Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség utolsó trimeszt...

Ha a terhesség utolsó trimeszterében csináltatom meg a toxoplazma vizsgálatot akkor azt honnan tudják ha esetleg az mutatja ki hogy átestem már a fertőzésen hogy az korábban volt és nem pl a terhesség elején ami veszélyes is lehet a magzatra?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor mar mindegy.... Miért vártak ilyen sokáig?
2013. márc. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Toxoplasma IgG aviditási vizsgálat: Különösen várandós kismamáknál fontos a friss fertőzés hozzávetőleges időpontjának a becslése. Erre szolgál a Toxoplasma IgG aviditás vizsgálat , amely az antigén-antitest kötés erősségéről ad felvilágosítást. Ha az aviditás magas, akkor már régen létrejött a kötés az antigén és antitest között, azaz a fertőzés már lezajlott. Az alacsony IgG aviditási eredmény viszont friss fertőzésre utalhat.
2013. márc. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,senki nem mondta az elején hogy ilyen is van én meg nem tudtam,kicsi korom óta vannak cicánk,ráadásul falun nőttem fel tehát mosatlan gyümölcs állatok minden megvolt ráadásul még a nyers húst is meg kóstoltam,úgy hogy nagy valószínűséggel átestem rajta csak azért érdekelt hogy ha a következő labornál kérem és ott az lesz hogy átestem hogy mennyire lehetek nyugodt afelől hogy mikor volt az.Itt mindent nekem kell kérni felvilágosítás nem nagyon divat sajnos :(
2013. márc. 23. 09:14
 4/10 anonim ***** válasza:
A toxoplasmát az elején csinálják,nekem kb a 7.héten csinálták.ez alap lenne mindenhol.De legalább a védőnő szólhatott volna.Nekem kimutatta, hogy terhesség előtt 3 hónappal átestem rajta.Vigyázni kell ezzel és figyelni arra, hogy mit eszel, mihez nyúlsz,pl macskaalom,nyers hús stb.34hkm
2013. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi,az almot nem takarítom mióta meg tudtam hogy terhes vagyok.Hát nem nagyon szólnak semmiről,a down-kór szűrésre is én kérdeztem rá hogy meddig lehet csinálni stb,nem nagyon érdekli őket hogy mi van,magán dokira meg sajnos nem futja :(
2013. márc. 23. 10:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem most csinálták meg a tokoplazmát 16 hetes vérvételen . Igen hogy most már a végénél jársz így már elég gáz mert ha nem estél át rajta akkor antibiotikumot írnak fel ami a magzatra nem káros.De szerintem ha mindig volt cicád biztos átestél rajta reméljük.
2013. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
beutalót tudok a védőnőtől is kérni vagy csak a terhes gondozáson adnak ilyet?
2013. márc. 23. 12:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Terhesgondozáson a nőgyógyász ír beutalót.
2013. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy megcsinálták? Én sem tudtam róla hogy mit néznek. De nekem a 16 héten nézték és a 32. héten adta oda a doki az eredményt. Csak csodálkoztam hogy mi ez mert nem is voltam vérvételen. Aztán néztem a dátumot hogy mikori. Lehet neked is megcsinálták csak még nincs eredmény.
2013. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát én se tudok róla hogy volt csinálva.Holnap felhívom a terhes gondozót és meg kérdem hogy a 24 héten a cukor terheléssel lehet e egybe azt is megcsinálni meg hogy utólag tud e adni rá beutalót mivel arra már meg kaptam,egy hét múlva kell mennem,úgy hogy ha lehetne most meg csinálni akkor örülnék neki.
2013. márc. 24. 07:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!