudom, hogy égegyadta világon semmi bajom nem lenne tőle(!!!), de buta hipochonder vagykok és zavar, hogy nem lehet rendesen megmosni :D)


2. Igen a rosszul megmosott epertől is ellehet kapni, DE (nem tudom hány éves vagy) gondolom huszon x éve eszel epret, paradicsomot, uborkát, salátát, stb-stb.. és ezalatt soha nem kaptad el a toxoplazmózist, akkor szerinted mennyi esélye van most, amikor nyilván mégjobban odafigyeltél, hogy megmosd? Nagyjából nulla.


3. Még ha esetleg, neadjisten el is kapnád még akkor sem biztos, hogy a babád is elkapja, illetve ha elkapja, akkor sem biztos, hogy komolyabb baja lesz tőle. Szóval ha aggódsz, irány vérétel és még időben ellehet kezdeni a kezelést (már ha szükség lenne rá, de nem lesz)


4. Mindemellett a lehető legtöbbet azzal ártasz, ha idegeskedsz olyan dolgokon ami ellen már nem tudsz tenni. Ha parázol rajta, akkor legközelebb hagyd ki az epret, vagy süsd bele sütibe (sütés kinyírja a kis gonoszokat), de leginkább fogadd el, hogy nem lesz tőle semmi bajod és eszegesd élvezettel! :)


Üdv:

Egy hasonlóan hipochonder 39 hetes kismama

2013. jún. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Jövőhét pénteken lesz meg az eredmény,nagyon várom már!

Már voltam egyszer szűrésen és negatív volt,de még biztos megyek vagy 2x a terhesség allatt:)

Az eperről meg sajnos nem bírok lemondani,meghalok érte.

Ennyire még nem kívántam a friss gyümiket,mint terhesség alatt.

2013. jún. 14. 16:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok midenben igaza van a kettesnek, de azért az nem jó felvetés, hogyha eddig nem kapta el miért pont most kapná el. Terhesen soggal sérülékenyebb az immunrendszer és sokkal könyebb elkapni.
2013. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az eperről meg sajnos nem bírok lemondani,meghalok érte."


Akkor meg ne aggódj, tényleg nem lesz tőle semmi bajod, pláne ha rendszeresen jársz ellenőrzésre.

Nekem is megvan ez a hülyeségem az eperrel, hiába tudom és állítom biztosan, hogy semmi, de semmi bajod nem lehet tőle...


Mellesleg a mosatlan gyümölcstől csak és kizárólag akkor kaphatod el, ha egy fertőzött macska ürüléke került a talajra amin termett...

Szerinted a "nagyüzemi" termelésnél az eperföldeken mennyi toxoplazma fertőzött macska rohangászik? Szerintem nem sok (Ja és a macska is csak egyszer kaphatja el életében, utána soha többet nem terjeszti!)


Jó eprezést és boldog babavárást! :)

2013. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megynyugtattál :))
2013. jún. 14. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Terhesen soggal sérülékenyebb az immunrendszer és sokkal könyebb elkapni."


Teljesen igazad van magával a betegséggel kapcsolatban.

De a toxoplasma vizsgálaton nem azt nézik, hogy volt-e beteg az illető, hanem, hogy a szervezete termelt e valaha ellenanyagot a parazita ellen.

Egy egészséges immunrendszerű embernél ha találkozik a parazitával, az ellenanyag termelés "pillanatok" alatt lezajlik, anélkül, hogy megbetegedne...

De a kérdezőnek nincsenek ilyen ellenanyagai, tehát a szervezete egész egyszerűen nem is találkozott soha a parazitával (ahogy pl az enyém se, pedig kb. 18 évig volt macskám).


Mindemellett igazad van abban is, hogy gyengébb az immunrendszer, meg abban is, hogy soha nem szabad csak "esélyekre" hagyatkozni.

2013. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hoyg azt nézik, de azt is nézik, hoyg jelenleg nicns e aktív fertőzése.

Én sem kaptam még el, pedig kutya-cicakozmetikus és állatorvosi aszisztens voltam, a barátnőm aki terhesen kapta el állatorvos és korábban egy menhelyen macksákkal foglalkozott sok évig és még is pont terhesen kapta el.

2013. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vicces gyümölcs ez az eper, 100* megmosom én is. Emellett rá kellett jönnöm, hogy ami ropog a fogam alatt, az az apró magva. A frászt hozta rám. Ugyanígy vagyok a salátával. Egyesével mostam a leveleket, és még utána is leöblítettem, és néztem a fonákát, van-e rajta homokszemcse.

A kutya úgy tudom nem terjeszti, és a macska se mind, ugyanúgy átesik rajta 1*, mint az ember, és utána nem fertőz. 2 macskával eléggé érdekel engem is ez a téma.

2013. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!