Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26hkm vagyok és terhességi...

26hkm vagyok és terhességi diabéteszem lett, a ma esti mérésem 8,7 mmol lett! Lehet a kisbabámnak baja ebből?

Figyelt kérdés
Holnap kòrházba kell feküdnöm,ez kb. 2 hete derült ki.Nem tudom mi vár rám,csak annyit hogy diètáznom kell.A kicsimnek lehet ebből baja? Nagyon megijedtem mert eddig akárhányszor mèrtem itthon a legmagasabb èrtèkem az 5,6mmol volt.
2013. jún. 2. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugalom!

Egyszeri kiugró értéktől nem lesz semmi baja a babádnak.

Gondolom, tartod a diétát, méred magad, jársz a diabétesz gondozóba, odafigyelnek rátok.

Nem mindegy, mit ettél vacsorára, valószínű volt benne valami, amit nem jól tolerál a szervezeted.

2013. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát a helyzet az hogy pizzáztam!!Rettenetesen megkívántam.

A diètát is nagyon nehèz betartani. De pròbálkozok vele.

2013. jún. 2. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp tartsd be a diétát különben inzulint kapsz. Egy kiugró értéktől tényleg nem lesz semmi baja a babának!
2013. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a pizza, a fehér kenyér, és a mekis kaja, na meg péksütik és torták, felejtsd el most jó ideig. egy rossz értéktől nem lesz semmi baja a babádnak. Nekem heti többször volt rossz értékem, mégse lett semmi baja a lányomnak se nekem. a lényeg, hogy ne legyen sokszor tartósan és egész éjjel magas a cukrod. ha a reggeli értéked mindig jó akkor főleg legyél nyugis!!! és azt a pár ételt amit leírtam azt töröld az étrendedből :-)
2013. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaaaa! A pizza! Nos, hiába imádni való, de sajnos tiltólistás. Nekem is 7,9-re lőtte fel a pizza, úgyhogy onnantól kezdve nem ettem.

Semmi baja nem lesz a babádnak, csak próbáld meg kerülni ezeket a szénhidrátbombákat! (Pedig milyen jók is azok...) Próbáld tartani a diétát, már nincs olyan sok hátra. :)

2013. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nekem is diétázni kellett, szerencsére csak az utolsó 2 hónapban. Ha megettem 2 almát, már az egekben volt a cukrom. Ki lehet bírni ezt a pár hetet, önfegyelem kell hozzá (ami pozitív a dologban, hogy szülés után meg nem kell fogyóznod mint a legtöbb nőnek, mert ezzel a diétával nem lehet meghízni...)
2013. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!