Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon miért nem kapok maximáli...

Vajon miért nem kapok maximális gyedet?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy nem kapok maximális gyedet, pedig fizetésem alapján(havi brutto 405.000Ft)azt kellene. A munkahelyem tb kifizető hely, de nem tudják megmondani, miért nem kapom a maximumot, az oep, meg nem tud segíteni, mert a mh-em intézi. A gyed, amit utalnak netto 71095 Ft. Annak idején apának kértük a családi kedvezményt. Lehet, hogy ez a baj? Köszönöm a segítséget!

Kavalae


2011. szept. 26. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Havd fel a bérszámfejtést. Ők tudni fogják a választ. Ha ők sem, akkor már régen rossz.
2011. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Beszéltem velük, fogalmuk sincs. Annyira telt tőlük, hogy megnézték egy kolléganőjét, hogy ő mennyit kap, és ő max gyedet kapott, de azt mondták, biztos azért, mert ő már a 2. gyerekkel van otthon. Ezután, én már nem is kérdeztem tőle semmit, mert feleslegesnek éreztem.

Az a baj, hogy azt sem tudom, hol tudok segítséget kérni!

2011. szept. 26. 19:19
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is a rendelkezés úgy szól, hogy kérésedre bármikor közölniük kell, hogy mi alapján jár mekkora összegű ellátás, úgyhogy ez a "nem tudják megmondani" kamu, leginkább nem akarnak vele foglalkozni. Akármilyen a bérszámfejtő program, nekik azt pontosan látniuk kell, hogy mennyi a napi díjad. Azt pedig egy számolni tudó és egy picit a tb-ben jártas személy könnyedén ki tudja számolni, hogy mi alapján annyi.


A max. gyed nem más, mint a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a.

Ami kb. azonos eredményt hoz ki (nettó 71700 Ft) az az, hogy a tavalyi minimálbér kétszeresének a 70%-át veszik. A kérdés csak az, hogy miért? Hiszen minden év jan. 31-ig felül kell vizsgálniuk, hogy a szerződésed szerinti béred elbírja-e az aktuális minbér szerinti maximumot.

Én még azt tudom elképzelni, hogy tavaly a tgyást a minbér kétszerese alapján kaptad, mert a tavaly előtti évben nem volt 180 bérezett napod (akkor ez a tgyás max.) és valamiért ezzel számolnak, nem ellenőrizték jan. 31-ig a dolgokat.

2011. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! 1993 óta vagyok ugyanazon a mh-en.Tehát nem csak 180, hanem ennél sokkal több napom van (évek). A tgyás-t szerintem jól kaptam, azzal nem volt problémám.
2011. szept. 26. 19:29
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is max. gyedet kaptam, adójóváírással, gyerek utáni adókedvezménnyel együtt volt kilencven valamennyi az utalt pénz. (A gyerekkedvezmény kb. 10.000, egy gyerek után kapom,a második után már a nem tudtam igénybe venni, mert nincs annyi a bruttó jövedelem összesen).

Amíg nem jött be ez a gyerekkedvezmény, addig nyolcvan valamennyi volt a gyedem, úgyhogy szerintem nálad az adójóváírást nem adják. Ezt viszont írásban kell igényelni, ezt megtetted?

2011. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is a max gyedet kapom (bérem brutto 310 e)+ adójóváírást, így az enyém 86 e körül van, szóval szerintem ez a max amit kaphatsz. A családi kedvezménnyel kapnál 95 e körül, ha igényelnéd/igényelted volna az adójóváírást.

2011. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kérd a havi adójóváírást, így 85ezer körül lesz.
2011. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nem kérted az adójóváírást szerintem.azt majd egy összegben fogod megkapni jövőre.legalábbis nekem így volt,én is 70 körül kaptam,és idén kaptam meg egy összegben az adójóváírást,ami havi 15 körül van.
2011. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Aha! Az adójóváírás lesz a ludas! (meg én) Ezt hol és hogyan kellett volna igényelnem, illetőleg, hogy tudom utólag pótolni? Köszönöm nektek a segítséget, sokat jelent (nem csak anyagilag)!
2011. szept. 26. 20:33
 10/16 anonim ***** válasza:

Az adójóváírást ott tudod igényelni, ahol a béredet, illetve most a gyed-et számfejtik. (Ha a munkálatód TB kifizetőhely, akkor ott) Nem tudom pontosan hogy év közben lehet-e, de azt hiszem igen. Viszont el nem veszik, adóbevalláskor úgyis az egész évet nézik.


Úgy van a szabály hogy 2.750.000 Ft jövedelemig (ez a felbruttósított, tehát a valódi bruttó béred, tgyás-od, stb. amiből vonnak szja-t 127%-a) jár havi 12.100 Ft. Ha ezt a határt átléped, de nem éred el a 3.960.000 Ft-ot, akkor is jár, csak nem 12.100 Ft, hanem arányosan kevesebb. Ha az éves felbruttósított összjövedelmed meghaladja a 3.960.000 Ft-ot, akkor viszont nem jár az adójóváírás.


Bocsi, hogy ha hosszú lett, szóval a lényeg, hogy ki kell számolni, hogy kb. mennyi az éves jövedelmed (nem tudom mikor szültél, mennyit voltál előtte táppénzen, hány hónapig kaptad a bruttó 405 ezret) és az alapján eldönteni hogy kéred-e.


Hasonlóan vagyok én is, annyi hogy pár hónapig kaptam a magas bért, azóta táppénz, aztán TGYÁS, én nem kértem, mert valószínűleg a határon leszek, jól jön majd adóbevalláskor, inkább mint hogy vissza kelljen fizetni.

2011. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!