Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz anya vagyok attól, hogy...

Rossz anya vagyok attól, hogy nem parázok a terhességen, vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom elképzelni azt, hogy valami vizsgálaton rossz eredmény szülessen, vagy valami baj legyen a babával. Jól érzem magam, nincs panaszom, kiegyensúlyozottan élek, semmi nem utal problémára. Mióta kiderült, hogy terhes vagyok egészségesebbnek érzem magam, kivirultam. Emellett nem változtattam drasztikusan az életmódomon. Persze figyelek a helyes táplálkozásra, eleget alszok, nem emelek, nem iszok alkoholt stb, de dolgozom napi 8 órát, sétálok, céges autót vezetek ha kell stb. Állandóan ijesztegetnek a kollégáim, hogy többet kellene pihennem, kíméljem magam (ma például azon ment a vita, hogy vezethetem-e a céges autót, mert szerintük a stressz, amivel a vezetés jár, bajt okozhat). Sokszor érzem azt, hogy nem vagyok jó anya, hiszen úgy is értelmezhető ez az egész, hogy nem törődök a babával. Pedig nincs így (minden vizsgálatot elvégeztetünk, járok orvoshoz stb.), de bízom a testemben, az "alapanyagokban".
2013. ápr. 3. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bízol magadban, minden jó, akkor miért merül fel benned ez a kérdés, hogy rossz anya vagy-e?

Ha ilyen stabilan állsz a földön (ami nagyon helyes), akkor ne ingasson meg egy-egy beszólás innen vagy onnan.

A rossz anyaság témaköre is túl van lihegve már. Szegény anyukák 99%-a azon parázik (én is), hogy vajon jó anya-e.

Pedig te is tudod, hogy nem attól leszel rossz anya majd, mert terhesen nem vetett szét az ideg. :)

Nincs itt mit túlmagyarázni!


Szép terhességet és hasonló talpraesettséget, ha megszületik a kismanó!

2013. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pont így voltam vele én is. Mindkét terhessgemnél. Energikusabb voltam, jobb kedvem volt, eszembe sem jutott volna, hogy bármi baj lehet, dolgoztam, mászkáltam. (kivéve az utolsó 2 hónapban, akkor teljesen leeresztettem.
2013. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én fejemben sem fordult meg soha egy pillanatra sem, hogy bármi baj lehet. A 6. hónap végéig dolgoztam napi 9 órában (volt, hogy 12-ben), vendéglátásban. Mondjuk vezető beosztásban, így ha elfáradtam, leültem pihenni.

Pont úgy éreztem magam mint Te, minden ment flottul.

Szerintem ez így helyes! Csak pozitívan, és akkor bevonzzuk azt! :)

2013. ápr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

így a jó, örülj neki :)

én még az utolsó héten is bringával mentem be a védőnőhöz, 4 kilós babával a pocakban, vicces volt :)

a terhesség nem betegség

2013. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pontosan, a terhesség nem betegség! Örülj neki, hogy jól érzed magad és energikus vagy. Az az alapállapot, hogy minden rendben van, szerintem azzal árt az ember a babónak ha folyton stresszel. Én sem aggódtam egyik terhességem alatt sem, nem is volt soha sem gondom.
2013. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom azért nem parázol, mert még nincs rossz eredményed (ne is legyen!) Az első terhességemnél én sem gondoltam hogy baj lehet, nem is paráztam sose. A másodiknál jöttek a problémák (vérzés, görcsök határeset volt a tarkóredő érték, alacsony afp és még sorolhatnám), egy nyugodt pillanatom nem volt. De egészséges babám született :)
2013. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

azért ez csak félig aggódás, a másik fele bújtatott öntömjénezés. ha tényleg kiegyensúlyozott kismama vagy, akkor miért van szükséged arra, h itt mindenki megnyugtasson, milyen kiegyensúlyozott kismama vagy?! :)


amúgy mindenkinek mást dob a gép, te szerencsés vagy, könnyű a terhességed. az enyém nem könnyű és bár lekopogom, nekem sincs okom aggódni a baba miatt, mert vele minden rendben van és minden eredményem tökéletes, azért messze nem olyan a terhességem mint neked, pedig ha tehetném, én is hasonlóképp állnék hozzá. én is imádnék annyira fitt kismama lenni, h autót vezessek és hidd el,h nem problémáznék rajta, h normális-e hogy ennyire jól érzem magam :)). de veszélyeztetett terhesen már annak is örülök, h itthon fekszem, nem a kórházban...

2013. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én az első 3 hónapban izgultam elég sokat, mert előtte volt egy 8. héten elhalt terhességem és nem akaródzott újra átélni a dolgot, nagyon vártuk a babát. Utána viszont semmi para nem volt, dolgoztam, kertészkedtem, stb. Szerintem minden ember, minden terhesség más, kinek könnyebb, kinek nehezebb, mindenki máshogyan éli meg, nem lehet általánosítani. Miért is lennél ettől rossz anya? Örülj neki, hogy könnyen viseled, élvezd a terhességet!
2013. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy ettől rossz anya! Sőt, így kellene mindenkinek megélni a terhességet.A felesleges aggódás sokkal ártalmasabb.
2013. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy kistesóval a terhesség szerintem szintén stresszes valamennyire... Sokan vannak így ezzel.
2013. ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!