Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El induljak a kórházba,...

El induljak a kórházba, igénybe vegyem a beutalót vagy ne?

Figyelt kérdés
2hete csütörtökön tudtam meg hogy babám lesz.Nem volt semmi baj,görcsölgettem néha, amire magnéziumot szedtem,azt mondta az orvosom ilyenkor ez normális.Kedden egy nagy vérfoltot találtam a tisztasági betéten,egyből bementem a kórházba,ahol már csak barnáztam.Az orvos azt mondta nem kell meg ijedni csak megrepedt a nyálkahártya.Felírta az Utrogestant napi 3x1 be.És pihenést javasolt.2hét múlva pedig kontrollt.Csütörtökön már ismét az orvosomnál voltam,mert néha barnázgattam,és pici nyálkahártya darabkák jöttek ki belőlem,és az egy percig tartó ritka görcseim 2-3 percesek lettek,és erősebbek.No-spát javasolt magnézium helyett,és hogy szedjem továbbra is az Utrogestant.A baba rendben van már van szivhangja.2hét múlva pedig menjek vissza.Kaptam egy beutalót mivel fenyegető vetélés van a papirjaimon. De oda irta saját kérésre.Mivel én hoztam fel ha csak nem kórházban vagyok,nem maradhatok otthon 2 hetet,mert kirúgnak a munkahelyemről!Azt mondta hogy úgy érzem baj van,pihenésre van szükségem,ésmásképp nem tudom megoldani,akkor használjam fel,menjek be a kórházba és kérdezzem meg felvesznek e igy az osztályra.Nem értettem miért ne vennének fel,hiszen fenyegető vetélés!Csütörtöktől még mindig néha barnázok és görcsölgetek.Ma pedig ismét pici nyálkahártya darabok jöttek belőlem,kevés vérrel.De nem merek be menni a kórházba.Undokok nem vesznek komolyan,és ha éépp akkor nem vérzek,vagy barnázok,nem hiszem hogy felvennének az osztályra.Most épp 20perce nincs semmi.El induljak,meg próbáljam felvetetni magam vagy felesleges?!Ti mennétek?!
2013. ápr. 7. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én mennék, a baba a legfontosabb és persze te.
2013. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is mennék a helyedben a kórházban. Főleg ha első baba akkor az fontosabb. Csak akkor rúghatnak ki ha határozott a szerződésed ha határozatlan akkor nem tehetik meg. 39+5hkm
2013. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen,indulj most!

Nem értem,hogy miért pont az egészségügyben dolgozó emberek a legnemtörődömebbek!Ráadásul bunkók is nagyon sokszor!

Legyél határozott,ott a beutaló,add oda,vegyenek fel és dolgozni nehogy elmenj,ha ennyit vérzel!

2013. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Menj be és vetesd fel magad! A dokid nem abban a kórházban van?
2013. ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Irány a kórház!
2013. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A baba fontosabb mint meló.
2013. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha tappenzen vagy, nem rughatnak ki, nem kell ahhoz korhazban lenni! Az orvosodhoz mehetsz gyakrabban is, attol fuggetlenul, hogy o 2 hetet mondott, mehetsz amikor csak ugy erzed, furcsat tapasztalsz, vagy megnyugtatasra van szukseged. En 6 hete verezgetek igy mint Te, neha jobban is. Itthon fekszem, azt hiszem, a korhaztol mar fraszt kaptam volna, foleg, hogy ki tudja meddig tart meg, tobb mamirol hallottam, akinek felidoig eltartott ez a dolog, a dokim paciensei kozul 22 het volt a csucs. Tenyleg ennyit akarsz korhazban lenni, ahol horkol a szomszed es kozos mosdo van? Es lehet, hogy tenyleg nem vesznek fel, tudjuk, hogy keves az agy es sok sulyos beteg van, akinek jobban szuksege lehet ra- ezt mi kivulrol nem tudjuk megitelni.

Szoval, csak azert, mert a munkaltato olyannal fenyegetozik, amit meg sem tehet, tutira nem fekudnek be.

Ha a tuneteid nyugtalanitanak, akkor persze orvos, nezesd meg magad! Legalabb megnyugszol.

Bar oszinten szolva tobbet nem lehet erted (ertunk) tenni, az utrogestanban es a fekvesben kimerul a tudomany, ha ennek ellenere nem marad meg a pici, akkor velhetoen nem eletkepes, es ezzel akkor sem tudnak mit csinalni, ha korhazban vagy. Ha pedig nem marad abba a verezgetes

(ahogy nekem sem), attol meg megmaradhat a terhesseg, csak epp szigoru fekves mellett, ami akar honapokig is elhuzodhat - koszi, reszemrol akkor inkabb itthon...

Az mar teljesen mas ugy amikor kiderul, kb a 12. het korul, hogy a lepeny a mehszajra nott ra, ekkor pl be szoktak fektetni, de az anya erdekeben, mert ott verzes eseten (elorehaladott terhesseg eseten) sulyos verveszteseg lehet, amibe anya belehalhat. Es meg van 1-2 ilyen ok, de ez meg nem ennyire az elejen.

2013. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát egyenlőre nem mentem be.De sajnos dolgoznom holnaptól be kell menni.Ülő munkám van ami nem megerőltető igazából nem i olyan stresszes,csak hosszú 12 órás a munkaidő.Muszáj mennem két okból is,hogy legyen pénz mindenre amire a kicsinek szüksége van,és mert ma ebben az országban az hogy mit tehet meg és mit tesz meg a munkáltató az két külön dolog.Bár törvénytelen nálunk nincs betegállomány.Ha dolgozol van pénz ha nincs nincs. Max ha 15 napon túl húzódik mert ugye azt a EP fizeti.Arról ne is beszéljünk hogy négy napért is kirúgással fenyegetőztek holott tudják mi a helyzet!A beutaló felhasználásával még várok.Ha úgy érzem nagyobb,tartósabb a baj akkor egyből megyek.Addig meg megpróbálok megnyugodni,szedem a gyógyszert, a vitamint,és a munkahelyemen se nagyon elfáradni.
2013. ápr. 7. 15:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez szornyu! Mondjuk igy mas a helyzet, lehet, hogy ezt ilyen oszinten meg kene beszelni az orvossal. Az ilyen munkaltatot jol fel kene jelenteni. Bar, ha van tappenzes papirod tenyleg bem rughat ki, csak ha mar ujra dolgozol es nem vagy mar terhes (kismamat sem lehet kirugni). Megertem, hogy keves a tappenz, ezzel nagyon egyetertek, foleg, ha valaki vegig erre kenyszerul. Nehez helyzet, de en vsz a biztosra mennek, a munkaltatonak meg visszakemenykednek, nagyon meguthetik am a bojajukat, ha negkapirgalod a kakit! Sztem beszeld meg az orvossal.
2013. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ma is egész este véreztem igaz csak picit de ha egy óránként kimentem mosdóba és véres volt a papir.reggel elhatároztam munkahelyett a kórházba indulok erre nézem egy félórája semmi,igy meg megint nem fognak komolyan venni.Mire eljutok a kórházba mindig abba marad a vérzés...nem értem,de már kezdek bele fáradni!A végén addig játszogatjuk ezt hogy se állásom se gyerekem nem lesz :(
2013. ápr. 8. 03:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!