Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ez így? Bővebben lent.

Normális ez így? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok és egyre többször szorongok.Nem a szüléstől félek igazán,bár az is eszembe szokott jutni.Hanem hogy hogyan fogok egy pici emberkével bírni.Nem tudom,hogyan kell öltöztetni,mit kell vele csinálni,....Vagy erre rá fogok jönni?És az is eszembe jutott,hogy már nem én leszek a kicsi,hanem a bébi.Már nem aludhatok anyukáméknál úgy,mint rég.És ilyenkor elszomorodom.Pedig nagyon várom a kicsit.Természetes ez így?
2009. szept. 29. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, természetes. Valóban nagy felelősség egy élet, amit te adsz és, amire neked kell vigyázni. Sok változáson fogsz most átesni és az ismeretlen, bizonytalan jövő aggaszt. Az első babával én is így voltam. Voltak változások, amiket könnyen elfogadtam és voltak olyanok, amiket csak lassan sikerült.

Most hiába mondom, hogy ne aggódj, minden rendben lesz, ez így úgysem segít. A legjobb, amit tehetsz, az az, hogy beszélgetsz olyan ismerősökkel barátokkal, akiknek kicsi babájuk van. Látogasd meg őket otthon. Kérdezz sokat és rájössz majd, hogy milyen természetes is az, amin most átmész. A korházban és otthon is lesz segítséged a baba körül, csak merj kérni és kérdezni. A babák szerencsére nagyon-nagyon toleránsak a kezdő szülőkkel. :)

2009. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban ahogyan megszülöd gyermekedet, te is újjászületsz: édesanya leszel! Ahogyan magadhoz öleled csemetédet, ösztönösen tudni fogod hogyan kell vele bánni. Előtte persze olvasgass szakirodalmat, hogy felkészülj, és némi fogalmad legyen a gyermekápolásról. Az én babám 2490 g volt. Rajtam kívül meg sem nagyon merték fogni a családban :-)
2009. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!