Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban "hanyagolni kell" a...

Valóban "hanyagolni kell" a mellet szex közben?

Figyelt kérdés
Hallottam védőnőtől, ill. olvastam hogy nem szabad masszírozni a mellet, mert ugye olyan hormonok indulhatnak be, amitől elvetélhet az ember lánya. Tényleg igaz ez? Van ilyen tapasztalatotok? Esetleg ismerős, akivel ilyesmi előfordult? Mennyire valós a kockázat? (mindkettőnknek hiányzik ez a dolog ugyanis, sőt, nekem sokkal kellemesebb a dolog, mióta babát várok). Kérem azokat, akik eleve le akarnak szólni, amiért megfogant a kérdés a fejemben, ne is kezdjenek el reagálni. Köszi a válaszokat! :)
2008. jún. 23. 12:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
1. hozzászóló vagyok (megint): Ha valami a babócának vagy a terhességnek nem jó, akkor azt te sem fogod élvezni. Legyen az egy testhelyzet vagy bármilyen más körülmény. Tudja azt a tested, hogy mit szabad és mit nem. Az más, ha eltiltanak a szextől, de ha minden oké, akkor finoman lehet szeretgetni egymást. Apuci meg csak hagy örüljön a megnövekedett ciciknek :). Ami nem fáj, sőt jól esik, az nem árt. A babóca is érzi, ha maminak valami jó, még az orgazmust is és örül neki, boldog odabent.
2008. jún. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Részlet Vicki IOVINE: Barátnőim a terhességről c. könyvből:

" A cicitündér

sondra barátnőm férje a cicitündér érkezésének nevezi, mikor a terhesség alatt hirtelen megnő a mell. Mikor először marad ki a vérzésed, a melled esetleg duzzadtabb a szokásosnál, mint mindig menstruáció előtt. Egy hónap múlva már tetemes a növekedés, nem férsz a melltartódba, olyan a dekoltázsod, hogy rá se ismersz. A barátnőimmel mind azt tapaszatltuk, hogy ez a változás nagyon gyorsan megy végbe, mondjuk, egy hét - a tébolyult terhes nő észlelése szerint néhány perc - alatt. A meleld folymatosan tovább nő majd a terhesség folyamán, de a hasad idővel elétolakszik, ezért a hatás kevésbé frappáns, mit kezdetben.

A terhesség kezdetén, főleg ha sz első, lesz két-három hónapod, mikor a testeden egyebütt még nem sok látszik, de a melled úgy domborodik, ahogyan a giccsromantikában elő van írva. Nem tudok olyan férfiról, akinek ellenére lett volna e fejlemény.

Mint már esett róla szó, a melled szokatlanul érzéeny lesz, különösen az első néhány hónapban. Bölcs dolog férjed figyelmét felhívnod erre a biológiai tényre, különben tevőleges gyönyörködéstől netán ordítani fogsz. Ha kellőképpen kioktattad, hogy csak bársonyosan, a melled érzékenységét nagyon erotikusnak is megélheted. Barátnőim tapasztaltak olyat, hogy pussztán a mellük ingerlése eljuttatta őket az orgazmusig. De ide kívánkozik a figyelmeztetés is, miszerint a szüléshez közeledve a mell ingerlése elindíthatja vagy fokozhatja a fájásokta. Nem csalás, nem ámítás: a mellbimbó izgatása oxytocinkiválasztást indíthat be. (De erre a természetes szerre is érvényes, Folyt. köv.

2008. jún. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Folyt. köv.

...hogy nem győzőm kivárni, míg hatása jelentkezik.) Mindenesetre szívleld meg az intelmet vagy tanácskozz az orvosoddal, ha koraszülés réme lebeg előtted. Vagy ha éppen ellenkezőleg, már jócskán esedékes volna a baba és elepedsz utána, ingereljétek csak a melledet, nem kell sajnálni. További előny lehet még, hogy edzed a bimbód a szoptatáshoz, ha erre készülsz.

Lehet, hogy nem sorban olvasod a könyvem fejezeteit, e helyt is felhívom tehát a figyelmedet, élvezd ki a kebelbőséget, sőt készíttess emlékfotót, mert ha végeztél a szüléssel és a szoptatással, kisebb és petyhüdtebb lesz a melled, mint valaha. Villámcsapásként ér ez a hír? Sajnálom, de ki legyen őszinte veled, ha nem a barátnőd? "

2008. jún. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

húú, köszi a válaszokat!!!!! :D:D:D

mindenkinek kellemes mellbecézgetést kívánok! ;)

2008. jún. 24. 10:35
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg igy van, a terhes nöt semilyen formában nem lehet maszirozni(pláne a mellet), mert méh összehúzódást okoz amitöl beindulhat a szülés!És tényleg ha szülés után szoptatsz úgy húzódik vissza a méhed!Persze leht, hogy egy-két "nyomkodástól" még nem lesz bajod, de megéri kockáztatni?
2008. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én úgy tudom,hogy a mell ingerlése,illetve az,hogy a párod benned megy el,csak a terhesség végén okozhatja a szülés megindulását!!Ha a kismama túlhordja a babát,akkor olyan "anyagot"juttatnak a hüvelybe amilyet a sperma is tartalmaz!!Ez megindit(hat)ja a szülést!!Szóval szerintem az utolsó hónapban nem ajánlott!!Akkor már a szeretkezés sem az!!Addig meg,ha a doki nem tilt kifejezetten,akkor élvezzétek nyugottan egymást!!Csak ne durván!!Boldog babavárást!!
2008. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!