Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan veszik a dolgokat a...

Honnan veszik a dolgokat a kismamák?

Figyelt kérdés
A legújabb, amitől kiakadtam, hogy nem ihat az ember lánya csapvizet. Miért beteg lesz tőle? Ez szerintem a legritkább esetben fordul elő. Honnan veszik ezeket a kismamák?
2008. jún. 12. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Na látod ez egy jó kérdés.:)

Szerintem valaki kitalálja és rémhírként terjeszti vagy nemtudom.

De egyébként én is elgondolkodtam rajta, hogy ihatok e?:)

tuti azért van mert már minden azzal van tele, hogy ez se jó meg az se jó és hát kismamaként azért jobban aggódik az ember.

De én iszok csapvizet, mert rájöttem hogy egy nagy badarság az egész és ha mindent betartana az ember amit hall hogy mit szabad mit nem, akkor éhen meg szomjanhalna.

2008. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen én is tapasztalom a kismamák tudatlanságát vagy inkább túl reagálják a dolgot, a terhesség egy áldott állapot és nem betegség.

Mindenki tegyen ugy ahogy jónak tartja , nem kell mindenkitől kikérni a véleményt, ha kivánod ha jónak látod, edd meg-idd meg.

Fontos hogy te és a babád jól érezzétek magatokat.

És szerintem túlzottan a védőnő véleményére sem kell adni, nekem pld azt mondta h nem szabad, TILOS kávét inni.A dokim meg amikor meglátta a 90/45 os vérnyomásom akkor ő javasolta h minden nap igyak meg egy kávét mert attól semmi baj nem türténhet.

Szóval ennyit a védőnőkről.

26 hetes kismami

2008. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint hogy tilos alkoholt inni álítólag. Nekem anyukám mesélte hogy neki 2 naponta meg kellett innia egy deci vörösbort. És lám itt vagyok, semmi bajom meg a testvéremnek se.:)
2008. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia. Nem tudom honnan szedték ezt a hülyeséget. Forrás vizet nem lehet inni, meg a régi hagyományos kútból nyert vizet nem lehet inni.

Kimondottan csapvizet javasolnak a védőnők is fogyasztásra, meg szénsavmentes ásványvizet, de azt is csak azoknak akiket a szénsavas felfúj.

Egyébként néha én is rácsodálkozom arra, hogy milyen hülyeséget tudnak kérdezni, mikor ott ülnek az internet előtt és simán utánna lehetne nézni dolgoknak, mielőtt felteszi kérdésnek.

Üdv, 36 hetes kismama (csapviz fogyasztó:)

2008. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Volt már, hogy én is sírva tettem le a laptopot..

Az egyik kategória , aki annyira tudatlan, hogy nem is tudom, hogy sikerült neki teherbe esni, és siralmas, hogy ilyen anyák szülnek, és így neveleik fel a babájukat, aki ugyanilyen lesz...

A másik véglet, aki túlsterilizálja magát, ahogy te is írod. hihetetlen. megszületik a baba, és meghal majd a levegőn, mert annyira óvják mindentől. Mehetek moziba terhesen? mert árt a zaj...és társai.

A másik véglet meg a finnyás, aki nem eszik, hogy ne hízzon, meg hisztizik, hogy neki 16 hét 1 naposan vették le az AFPt és akkor most mi lesz...stb

Szóval igen, fura. Én sokszor be is falcolok, ilyenkor pár napra hanyagolom az oldalt.

Egyetértek abban, hogy nem kéne akkora faknit csinálni a terhességből, tudom nem jó példa hogy mi volt rég, mert azért sok jó dolog történt azóta, sokmindent tudunk, akár előre, ki tudunk védeni, de mamám még kapált szülés előtti éjjel...nem ám ultrahang, meg magzatvízvizsgálat, meg vércukormérés....

2008. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek az előttem szólókkal!Nagyon sok ökörséget mondanak,köztük a védőnők is!Megy egymás paráztatása!Na jó persze azért néha vannak pozitív dolgok is-megnyugattó reakciók más kismamák által:-)

De ez a csapvizes dolog,meg társai....hát ez kiborít!....

Mindenkinek boldog babavárást és sok egészséget!

27 hetes kismama

2008. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló.:)

Nálunk pl.tesóm feleségének a kislánya most volt 10 hónapos és más azt a gyereket még nem igazán fogta rajta kivűl. Szinte a levegőre se viszi ki. Ha meglát minket általába 10 percig megy az üvöltés, mert megijed vagy nem tudom.. Aztán megnyugszik. Ha meg aztán valamelyikünk felveszi, na azt inkább nem is mondom mi megy ott akkor..Borzasztó!

Kisajátítja magának teljesen a kislányt és ha esetleg valamelyikünk eljátszogat vele 5 percnél tovább, akkor az anyja felkapja és kiviszi, hogy most enni kell most inni kell most nemtom mit kell.. a lényeg hogy elvigye onnan. Etetni csak ő eteti, pedig szerintem már tesóm vagy akármelyik nagyülő esetleg én is megtudnám etetni, de nem! Ő ragaszkodik ahhoz hogy csak ő csináljon mindent!

Most pedig én vagyok 17 hetes terhes és okoskodik itt nekem, a csapvizet pl. ő is mondta, hogy ne igyam, meg ne egyek húst meg stb. Én meg mondtam, hogy azt eszek meg iszok, amit megkívánok és kész.

2008. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja még az előzőt kiegészítve, ő nem hallgatott senkire a terhessége során csak könyveket bújt éjjel-nappal..
2008. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

én azon akardok ki hogy "a terhes teszt negatívat mutatott pár nappal a mensi elött vagyok, igaz a teszt azt írja az elmaradt mensi után csináljam, akkor most terhes vagyok vagy nem?" ezt naponta 5x felteszik. azt gondolom az ilyeneknek minek gyerek ha egy tájékoztatót nem képesek elolvasni amiben leírják mikor csináld.

vagy "szúr a hasam akkor terhes vagyok?"

vagy "úgy biztos lesz babám ha minden nap sexelünk?"

kedvencem: " mindig kifolyik szeretkezés után belölem a sperma, így akkor nem lehet gyerekem?, miért nem marad bent?"

ezeket minden nap felteszik.

a fiataloktol tiniktöl abszolút logikus ha furcsaságokat kérdeznek még egyértelmü dolgoknál is, de olyanok akik gyereket akarnak azért elég furi.

2008. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

kedves kismamatársak! örülök, hogy nem egyedül látom így ezt a kérdést, és köszönöm a sok választ :) én lelkesen csak csapvizet iszom, ihatnék igaz ásványvizet, de az savasít, a rózsszín kupakostól meg hányingerem van, annyira rossz ízű. De néha itt olyanokat "hall" az ember, hogy a haját is eldobja. Szegény kismamák meg azt sem tudják hova kapjanak.

Jó babázást mindenkinek és szép délutánt!

2008. jún. 12. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!