Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kapni fogok gyedet is vagy...

Kapni fogok gyedet is vagy csak a gyes jár?

Figyelt kérdés
Január végére vagyok kiírva, jelenleg álláskeresési járadékot kapok, mely még a szülés várható időpontjában is fennáll majd. ( Vélhetően senki nem vesz már fel így..)197 bejelentett napon volt a munkám megszűnéséig ebben az évben. Így is jogosult leszek a Tgyásra és a gyedre, vagy csak a gyes marad?
2009. szept. 29. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogsz kapni mindent, ha az álláskeresési járni fog még a szülés időpontjában. Mivel a 180 napod megvolt, így jár TGYÁS? GYED és GYES is majd!
2009. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy valóban így lesz! Köszönöm!
2009. szept. 29. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:

csak gyes-t kapsz.nekem 2 hónappal szünt meg a munkaviszonyom a szülés elött,elmentem passzív tp-re,majd a végén már szülési szab-ra,de sajna 6 nappal késöbb szültem mint ahogy lejártak ezek.igaz igy sem kaptam volna gyed-et,csak tgyást,de arrol is lecsusztam a 6 nap tulhordás miatt.

szoval sajna nem fogsz te sem kapni gyed-et.de menj be az oep-hez és ott biztosra megtudják neked mondani,vagy könyvelőddel beszélj,mert ő is megtudja mondani h mire vagy jogosult,és mennyit kapsz.

remélem tudtam segíteni.

4 hetes babus anyukája

2009. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja és nekem is megvolt a 180 napom.
2009. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak! Amiatt nem kaptál gyed-et, mert nem jelentkeztél be a munkaügyibe. Ha aktív lett volna az álláskeresésid, akkor kaptál volna mindent!!!
2009. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogsz kapni, csak gyest. Én úgy tudom, hogy az álláskeresési nem minősül munkaviszonynak.
2009. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

15:18-as vagyok

hiába jelentkeztem volna be akkor sem kaptam volna gyedet mert az nem számít bele.megkérdeztem az oep-nél.de elnézést kérek ha rosszul válaszoltam volna.

Kérdező:szerintem kérdezd meg Te is vagy az oep-nél,vagy a mák-nál,vagy könyvelőd biztos megtudja mondani,mert ők jártasak ebben.

2009. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem munkaviszonynak minősül, hanem biztosítási jogviszonynak és mivel az a feltétele még márciusig + a 180nap munkanap így fog kapni!
2009. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én májusra várom a babámat és munkanélkülin vagyok mindaddig, szerencsére jó sokáig jár nekem. És fixen fogok gyed-et kapni, jogásztól, oep-től tudom. Ne aggódj, meglesz az a gyed!

Boldog babavárást!

2009. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezem majd az OEP-nél én is! Köszönöm mindenkienek a válaszokat!
2009. szept. 30. 07:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!