Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Máshova vagyok bejelentve,...

Máshova vagyok bejelentve, mint ahol lakom. Mehetek e más védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Oda kell mennem védőnőhöz ahova be vagyok jelentve, vagy mehetek abba a kerületbe ahol a nőgyógyászhoz járok Sztk rendelésre? A doki vagy a védőnő fogja mérni a súlyomat?
2008. jún. 23. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:

A súlyodat meg a vérnyomásodat a védőnő méri.

Hogy hova menj, az védőnőtől is függ, de általában az van, hogy oda menj, ahol laksz, annak van értelme. Leglábbis nekem a védőnőt nem érdekelte, hogy be vagyok-e jelentve, azt kérdezte, hogy itt lakom-e.

2008. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi, megnyugodtam, hogy nem kell átutaznom az egész városon.:-)
2008. jún. 23. 19:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nem írod mennyi idős kismama vagy. Feltételezem, a kezdők sorába tartozol. Nem írod, miért szeretnél másik védőnőt. A védőnők általában területileg, körzetbe tartozó kismamáknak és szülés után anyukáknak adnak tanácsot. Segítenek, hogy minél zökkenőmentesebben menjenek a dolgok. Ismerd meg védőnődet, kérdezz tőle bátran. Szívesen segítenek. Ezért tanultak, főiskolai szinten képezték őket. Néha többet tudnak segíteni, mint az orvosok.Felkészít a szülésig, hogy minden kérdésedre választ kapj.Szülés után is sokoldalúak. Pl. segítenek a kezdeti nehézségek megoldásában.Remélem, hasznos információt kaptál róluk. Ne higy rosszhiszemű embereknek, tapasztalataidban bízzál!!! Erzsók
2008. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
6hetes vagyok. Kicsit necces lenne a XV.kerületből a XXI.-be utaznom, főleg majd télen nagy pocakkal Oda-vissza 3óra). Ezért ha lehet inkább itt oldanám meg ahol lakom.
2008. jún. 23. 19:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahol tartózkodsz, oda tartozol. Nekem is a XXI.-ben van a bejelentettem, de a XIII.-ban lakom és az itteni védőnőhöz tartozom.
2008. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A tartózkodási helyed szerinti védőnőt kell felkeresned (azaz tök mindegy, hogy hol laksz). Nálam is ugyanez volt a helyzet, a XV. kerületi védőnőkhöz jelentkeztem be, de "hivatalosan" vidéken lakok.

Ha rákeresel a védőnői szolgálatra, találsz kerületi telefonszámot, ott is szívesen segítenek (velem tök normálisak voltak, a kezdeti fenntartásaim mára már elrepültek, a védőnőm korrekt és segítőkész).

2008. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ha már van tapasztalatod tudnál ajánlani egy normális védőnőt a 15. kerben?
2008. jún. 24. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:
A védőnőt nem választhatod meg, utcák, körzetek szerint tartozol az adott védőnőhöz.
2008. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg nem lehet védőnőt választani, utca szerint vannak beosztva itt a XV-ben. Az enyém egy idősebb, szőke hajú hölgy (a teljes nevét nem írnám le, mert azért neki is vannak jogai:)..), nem szórakozik az időmmel, sőt, elég segítőkész (legalábbis eddig az volt), nem sokkol a súlyommal és lelkiismeretesen vizsgálgat (vérnyomás, vizelet, testsúly, baba szívhangja), ráadásul elég rugalmas.

Egyébként a Zsókavár utcai körzeti rendelővel egy épületben vannak (csak a hátsó bejáratnál kell felmenni hozzájuk), ki is van írva, hogy melyik utcát melyik védőnő látja el.


Remélem, valamennyit tudtam Neked segíteni.

2008. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:-)
2008. jún. 26. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!