Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesek vagyunk, csak...

7 hetesek vagyunk, csak Elevitet szedek, viszont rosszul vagyok még a tej illatától is, pedig a kalcium miatt fontos lenne, hogy igyak napi 1-2 pohárral. Nagyon gáz, ha nem tudom meginni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 12. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem gáz, a SZEZÁMMAGBAN is rengeteg kalcium van!!!! Csak ezt nem sokan tudják, pedig sokkal jobban hasznosul, mint a tejtermékekben található kalcium.
2008. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ami nem esik jól, azt ne erőltesd. A kalciumot pótold más tejtermékkel, de ha szeded az Elevitet és mellette egészséges dolgokat eszel, nem lesz semmi gáz. A tej amúgyis egy olyan dolog, amit nem mindenki szervezete tudja megemészteni, alapból nem kell erőltetni. Amig babák vagyunk sok bennünk a laktáz nevű enzim. Ez emészti meg a tejet, Ahogy idősödünk, egyre kevesebb termelődik bennünk. Aki pedig laktóz-érzékeny, annak sosem volt, ezért nem fogyaszthat laktóz tartalmú dolgokat. Egyszerűen a szervezete nem tud vele mit kezdeni. Azért valószínű nálad nem erről van szó: egyszerűen a terheség ilyen. Van amitől megundorodunk, van, hogy olyat kívánunk, amit sose. Jó egészséget Nektek!
2008. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

calciumos pezsgőtablettát ajánlom.

A bolti tejek úgy vannak előállítva, hogy a benne eredetileg megtalálható ásványok és vitminok a töredékére csökkennek, főleg hasznosulni sem tud a szervezetben, mert zsírral tud beépülni ami a 3,5%-os tej esetén is igen kevés. Tehát pusztán tejet inni calcium pótlás miatt felesleges. Ha nem is szereted, akkor főleg nem szükséges. Gondolj bele, hogy a tehénke aki minőségi tejjel eteti a borjakat sosem iszik tejet, mert ő a fűből és egyéb ennivalójából pótolja a szükségleteit.

Szóval jó a tej, de annyira nem mint gondolnánk.

nagyrész vizet tartalmaz amivel higítják, kivonnak, meg hozzáadnak dolgokat, dusítják és pasztörizálják...mi lehet benne?? elég kalcium biztos nem. Egy üveg magas kalcium tartalmú ásványvízzel jobban jársz.

2008. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En tejerzekeny vagyok, semmilyen tejtermeket nem eszek,iszok.Az elevitben sok kalcium van, de en a terhessegem elott is muszlj volt szedjek kalcium tablettat mert ha nem akadnak ki a csontjaim,innen is erzem hogy hianyom van.Most en is elevitet szedek es kozben pezsgotablettazom(kalcium),bar en soya tejet iszok reggelente(ez esik jol,kekszel,peksutivel)sok benne a kalcium es semmi laktoz nincs.Amiben meg kalcium van(internetrol olvastam):kaposzta,zoldborso es sok minden masban..
2008. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A terhesség elején én is nagyon rosszul voltam. Szinte csak a vizet tudtam meginni. Amikor abbahagytam az elevit szedését, sokkal jobban lettem. Szerencsére babócám egészséges.

38 hetes kismami

2008. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!