Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogok kapni vajon gyedet?

Fogok kapni vajon gyedet?

Figyelt kérdés
úgy tudom hogy 2 éven belül 1 év munkaviszonynak kell meglennie hogy kapjam,én 2008.augusztusában kezdtem el dolgozni és 2010.júniusában számoltam le,onnantól munkanélkülin voltam 2010.októberéig,most pedig a Rátot kapom.szerintetek fogom kapni?ha igen akkor be kellesz mennem a volt munkahelyemre valami papírért?
2011. febr. 24. 13:33
 1/9 A kérdező kommentje:
22 hetes kismami
2011. febr. 24. 13:35
 2/9 anonim ***** válasza:
A szülés napját megelőző két évben kell a 365 nap,illetve biztosítottnak kell lenned a szülés napján.Mi az a "rát"?Mikorra vagy kiírva?
2011. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szia.segélyt kapok csak már most így hívják,28500 Ft-ott.június 26-a vagyok kiírva.köszi hogy válaszolsz!
2011. febr. 24. 14:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ez biztosított jogviszonynak számít a szülés napjáig (mint pl.az álláskeresési járadék) akkor jár neked a gyed,de mivel ez valamiféle segély,így szerintem nem...tb-t fizetned kell magad után????Érdemes lenne bejelentened magad valahova,ha van kinél...
2011. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
fizetik helyettem a tb-t nekem nem kell.
2011. febr. 24. 14:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,szerintem kérdezz rá,akár telefonon is,hogy így,hogy ezt kapod jár-e?És ezt kapni fogod szülés napjáig?Mert úgy esetleg van esély.Egy tb ügyintéző tudna neked segíteni.
2011. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!!:)meg fogom kérdezni,mert nem mindegy hogy mit kap az ember.
2011. febr. 24. 14:25
 8/9 anonim válasza:

A RÁT = rendelkezésre állási támogatás (munkát kereső kaphatja, ha amunkanélküli ellátásra már nem jogosult).

A kormányablakoknál tudnak a GYED igénylésére vonatkozóan pontosabb információt adni. www.kormanyablak.gov.hu

Ha GYED nem jár, akkor Gyes mindenképpen jár, idéntől a terhesség 91. napjától adókedvezmény is igénybe vehető, az apa is igényelheti, ha neki van munkaviszonya.

2011. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tgyás, gyed egyik feltétele, hogy az igényléskor élő biztosítási jogviszonya legyen az igénylőnek. RÁT esetében ez nem valósul meg, így nem lehet tgyást, gyedet igényelni.
2011. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!