Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hirtelen ettem és alig rágtam...

Hirtelen ettem és alig rágtam meg. Mit tehetek utólag, hogy segítsek a gyomromnak megemészteni és ne legyen hányás?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Alamaecet (hígítva), citromos víz. Ilyenkor azért nem ajánlatod a bubis víz, mert az is egy kcsit felfúj, inkább elő kéne segítened a gyomortartalom besavanyítását!! :)
2013. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hülyén fog hangzani, de Unicum! Eredetileg nem rövidital, hanem gyomorkeserű. Eredetileg minden gyomorkeserűt ilyen esetekre készítettek, csak utána lett belőlük rövidital. Beválik!
2013. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 attila969 válasza:
bilagit:).............az segít emészteni:D
2013. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rózsa Noémi válasza:
Jó a bilagit is, de ha azonnali hatást akarsz, akkor egy korty vizet vegyél a szádba, tartsd bent, s egy teáskanál szódabikarbónát vegyél be. A vízzel együtt nyeld le, s pár korty (ne túl sok) vizet igyál utána. Rögtön szét marja a nyomasztó kaját a gyomrodban. Én sokszor járok így és mindig ezt teszem. Jobbulást! :)
2013. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyorsan tojd ki!
2013. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezzel a szódabikarbónás ötlettel valami nem stimmel.A kaját a gyomorsav segit megemészteni,ha jól tudom.A szódabikarbóna lug,amiből a savval együtt só és viz keletkezik.Nincs ami emésztést segitsen,ráadásul fel is fúj.
2013. márc. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szódabikarbónát általában gyomorégésnél (túl sok HCl) szokták alkalmazni, semlegesíti a felesleges gyomorsavat, és víz-só-széndioxid keletkezik! A Víz és a só jól ellesz a gyomorban, a széndioxid buborékok pedig megmozgatják a gyomortartalmat, majd kiböfögöd. Nem olyan rossz az, mert mankót ad a hasnyálmirígynek, de a gyorsabb emésztés érdekében inkább savanyísd a gyomortartalmat, mint semlegesísd. Ugyanis a gyomor alsó szájadzása 2-es pH-nál nyílik, és ürüé a gyomortartalom a patkóbélbe! :)
2013. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!