Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok nagyon szeretné...

HorváthNikoletta kérdése:

20 éves vagyok nagyon szeretnénk a barátommal babát de még van 1 évem a suliból és meg akarja várni hogy befejezzem de én addig nem birok várni mit csináljak? Meg az anyukámtól is félek egy kicsit hogy mit szólna hozzá!

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem akarod befejezni az iskolát? És miből fogod eltartani ha nem is dolgoztál, a pasid meg majd jól lelép egy nem nagyhasú, nem elhízott, nem hisztis nővel, akivel egy olyan bulin ismerkedik meg, ahol te nem lehetsz ott, mert terhes vagy. Ettől félj, ne a többitől!
2013. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

1. a párod nem támogat benne (ez az egyik legfontosabb ellenértv)


2. nincs meg a végzettséged ahhoz, hogy munkahelyed legyen


3. érdekel anyukád véleménye arról, amihez semmi köze


Szerintem még nem állsz készen. Sem lelkileg, sem a kapcsolatotok, sem a körülményeid. Nem vállalnék be most egy babát. Majd ha el tudod tartani magad, a párod támogat, és anyukád véleménye nem érdekel. Akkor vágjatok bele!

2013. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Meg tudod mondani,hogy miért nem tudsz várni?

Ha annyira szeretnéd azt a babát,akkor gondolom a legjobbat szeretnéd megadni neki,ahhoz pedig sok olyan dolog kell,ami nektek egyelőre nincsen meg.

Az meg,hogy félsz,hogy "anya mit szól" megmutatja,hogy még nem is vagy felkészült,ne haragudj.

2013. jún. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Nemcsak az iskolát kéne befejezned, hanem még dolgoznod is kellene 1 évig szülés előtt.

Vagy nagyon gazdagok vagytok? Ha nincs 1 év munkaviszonyod akkor csak GYESt fogsz kapni, ami 25 ezer Ft /hó!

Az iskolát mindenképp fejezd be, mert gyerek mellett már nagyon nehéz tanulni, nem lesz időd rá. Addig tanulj amíg fiatal vagy és megteheted! Azon a plusz 1-2 éven nem múlik már semmi. Mindenképp várd ki!

2013. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Ebből a kérdésből egyértelműen látszik, hogy nem vagy érett a gyerekvállalásra. Az nem a legjobb érv mellette, hogy nem bírsz várni. Már a tervezésnél szorítsd hátra a te igényeidet, és elsősorban a baba érdekeit nézd!
2013. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Neked még a játék baba való nem gyerek ahogy gondolkozol. Mégis mi a fenéből élnél meg a gyerekkel, ha az apja sem támogatna meg a szüleid sem.
2013. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Ebben a korban nekem is nagy vágyam volt egy kisbaba, de jól döntöttem, hogy vártam!

Nagyon nehéz lenne az életetek (a Tiéd és a gyermekedé is), ha kimaradnál a suliból. Ez most a tanulás és a pályakezdés ideje, néhány évet érdemes lenne várni. Addig a kapcsolatod is kiforrhat, kiderül, hogy mennyire tartós.

Csak türelem! Semmiről sem maradsz le! :)

Ha ennyire túlteng benned az anyai szeretet, akkor fogadj be egy kiskutyát, vagy tengerimalackát, legalább "gyakorolhatsz" egy kicsit...

2013. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudjatok meg 1 az az apa támogatna engem meg a szüleim is
2013. jún. 28. 14:57
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Más nyakára csak a kisebbség szül bocs.
2013. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gondolkodj logikusan.Ha nincs sulid,dolgozni még nem dolgoztál akkor mit szeretnél?Ha tényleg szeretnél babát akkor már most vállalj felelőséget érte,méghozzá azzal,hogy megteremted az alapokat az érkezéséhez.Megcsinálni könnyű,de felnevelni,megalapozni a jövőjét már nem annyira:)

A Te gyermeked lesz majd,tedd le az alapokat az életéhez!

2013. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!