Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Strandra járáskor várandósan...

Strandra járáskor várandósan mire kell figyelni? Ha nem szabad, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Vagy ezt a doki mondja meg mehetsz e vagy sem..? Sokat olvasni arról, hogy az úszás egészséges ilyenkor, de könnyebben kapsz el fertőzéseket.
2008. jún. 10. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
2008. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én jártam. Mindössze arra figyeltem, hogy tiszta és rendezett legyen a környezet, ügyelve használtam a wc-t, nem áztattam magam órákig és félárnyékban "napoztam" A párom mindig szerzett nekem napozó ágyat így nem volt kényelmetlen a földön kucorgás sem.

Fertőzésveszély különösen akkor áll fenn hamár nyílik a méhszáj (34héttől inkább ne menj te sem), de előtte nyugodtan strandolj, különösen ha a dokid is rábólintott. Egészséges terhesség esetén nem fog nemet mondani. Én már most is strandoltam, igaz csak itthon a kertben, pedig 8hetes vagyok, de a kisfiam miatt muszáj volt a medencébe merészkednem.

2008. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még annyival kiegészíteném a előttem írottakat,hogy gyógyvízbe nem ajánlott menni,mert a benne lévő anyagok a koraszülést, vetélést okozhatnak.

A túl hideg és nagyon meleg víz sem jó (méhösszehúzódásokat okoz).Ezeket is kerüld.

Egyébként jó strandolást kívánok!

2008. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne strandra menj, inkább tóra, kisebb a fertőzés veszélye!

Azt mondják, hogy most kell menni nyár elején, amikor még nem sok fürdőző van, mert ilyenkor még tisztábbak a tavak. A strandot nem ajánlják a nagy fertőzésveszélyre tekintettel.

2008. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! :)

Még megkonzultálom a dokimmal is.

2008. jún. 10. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!