Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9. Hétben vagyok és nem tudok...

9. Hétben vagyok és nem tudok leállni az evéssel. Főleg édességre vágyom. Van valami praktika?

Figyelt kérdés
Vagy amit falhatok mert nem hízlal?
2013. ápr. 7. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj természetesen édes ételeket választani, gyümölcsöket, zöldségeket.


Egy tipp: süss meg egy félbe vágott sárga vagy zöld almát (a sütéstől még édesebb lesz), és csorgass rá joghurtot. Abszolút desszert kategória, mégsem hizlal! :) Légy kreatív, süss-főzz olyan alapanyagokkal, amiket szeretsz, és egészségesek. Krumpliból is vehetsz édesburgonyát.


S ha már éhség, akkor ne egyél, hanem inkább igyál. (mármint ha amúgy jól vagy lakva) Válassz finom bio leveket és cukormentes bio szörpöket, ajánlom a bodzát, céklát!

2013. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is arra gondolok, hogy süss-főzz. Vannak ezek a modern nem hizlalós cukrok (nyírfacukor vagy mi például), amivel csinálhatod és akkor édes lesz de nem hizlal. De tényleg valami ilyen természetesebb dolgot válassz, ne a norbis cuccot, mert nekem alapból nincs bajom vele, de ha abból kicsit többet használsz, akkor már megfosat, ami rá is van írva, szóval nem tudom miből van, de kismamaként én nem használnék/ennék olyanokat, ami hasmenést okoz stb.
2013. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Üdv a klubban :)) sajna ez ilyen. Fel a fejjel. Lemegy hamar szülès utàn. 29 hetes terhes + 13 kg :-(
2013. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as azért ha van olyan megoldás, amivel elkerülheti a dolgot, szerintem nem úgy kéne hozzáállni, hogy ne foglalkozz vele, hízzál csak. Még nem is azt mondtuk neki, hogy éhezzen, hanem tippeket kapott arra, hogy hogyan élje ki az édesség vágyát anélkül, hogy túlzásba vinné a kalóriákat.
2013. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!
2013. ápr. 7. 20:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj gyümölcsöt enni! Az is édes, és egészségesebb! Esetleg majszolj aszalt gyümölcsöket, igyál meg néha egy-egy teát, használhatsz hozzá édesítőszert.

Persze, néha azért engedj a kísértésnek, de ha rám hallgatsz, inkább valami drágább édességet vegyél, azt nem ennéd meg úgy hirtelen (vagyis én pl. egy drágább csokit mindig jobban be tudtam osztani). Lehet akár desszert is, azt be lehet osztani. Ha van időd, készíthetsz házilag is süteményt, az azért jobban laktat, mint ha veszel egy tábla csokit.

Mindezek mellett többször egyél kevesebbet, ne éheztesd magad, és ne járj éhesen bevásárolni.

Akik az édességet kívánják a terhesség alatt, nekik (sajna?), sokkal tudatosabban kell étkezni, hiszen őket jobban fenyegeti az elhízás, mint aki pl. zöldségre éhezik. (Bár ebben a kérdésben is fontos szerepet játszik a genetika... Ki milyen alkatot örököl.)


Üdvözöl:

21. hkm

2013. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Első terhességemnél nem volt ilyen...a szülőszobából úgy jöttem ki,mint aki nem is szült...mostani terhességig jól táplálkoztam...most meg mint egy zombi, csak csoki, suti, teszta, cukor....
2013. ápr. 7. 21:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Rágógumizz! Ezzel kicsit "becsaphatod" az izlelőbimbóidat! :)
2013. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 4es! Tipikus kötözködő !!!!

Nem mondtam, hogy ti azt mondjátok, hogy éhezzen a kérdező.

Igazából el sem olvastam amit írtatok, csak reagáltam a kérdésre!! Nem tudtam okos tanácsot adni, így csak vígasztalni próbáltam, és hogy érezze : nincs egyedül!!!

2013. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!