Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnéznétek a babám méretét?...

Megnéznétek a babám méretét? Esetleg leírnátok a ti babáitok méretét? Tudom minden baba más de mégis kíváncsi lennék. És a heréknek mikor/ra kell leszálniuk?

Figyelt kérdés

Azoknak a babája méretére is kíváncsi lennék akik esetleg áthaladtak már ezen a terhességi héten vagy már megszültek.Tegnap voltam uh.-n és megkérdeztem a méretét a babámnak de más van a kiskönyvembe mint amit szóban mondott.Bpd:62 mm.Fl:45.5 ezt mondta és ez van a kiskönyvbe:Bpd:78.6 Fl:54.2

ELvileg tegnap töltöttem a 27. hetet de azt mondta a dokim hogy csak 26 hetesnek felel meg a baba.Most akkor mennyinek felel meg ha a kisebbik méretet is vesszük?És ha a nagyobbat?Mondjuk a 27. hétnek még nem is kell hogy megfeleljen nem?Az a hét még hátra van.Még mindig nem tudta biztosra megmondani a nemét mert épp a popóját mutogatta,de azt mondta hogy talán mintha heréket látná és most szállnak lefele.Azoknak eddigre nem kellett volna leszállniuk?Előre is köszi a választ!!!!


2009. aug. 14. 05:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és amit még elfelejtettem írni a becsült súlya 650 gr.
2009. aug. 14. 06:16
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én pont tegnap voltam a 27. heti uh-n, nekem a becsült súlya 1030 g, bpd: 73mm. Szerintem, ha a nagyobb méreteket vesszük nálad, az megfelel a hétnek, de a 600 g körüli súly az tényleg korábbi hétnek felel meg, gondolom. Nekem is fiú lesz, nekem már a 18. heti, a 22. heti és a mostani uh-n is látszottak a herék a popsinál, sőt, egyszer a kuki is, úgyhogy nem tudom, mikor kell "leszállnia", de nekünk egyértelműen látszanak a képeken is a herék.

Nem csinált felvételt a dokid? Nekem a képeken és egy táblázaton is rajta vannak a baba adatai, meg minden más is, az, amit a gép számol.

2009. aug. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Még annyit megkérdezhetek tőled hogy pontosan hány hetes és hány napos vagy?Mert ugye ahogy fönt leírtam én úgy gondolom hogy mivel most töltöttem a 27. hetet ezért még ez a hét hátra van és annak a méretnek csak egy hét múlva kell hogy megfeleljen nem?Én így gondolom.Ezért kérdem a te "pontos" időd.Előre is köszi.

2009. aug. 14. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előző uh alapján tegnap voltam 27+1 napos, viszont a tegnapi uh-n a gép szerint 27+3, vagyis ez utóbbi a mensi szerinti.

Szerintem a te méreteid teljesen jók, csak a súly nem stimmel. Viszont ha a bdp és a többi adatot beírod egy kalkulátorba, szerintem neked is 1 kg körüli babát mutat.

További szép babavárást.

2009. aug. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudnál nekem olyan valamit belinkelni amelyiken ha beírom amit mondtál akkor kiadja a súlyát?Mert van egy nekem de ahhoz kell az AC és az nincs beírva a kiskönyvembe.
2009. aug. 14. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy csak ennyire megkésve válaszolok, nem tudok sajna ilyen oldalt, néztem, mások a Timmermann doki honlapját írják, de nem tudom, milyen adatokat kérhet a súly számításához. Remélem azóta voltál Uh-n és megnyugodtál.

Szép babavárást.

2009. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik fiamat 900grammra saccolták kerek 27hetesen, a másikkal csak 30hetesen voltam UH-n, ő akkor 1300gramm volt.

Szerintem a herék csak később szállnak le, de addig is látszódik maga a zacsi- amiben víz van még- nekem legalábbis a dokim így magyarázta annó. 38hetesen mondta nekem, hogy érett a gyerek, mert a herék is leszálltak- ekkor már olyan volt az UH-n a kis zacsija, (sima 2d-s fekete-fehéren) hogy volt benne egy plusz karika- azok voltak a herék.

De nem tudom pontosan mikor kell a helyükön lenniük a heréknek- mindenestre mikor megszülettek mindkettő megvolt!! :))))

De a zacsi és a kukac ilyenkor is látszódik már- összetéveszthetetlen, ha jól fekszik a baba a pocakodban!

Gratulálok a kisfiuhoz!!!

2013. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!