Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek? Hogyan segítsek?

Mit tehetek? Hogyan segítsek?

Figyelt kérdés
Egy nagyon kedves barátnőmről van szó, most öt hónapos terhes, van egy 3 éves kislánya már. A gond csak annyi, hogy senki nem tud a terhességről, csak én és a családja. A párjával már nincsenek együtt csak anyagi gondok miatt laknak a srác családjánál. Véletlenül esett teherbe, ez mondjuk az ő hülyesége volt, mert akkor már tudta hogy csalja őt és drogozik is a gyerekek apja. Mindenkinek azt mondta, hogy már elvetette, nem is látszik MÉG a hasa, de nagyon féltem, hogy mi lesz ha kiderül. Nem hiszem, hogy az apa és annak az anyja annyiban hagyná a dolgot. DE a barátnőm csak annyit mond, hogy már várólistán van egy anyaotthonnál (azt nem mondta melyiknél). Egyébként nem igazán lehet vele beszélni rendesen, mert nem hallgat az észérvekre. Annyit mondott, hogy nem akar abortuszt, ezt persze valamilyen szinten megértem, de ez nem az a helyzet ahol lenne választása. Még az örökbeadás megemlítésén gondolkoztam habár szerintem ezt is élből elutasítaná. Nagyon sajnálom szegényt, de nincs se lakása, se jövedelme, szerintem így akár el is perelheti tőle a két gyereket az apa, nem? Kérlek segítsetek, hogy hogyan téríthetném jobb belátásra, vagy hogyan segíthetnék neki, az anyagiakon kívül, mert az sajnos nem megy akármennyire is szeretném. Köszönöm előre is mindenkinek a választ.
2013. márc. 27. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálom szegényt. Elvetetni már nem tudja. Az anyaotthon átmeneti megoldás, a gyerekeket fel is kell nevelni. A drogos apa nem hiszem, hogy tudna nyerni a perben, de a szülők igen. Csak együttérzek, ötletem sincs hogyan tudna ebből kimászni, ha nincsenek támogató rokonai. Tényleg rengetegen várnak örökbeadandó kisbabára, nem jobb egy gyerekkel valahogy ellenni, mint kettővel nyomorogni?
2013. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos hogy hogyan reagálna az örökbeadás megemlítésére, így is kezd eltávolodni tőlem, azt kérdezgeti hogy miért nem tud örülni neki senki...
2013. márc. 28. 10:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben valóban az örökbeadás lenne a járható út, hiszen az abortuszról tényleg lekésett már. Borzasztó felelőtlen, nem is tudom miben bízik. Talán abban tudnál még segíteni, hogy erőltesse meg az agyát, vegyen számba minden olyan rokont, barátot, akitől esetleg segítséget (fedelet) remélhet. Létezik ingyenes jogsegélyszolgálat, kérdezze meg, milyen juttatásokat, támogatást, segélyt kérhet, ebben a helyzetben. Hogyan vár anyaotthonra, ha nincs jövedelme? Azt miből fogja kifizetni, mert nem ingyen van.
2013. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!