Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, az orvos sokkal...

Nagyon félek, az orvos sokkal kisebbnek látta a terhességet?

Figyelt kérdés

2 hete teszteltem pozitívat, ma értem haza a dokitól ahol 7-8 hetes terhesség helyett csak 5 hetes petezsákot látott! Belekalkulálva, hogy esetleg később foganhatott is túl kicsi szerinte, legalább 6-6 és fél hetesnek kéne lennie minimum... :(

Jövő hét kedden kell vissza mennem, nagyon el vagyok keseredve... Volt már valaki aki pozitívan jött ki ilyen helyzetből? :(

Ő lenne a 3. babánk, nagyon vártuk...

Semmilyen terhes tünetem nincs, de nem volt az első kettőnél sem... :(


2013. júl. 8. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elején jelentős eltérések mutatkozhatnak embrió és embrió között. Mm-ekről beszélünk, egész pontosan. Szerintem, amíg biztos eredmény nincs, ne aggódj! Egyelőre kisebbnek látja, de ennek több oka is lehet...

Magunkból kiindulva, nagyon nem volt mindegy, melyik ultrahangos géppel vizsgálták. Az elején komoly milliméterekben mérhető eltérés volt az orvosom és a kórházi ultrahangos gép eredményei között. Nyilván, a kórházi jobb volt, pontosabb eredményt nyújtott, míg a rendelőben lévő valóban nem volt túl korszerű.

(Konkrét eset volt, hogy az elején, hogy az egyik héten 7 mm volt a kórházban, a rá következő hétre 1,4 cm volt, szintén a kórházban. Majd az utána következő héten az orvosnál 1,3 cm volt. Meg is ijedtem rendesen, de pont azért kérdeztem az orvostól...)

Másodsorban az embrionális és magzati növekedés nem olyan, ahogy a neten és a szakkönyvekben olvasható. Néha jobban, néha kevésbé fejlődnek. Lehet, hogy az elmaradást jövőhétre behozza. Addig is egyél sok gyümölcsöt, szedj folsavat és/vagy terhesvitamint, vagy multivitamint, és pihenj, amennyit lehet.


Kívánom a legjobbakat és mindenképpen írj, hogy mi a helyzet!

2013. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Huu, hát sok az eltérés, szerintem sem lehetne ennyi...de azért bizakodj!

Én nem tudok neked jó példát adni, nekem 8 nappal volt kisebb a terhességem, már szívhang is volt, de 10 hetesen kiderült, hogy már 3 hete elhalhatott. (nemsokra az első UH után:(...)

Nem tudsz másik dokihoz is elmenni?

2013. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam nyolc hetesen 6 hét 5 napot mért. Azóta behozta magát szinte teljesen. Ilyen korban még olyan picurkák, gondolj csak bele mm-ben mérik őket, szóval nem mindegy hova teszi azt az x-et, milyen pontos a gép...stb. Ne aggódj, biztos minden rendben veletek! Meglátod, jövő héten már szívhang is lesz :-)
2013. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is 5 hét 4 napos vagyok,de 4 hetes terhesnek mondott.de nem idegeskedek,bent van még a picike,mert eléggé kemény tüneteket produkál:)
2013. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!