Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma kérdés. Már voltam...

Toxoplazma kérdés. Már voltam egy vérvételen. Negatív lett. De cicákkal élek gyerekkorom óta. Mikor kell megismételi a vérvételt ha meg kell egyáltalán?

Figyelt kérdés

Előző eredményem:


Toxopl. IgG: 0.1 IU/mL <1.6

Toxopl. IgM: 0.060 <0.5



2012. szept. 20. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2012. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is negatív lett, pedig mióta az eszemet tudom körül voltam véve mindenféle állattal, mindig volt kutyánk, cicánk is.

Engem a védőnőm 4-5 hetente küldött vérvételre.

2012. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez nem kötelező vizsgálat, csak ajánlott. Nekem egyszer volt 16 héten (azthiszem) azóta, úgy alakult, hogy csak most tudtam a 30-32 héten újra elmenni. (negatív lett) de elég valószínűtlennek tartom, hogy 20 év alatt nem kaptam el, miközbe gyerekként a porba, sárba mászva játszottam. ettem mosatlan gyümölcsöt, macskáztam :) és pont most kapjam el.
2012. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a linket és a válaszokat!:)


én már lassan 30 éve vagyok cicákkal..és olyan fura h nem kaptam el még..lehet vki immunis?? de kétszer még tuti h csináltatok tesztet.

2012. szept. 20. 21:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is negatív lett, 25 év folyamatos macskák mellett.

1-2. babánál folyamatosan nézték, havonta.

Most a 3. babánál egyáltalán nem volt toxoplazma szűrés. Hm....

2012. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nekem is 3. baba!! miért nincsen toxoplazma vizsgálatod 3. babánál?????
2012. szept. 20. 21:48
 7/11 anonim ***** válasza:
A toxoplazma szűrés nincs benne a kötelező vizsgálatok közöt, csak akkor végzik el ha indokolt (pl. állatokkal dolgozol) v. ha külön kérd, mert szólsz, hogy van cicád. Nálunk sem volt,mondjuk ott mindenért szólni kell...
2012. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igaz most a 3. babánál nem hívtam fel a doki figyelmét erre, de lehet, hogy úgy van vele, ha emlékszik rám, hogyha eddig nem kaptam a szobacicámtól semmilyen toxoplazmát, akkor most sem fogok. Lehet, hogy ez van benne.... Remélem nem lesz gond.
2012. szept. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem lesz gond..de sztem egy vizsgálatot megér!:)

mert igazából nem csak cicától kaphatjuk el.

én még biztos h kérek 2x. mert nem vagyok nyugodt így.

2012. szept. 20. 22:36
 10/11 anonim ***** válasza:
29. hetes leszek már. Szerinted nem késő?
2012. szept. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!