Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg jobban fáj az a...

Tényleg jobban fáj az a szülés amit ugy indítnak be a korházba, mint amelyik magától beindul vagy amelyikél magától elmegy a magzatvíz?

Figyelt kérdés

2013. máj. 15. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudod, tudja a fene, mert hát mások vagyunk, más a fájdalomküszöbünk, és másképp reagálunk a beadott szülésindítókra.

Nekem egy sima, és egy oxitocinnal indított szülésem volt. A második sokkal rosszabb volt, mert nem volt időm eljutni az enyhe fájásoktól az erősebbekig, mert az oxi bekötése után egyből 1-2 perces szupererős fájásaim lettek. Ilyen erőset én nem éreztem az első szülésnél.

De kinek, hogy...

Valakinek meg sem kottyan az oxi.

2013. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem oxival generáltak fájásokat, én is be voltam tojva, mert előtte sok történetet olvastam, hogy ilyenkor rettentő kínokat él át az ember.

Nos, nekem egyáltalán nem volt vészes.

Persze fájt nagyon, de messze voltam attól, hogy a falat kaparjam.

Vártam, mikor lesz sokkal nagyobb a fájdalom, erre már jött is a kitolási szakasz. Na nekem az volt rossz, de szerencsére csak 15 percig tartott.

2013. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem elment a magzatvizem, ettől függetlenül kaptam oxitocint fájásgyengeségre. Hát nekem ez a volt a legrosszabb, elviselhetetlen. De mások vagyunk, valakinek nem fáj annyira vagy magasabb a fájdalomküszöbe. Meg úgyis elfelejted gyorsan.
2013. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem jobban fájt. Elfolyt a magzatvíz, aztán fájásgyengeség miatt én is kaptam oxitocint. Onnantól ketté állt a szemem a fájdalomtól. De persze nem mindenkire hat ugyanúgy.

Amúgy meg felesleges ezen agyalnod. Én sem agyaltam rajta. Túl vagyunk rajta.

2013. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ezt a dolgot rosszul értelmezem, de hogyha gyengébb fájásai vannak az ember lányának akkor oxitocint adnak be nehogy annyival megússza? Vagy miért kell tulajdonképpen erösíteni a fájásokat?
2013. máj. 15. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Az oxytocinnal nem kifejezetten a fájásokat akarják erősíteni. A méhszáj tágulását kell elősegíteni, ez a folyamat pedig fájdalommal jár.

Nekem nincs összehasonlítási alapom, indítással szültem. Az oxy után rögtön jöttek a 2 perces, majd az egybefüggő fájások. Előtte két órán keresztül, a burokrepesztéstől számítva csak hébe-hóba jöttek fájások.

Én nem bánom, hogy így alakult, mert összesen 4 óra alatt megszültem, ebből 2 óra volt durva. Nekem jobb volt így, mintha fél napot, rosszabb esetben még többet is a szülőszobán kellett volna lennem.

2013. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülésemet indították. Annyiból volt nehezebb, hogy nagyon erős, szinte már összefüggő fájásaim voltak. 5,5 óra volt a vajúdás, ebből kb 2-2,5 óra elviselhető, utána már 2 perces fájásaim voltak, szinte pihenni sem tudtam. Az volt a jó benne, hogy a dokim megmondta, 15 órára baba lesz, és így is volt, ez tartotta bennem a lelket, hogy behatárolta az időt. Második szülésem spontán burokrepedéssel indult, szinte fájásaim sem voltak. Azt mondták, aludjak, reggel beadnak oxitocint, mert ez nem elég erős fájás. Majd bealudtam, jött 2 baromi erős fájás hirtelen, majd a fiam is. Doki alig ért be, szinte csak beugrott és elkapta a babát, el sem hitték ők sem, hogy szülök. Úgyhogy nálam igen, így volt, ahogy mondod, kedves kérdező. Hogy most harmadszorra hogy lesz, meglátjuk...
2013. máj. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!