Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy 4 hetes terhesnek mennyi...

Egy 4 hetes terhesnek mennyi kell hogy legyen a testhője? Vagy csak a megtermékenyítéskor kell figyelni? Egyáltalán hogyan függ össze a kettő?

Figyelt kérdés
2008. jún. 10. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:

no akkor te jobb ha nem is foglalkozol a hőmérővel.

A peteéréskor felmegy a hő és a mensiig fentmarad, de ha baba van tovább fent marad, de ha 38 feletti akkor irány az orvos, mert az már láz. Terhesség esetén már csak azzal kell foglalkozni, hogy láz ne legyen. Ha most 4 hetes vagy akkor most kellene megjönnie, úgyhogy lassan a teszt is kimutatja, vagy már mutatta? Mikor volt az utsó mensid?-Ha 4 hetes vagy elméletileg május 13.-a körül volt. vagy nem?,mert akkor nem 4 hetes vagy.

2008. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ápr. 28-án volt az utolsó mensim, a termékeny napom máj. 12. körül volt. Meg kellett volna jönnie máj. 26-án. 2 napja teszteltem, pozitív lett. A "baba" 4 hete fogant, az ut. mensim volt 6 hete. (28 napos ciklus)

Ja, köszi az infot!

2008. jún. 10. 16:31
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

már normálisra vissza kell hogy álljon.

a peteéréskor emelkedik meg (36,8-37)és ha nincs baba vissza esik a menzeszkor 36,5 körülire. ha terhes vagy még marad kb egy hétig aztán akkor esik vissza normálisra.

amúgy kb 3 3,5 hetes vagy, mert a peteérés után 1 héttel ágyazódik be a sejt, és onnantol számítják a terheséget.

2008. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En a 6. hetemet taposom, es nem allt vissza a hom. Folyamatosan magasabb,es estenkent fagyosszent vagyok. A parom meg egesz egyszeruen hosugarzonak hiv... Az, hogy mennyinek kell lenni a testhonek, ez attol is fugg, hogy alap allapotban mennyi. En soha nem homeroztem, de alap allapotban olyan 36,2 szokott lenni, tehat a 36.8 mar magasnak szamit nalam.
2008. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A terhesseget nem a beagyazodastol szamitjak, hanem az utolso mensi elso napjatol, mert a biztos. Az ovulacio napja csak akkor hatarozhato meg, ha azt ultrahanggal kovetik, igy nem azt szoktak alapul venni. Ami meg a beagyazodast illeti, az nem egy napos folyamat...
2008. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első válaszolo vagyok : az orvosok a terhességi kort az utolsó mensitől számolják , így mindenki aki itt van így számol egyértelműen.. ezért kérdeztem, mert akkor te 6 hetes terhes vagy már, a baba igaz csak 4 hetes, de nem azt kell számolni. Akkor szerintem tesztelj és ha baba van akkor erősebben kell látszódnia.
2008. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
megin első vagyok, kicsit félrelátok. Látom pozitív a teszt.. tehát szerintem nem kell foglalkozni a hővel, nem értem mi függne tőle. Tényleg csak láz esetén fontos,mert nem szabad túlmelegedni, az vetélést okozhat. Örülj a babának, a hőmérőt meg legközelebb a következő babagyártáshoz vedd elő. Gratulálok.. ja és bejelentkezhetsz a dokihoz 6 hetesen már van szívhang is.
2008. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak üzenem a terhességgel kapcsolatban : a terhesség az utolsó mensi első napjától számolandó...kicsit hülyén hangzik, de olvass utána (gondolom még nem voltál terhes) tehát amikor megtörténik a megtermékenyítés vagyis a peteéréskor akkor már orvosilag 2 hetes terhes vagy.

mensi aztán két hét múlva peteérés, aztán 8 nap múlva beágyazódás aztán egy hét múlva jönne meg a következő mensi...de ha nem jön akkor a terhesség már eleve 4 hetes.

A kérdezőnek pedig 6 hete volt az utsó mensije.


A hőmérős dolgot én nem tudom.

2008. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!