Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetsen azt modták a baba...

36 hetsen azt modták a baba 38 hetesnek felel meg a méretei alapján. Megnéznétek? BPD:98mm, AD:96mm, FL:74mm. A lepény III. fokban érett, elszórtan infrctusos. Ez mit jelent? Kezd el öregedni a lepény?

Figyelt kérdés
A védőnő is azt mondta hogy akkora a baba mint születéskor kell lennie egy babának.Uh szerint kb 3000-3200 gramm.
2009. szept. 28. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem 36hetesen a bpd 92mm volt, és 3000grammra saaccolták. A lepényem még nincs II-es. A tied III-as, ami valószínű meszesedik.Lehet nem tudja ellátni megfelelően a dolgát. Reméljük nem indítja be a dokid a szülést. Nem mondott semmi különöset? Egyébként én úgy tudom, hogy átlagban 100mm bpdvel születnek a babák. Ne aggódj, ha megszületne, akkor sem lenne baj sztem. Sok sikert.
2009. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez semmit nem jelent. UH-n sok mindent el tudnak méregetni. Nekem 38. héten 4 kg körül becsülték a picit. 42. héten született meg 3400 g-mal. Igaz hosszú baba volt, de nagyon vékonyka. A lepény nekem is érett volt már a 30. héten, szülésnél nem néztem meg, de a szülésznő azt mondta, hogy meszes volt.

2009. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elszórtan inkfartusos...nézz utánna sztem.
2009. szept. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem nem voltak 36 hetesen ekkora mereteim,neked vagy nagy lesz a baba vagy idösebb,de nem mindegy.lenyeg hogy egeszseges legyen.nem szamit hany hetes,ha 36 hetesen születik akkor is rendben van.nekem 36 heten BDP 8.8, FL 7 es 2.8kg-ra mondtak.
2009. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont ezt mérték most mint neked. Én is elvileg 36 hetes vagyok, gyakorlatilag azt mondták most hogy tuti nagyobb legalább egy héttel.

Nekem mondjuk második baba, de szintén 3as fokban érett a lepény. Az elszórtan infarktusos, az csak a 3as fokozatnak mint fogalomnak a kifejtése. Szóval attól 3as fokban érett egy lepény hogy meszesedések, lerakódások illetve kisebb elzáródások (infarktusok) lehetnek benne.

Nekem semmit se mondtak most erre, átküldtek nst-re minden oké, jövőhéten kell mennem újra és akkor kiderül, hogy is állunk.

Nekem az UH szerint 3400 grammot mondtak most.

Másrészről meg amúgy ez az UH is elég sokat tévedhet mert pl. a fiamnak 37-38 hetesen mértek egy 100mm-es BPD-t (amivel ugye már születnek a babák) és jó nagy babának mondták, ahhoz képest 42.hét elején született meg végül és csak 3400 gramm volt. Ja és nem is volt akkora feje, mint amit mondtak.

2009. okt. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!