Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban "hanyagolni kell" a...

Valóban "hanyagolni kell" a mellet szex közben?

Figyelt kérdés
Hallottam védőnőtől, ill. olvastam hogy nem szabad masszírozni a mellet, mert ugye olyan hormonok indulhatnak be, amitől elvetélhet az ember lánya. Tényleg igaz ez? Van ilyen tapasztalatotok? Esetleg ismerős, akivel ilyesmi előfordult? Mennyire valós a kockázat? (mindkettőnknek hiányzik ez a dolog ugyanis, sőt, nekem sokkal kellemesebb a dolog, mióta babát várok). Kérem azokat, akik eleve le akarnak szólni, amiért megfogant a kérdés a fejemben, ne is kezdjenek el reagálni. Köszi a válaszokat! :)
2008. jún. 23. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez hülyeség. Csak óvatosabban kell bánni vele, legalább is nekem néha szólni kell a páromra, ha nagyon belefeledkezik és fáj. A mellbimbót amúgy is jó edzeni, hogy jobban bírja majd a baba szopizását.
2008. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen én is úgy hallottam, hogy nem szabad a mellett masszírozni terhesség alatt, mert méhösszehúzódásokat okoz és elmehete a baba! Nekem a nővérem mondta, akinek kifejezetten tiltotta az orvos mindkét terhessége alatt! De talán a szeretkezés közbeni simi nem annyira erős, hogy problémát okozzon, de igazából nem tudom.....

Egyébként láttam egy olyan szülést egyszer, ahol kifejezetten kérték a kismamát, hogy dörszölje a mellbimbóját, mert attól gyorsabban jönnek a méhösszehúzódások és előbb lesz meg a baba!

Szerintem egyáltalán nem kérdeztél hülyeséget! :)

9 hetes kismama

2008. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok! Az eléső válaszolónak írom, hogy ez hogy edzük a mellbimbót már rég nem "divat"! Pont a hétvégén volt a Babavilágban, hogy nem szabad! Vezető védőnő mondta!
2008. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol olvastad ezt. De én meg mást olvastam egy szoptatós könyvben. Azt,hogy a mellett elő kell készíteni a szoptatásra és ebben apuka is tud segíteni. ugyanis amikor szex közben maszirozza, szertgeti stb.. azzal mint egy puhítja a szöveteket és segít a tejcsatornák kialakulásában. Szóval apuci csak finoman és nyugodtan:)))
2008. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

:)

köszi a válaszokat.. nem is a mellbimbónak, hanem az egész mellem masszírozásának van igen kellemes hatása... szegény párom annyira beijedt, hogy hozzáérni sem mer.. most picit bátorítani fogom. minden szépet s jót nektek!

2008. jún. 23. 13:06
 6/16 anonim válasza:
Ezt már én is hallottam és,hogy őszinte legyek engem is nagyon érdekelne a dolog! :-) Végülis,amikor szopizik a baba,azáltal húzódik össze a méh-én így hallottam.Tehát szerintem,ha "izgatják"akkor is kihat a méhre valahogy.És nekem is a védőnők mondták,-nem kimondottan az együttléttel kapcsolatban-hogy ne nagyon ingereljük a mellbimbót.Azóta én sem nagyon merem engedni a dolgot.Reméljük ír majd valaki valami okosat! :-)
2008. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk nem a mellbimbót ingerli, hanem az egész mellet "masszírozza"? az ezek szerint kevésbé lehet veszélyes? (nekem az is elég lenne :D:D )
2008. jún. 23. 13:27
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha szépen, óvatosan becézgeti a párod a melledet, akkor nem hiszem, hogy ettől elvetélhet a baba. Mi is szexelünk és én engedem a férjemnek.

Amikor a baba szopik, akkor szívja a mellett és szülés után ennek intenzív méhösszehúzó hatása van. De amikor már a méh az eredeti állapotába visszakerült és te még mindig szoptatsz, akkor már ez a hatás nincs meg. Szerintem mindenki döntse el, hogy mit hisz el és mit nem, mert általában amit hall, annak csak a fele igaz.

Néhány napja pl. valaki azért aggódott, mert megijesztették, hogy milyen veszélyes az, ha a férje "elmegy benne" szex alatt, mert az is megindíthatja a szülést. (Pesze, ha nyitott a méhszáj és nincs az ember lánya eltiltva a szextől, nem hiszem el, hogy ártalmas lenne.)

Ezek után mindenki döntsön belátása szerint...

A legjobbakat!

19 hetes kismami

2008. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocsi utolsó válaszoló vagyok! Azzal egészíteném ki, ha nem nyitott a méhszája...
2008. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

igen, én is hallottam, hogy a spermában van olyan anyag, ami vetélést okozhat szintén.. szerintem régen sem mondta az asszony az embernek, hogy "ne menj mán el bennem apjuk", "meg hogy hagyjad mán a mellyemet, öreg" és szerintem nem is volt ebből gond.. attól félek, hogy ezek ilyen új divat-féle dolgok..

rosszat nem akarok a gyerkőcnek idebenn, feleslegesen viszont nem akarom megfosztani magam semmi jótól.

2008. jún. 23. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!