Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell vagy sem a kórházban?...

Kell vagy sem a kórházban? Illetve betét helyett vatta?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma voltam a védőnőnél, 26 hetes terhes vagyok. 2 éve szültem a Balassagyarmati kórházban császárral. Most is ott fogok, de ma a védőnő meglepett pár dologgal. Azt mondta, nem kell köntös, mivel szeptember végén szülök, meleg lesz, úgysem használnám, sőt, vihetek mackónadrágot, azt is elfogadják, nem kell feltétlen pizsama. De betét helyett vattát vigyek, mert vizitkor elkérik, hogy nem e csomós, vagy nincs e gond a vérzéssel. Igen ám, de úgy általában a vizit előtt én cserélni szoktam a betétet, és csak pár csepp van benne, ráadásul a vatta átázik, gusztustalan, cseppet sem higiénikus, nem is tudom, hogy kell használni, és különben sem a középkorban élünk. Vagy én gondolom rosszul? 4. császárom lesz, szóval már rutinból megy, de érdekelne, Ti mit gondoltok erről?
2013. jún. 19. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát meglepő, miket mondott a védőnőd. 3 császárom volt. Eszembe nem lenne vattát használni, mikor van sokkal higénikusabb, egyszerűbb, kényelmesebb megoldás. Nálunk volt aki mackónadrágban volt, volt aki pizsamában, és volt aki hálóingben, nem szóltak egyikért sem. Valahol csak a hálóing lehet. Köntöst vinnék, én nyáron szültem 2-t és ha kimentem a látogatókhoz vagy a büfébe.. hát oda felvettem na.
2013. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én tuti Tena betétet vinnék, nem vattát. Szerintem a betéten is megtudják nézni, csomós-e vagy sem, nekem legalábbis a betéten is látszódott mikor kicsit csomós volt a vér.
2013. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én 2. babámat várom, és júliusban szülök majd, a nyár közepén, de köntöst akkor is viszek, mivel a folyosón abban járkálok majd, és a látogatóimmal is abban beszélgetek majd. A vatta pedig szerintem sem higiénikus, én betétet viszek.

Ha nekem ezeket javasolná védőnőm, amit a tied mondott neked,. én nem hallgatnék rá ezekben a dolgokban. Szerintem hallgass az eszedre, és a tapasztalatodra.

2013. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kerria ***** válasza:

Hát én kislánykoromban (10 évesen) vattával kezdtem a mensit, és nincs az a pénz... elcsúszik, kényelmetlen, átázik...


Ha a kórház ragaszkodik hozzá, akkor a betétre tennék egy keveset. De ezt is furcsálom, nem gyerekek vagyok, el tudjuk mondani milyen...


Én a helyedben felhívnám a kórház szülészetét és ott kérdeznék ezekre rá.


Pizsama/ hálóing nekünk sem volt már kötelező (másfél éve), de nekem a köntös hozzátartozik a kórházhoz...

2013. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Betétet eszedbe ne jusson, az baromira nem egészséges.
2013. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Negyedik babánál már tényleg rutinból megy.. a védőnőd érdekes.. de sztem te is nagyon jól tudod magadtól, hogy mi a helyes és mi nem. Vattát én sem használnék azt tuti.. eléggé undorító, már a betéttel is komoly gondjaim voltak, olyan mint egy pelenka, hát még akkor a vattával, jézus, belegondolni is rossz :D szóval csak saját magadra hallgass, ösztönből jön már nálad minden!
2013. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A köntösön gondolkozom,mivel nem lesz látogatóm, túl messze van a kórház, a büfébe le lehet menni póló, nadrágban is, szóval nem tudom. Az előzőnél kb. 2szer használtam, szóval ezt még átgondolom, meg valószínű beszélek a szülésznőkkel is.
2013. jún. 19. 12:14
 8/14 anonim ***** válasza:

A köntös azért is jó, mert a hálóinged/pólót szanaszét ázik a tejtől, hiába a melltartóbetét. Na meg a baba is lebukja félóránként. És milyen egyszerű csak rávenni a köntöst.


A vatta úgy, ahogy van, egy marha nagy baromság. Betéten ugyanúgy meg tudják nézni a vért. Nem kell cserélned sem vizit előtt, hisz pont azt nézik, hogy milyen a vér, ha egyáltalán megnézik.

2013. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért is nem higiénikus a betét? Talán a pillanat alatt átázó vatta az? A kórházban a kincstári cucc is betét, olyan, mint a Tena.

Olyat már hallottam, ahol a védőnő vattát kért, de gézbe csomagolva.

Vigyél betétet, annál higiénikusabb, praktikusabb dolog nincs.

2013. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én tavaly szültem, igaz nem B.gyarmaton. De nekünk nem néztek betétet, megkérdezték hogy minden rendben van-e vele, meg a hasat megvizsgálták, illetve a gátsebre ránéztek, így az volt a lényeg, hogy vizit előtt hálóing legyen és a bugyit is vegyük le. Köntöst én sem hagynám ki, mert ha csak a folyosóra mentem ki akkor is rámvettem, igaz én hálóingben voltam.

A vattára visszatérve, sokan azt mondják az kell, védőnő, patikus..., de én az összekészítős csomagnál is a kórházra hagyatkoztam. Mivel első szülésem volt, beszéltem a kórház igazgatójával, hogy be lehetne-e megnézni, meg "megismerni" az ott dolgozókat, amikor bementünk a főnővér körbevezetett és a végén adott egy kinyomtatott listát, hogy mi az amit mindenképp be kell vinni babának és anyának, azon felül ha akarsz még valami viszel, ha nem nem, és pl azon a tena betét volt felírva, vérzés mennyiségtől függően. Úgyhogy ha van lehetőséged bemenni a kórházba menj és kérdezz utána mit vigyél mindenképp (így hazafelé sem kell annyit cipelni). Nálunk pl a babához mindent adtak (pelus, ruha, törölköző..., csak a fejéshez kellett a fejőt meg cumisüveget bevinni, meg utolsó nap a ruhát amiben elhozzuk). Bugyiból én az olcsó eldobhatósat vettem, így ha véletlenül túlcsordult volna a betét, csak ki kellett volna dobni (100 Ft-ot megért :) )

2013. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!