Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetesen egy ujjnyira...

25 hetesen egy ujjnyira kinyílt a külső méhszájam a doki szerint. Ez mitől lehetett?

Figyelt kérdés
Annyira nem értem, semmit sem éreztem, és azóta sem érzek semmit, olyan mintha azt mondanák, hogy beteg vagyok, de nincs tünetem. Nagyon aktív kismama vagyok, nem tudok egész nap feküdni, főleg így, hogy nem fáj semmim! Ha tovább aktívkodom tuti továbbnyílik? Mennyit mozoghatok?
2008. jún. 10. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is 24 héttől van nyitva a külső méhszájam 1 ujjnyira. Nekem mondta a doki,hogy vegyek vissza a tempóból. Én sem birok egy helyben feküdni,meg pihenni,de muszáj!Nem akartam még véletlenül sem megkockáztatni,hogy baj legyen. Most járok a 35 hétben és szerencsére még nem nyíltam tovább,de nagyon sokat pihenek.

Ugyhogy szerintem próbálj meg visszavenni a tempóból. Ne emelj,ne cipekedj egyáltalán.Meg ülni se szabad sokáig.


üdv

2008. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ilyenkor több pihenés javasolt és gondolj a babádra , meg arra ha aktívkodsz és továbbnyílik, akkor nem lesz jó végig kórházban lenni és ott aztán semmi aktívat majd nem csinálhatsz.. Ha a baba veszélybe kerül úgy befektet a doki, mint a huzat... pihenj, hogy ne ez történjen, vagy még nagyobb baj. A sógornőm 25 hetesen ilyen miatt szült, mert nem bírt magával és nem tudtak vele mit csinálni már... sajnos nem is maradt meg a babája. Nem szabad ugra-bugrálni komolyan mondom..vigyázz magadra, emellett remélem hogy nem lesz nagyobb gondod..Ha úgy alakul még azt is mondhatja a doki hogy NO SZEX erre jobb ha felkészíted a párodat. Minden jót és boldog babavárást kívánok.. egészséget és még 15 nyugodt hetet!!
2008. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz magadra, és meg ne erőltesd magad! Pihenj sokat, nehogy tovább nyíljon! 26 hetes kismama
2008. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hetesen kellet kényszerpihenőt beiktatnom egy hétig ez miatt.Nem nyíltam tovább heteken át,de többet is pihentem utánna már.Persze attól még utaztam,meg dolgoztam is amikor bírtam,de többet pihiztem,mint elötte.Holnap leszek 39 hetes és még egyben vagyunk.Másfél hete 2111-es volt a méhszájam,azóta nem tudom.Pihenni kell az tuti.
2008. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz magadra!! Lejobb lenne, ha feküdnél sokat, pihenj, amennyit csak tudsz, és ne üldögélj sokáig!! Nálam 28 hetesen voltak ezek a tünetek, de én azóta teljesen visszavettem a tempóból.. Persze unalmas ilyen szép időben itthon feküdni, de a baba a legfontosabb, pár hét és vége.. Ha tovább nyilik a méhszáj (amit szintén nem fogsz érezni) beindulhat a szülés, és hát ennyi idősen nagyon kevés esélyei vannak még a túlélésre.. Barátnőm babáját 28 hetesen szülte, mert nem vette komolyan az orvosát, meghalt a gyermeke 2 nap után.. Iszonyatos bűntudat gyötri, marcangolja önmagát.. s sajnos itt tényleg rajta múlt a baba élete.. Tuti továbbnyilik ha aktivkodsz tovább.. Vannak méhösszehúzódásaid? Ha vannak, az baj, az okozza a méhszáj kinyilást.. Én kaptam rá gyógyszert, s napi 4x2 magneB6-ot kell szednem.. És én is nagyon aktiv kismama vagyok, de néha áldozatot is kell hozni, s ez most pont egy ilyen helyzet. nekem eszembe nem jutott tovább aktivkodni.. orvosom szerint, ahhoz, hogy a baba ne csak életben maradjon, hanem egészséges is legyen, minimum ki kell húzni a 34. hét végéig.. Persze még az is koraszülöttnek számitana..Boldog babavárást, remélem még legalább 10 hétig!!
2008. jún. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Elég régen tetted fel ezt a kérdést, éppen ezért írok neked, mert nagyon megköszönném, ha megírnád meddig sikerült kihordani a babád. Minden rendben volt a terhesség további heteiben? Megírnád nekem a kommentben, vagy priviben? Sajnos én a múlt héten veszítettem el 2 babát 23 hetesen, mert annyira kinyíltam egyik rutinvizsgálatról a másikra, hogy nem tudtak segíteni rajtam az összevarró műtét ellenére sem...most már tudom, ikerterhességnél nagyon kell erre figyelni... Remélem te szerencsésebb voltál, és most egy pár hónapos csöppségben gyönyörködhetsz! Köszönettel várom a válaszod!
2008. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolsó vagyok. Ha véletlenül olvasod, akkor még mindig kíváncsian várom a fejleményeket! Nekem pozitívan alakult. Azonnal teherbe estem a koraszülés után és most egy 15 hónapos kisfiam van, a kistesón dolgozunk lassan...:-))) Minden jót neked!
2011. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!