Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit "éhezhet" egy kismama?

Mennyit "éhezhet" egy kismama?

Figyelt kérdés

Most 26 hetesen már 18 kg-ot híztam, nem sok ez egy kicsit?

Az előzővel is 20kg-ot híztam összesen, de most még hátra van 3 hónap. A terheléses vérvizsgálat eredménye sem túl jó, magas lett a cukor. A védőnő csak annyit mondott, hogy egy kicsit fogjam vissza magam. Jó. De édességet egyáltalán nem eszem, nem is kívánom, inkább a savanyút. Igyekszem egészségesen táplálkozni, sok gyümölcs, zöldség, tejtermékek, de mit tegyek, ha óránként megéhezem? Még éjszaka is!!!

Összességében nem eszek sokkal többet, inkább többször keveset, de persze kevesebbet mozgok, és a kilók rakódnak.Nem a súlyom aggaszt, csak a baba egészséges legyen, és a cukorral ne legyen probléma, de semmi konkrét tanácsot nem kaptam arra vonatkozóan, hogy mit ehetek és főleg mennyit!

Tudtok nekem ötleteket adni?



2013. márc. 19. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az első orvosom állandóan diétáztatni akart, - nem csak emiatt, de orvost váltottam, aki megkérdezte, hogy ugye eszem ágában sincs diétázni (hacsak nem terhességi cukorbetegség miatt kell), mert nem szabad éheztetni magunkat.

én pl rendszeresen hajnali 4-kor fogyasztottam az első reggelit, ált kakaót kaláccsal, mert azt kívántam :)


próbálj meg laktatóbb ételeket enni, pl teljes kiőrlésű kenyeret reggelire és vacsorára.

2013. márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, mit nevezel éhezésnek. Nálam az éhezés az, ha mondjuk már 6-7 órája nem ettem semmit, üres a gyomrom és korog, és fáj már a gyomorsavtól. Ha erről van szó, akkor semennyit nem éhezhet egy kismama. Ha viszont óránként megéhezel, és nem eszel mindig amikor kívánós vagy, azt nem nevezném éhezésnek. Bár nem tudom milyen lehet ennyire kívánósnak lenni, de minden agyban dől el egy kicsit szerintem. Ha nem szeretnél tovább hízni akkor a következőt javaslom. (hátha beválik). Reggelire csak gyümölcsöt egyél, mert az később nagy mértékben segít az ebéd lebontásában. Tízóraira egyél egy joghurtot zabpehellyel. Zabpelyhet csomagoltan lehet kapni, tejbe kell beáztatni, hogy megpuhuljon, utána eheted. Vagy akár össze is turmixolhatod egy kis joghurttal. Ez azért jó, mert csupa rost, és a szervezeted hosszan bontja le, így kevésbé vagy éhes utána. Ebédre egyél húst/halat és zöldséget/gyümölcsöt, salátát, vagy csinálhatsz pl. rakott karfiolt /brokkolit vagy akármilyen zöldséggel, úgy, hogy tejföl, darálthús és maga a zöldség van csak az ételben, és nem teszel hozzá külön rizst. Ebben a szellemben süthetsz húst a sütőben és eheted sült zöldségekkel...stb. csomó ilyen recept van a neten. Uzsonnára egyél egy teljes kiörlésű zsömlét, paprikával, paradicsommal, sajttal. Vacsorára pedig ehetsz megint zabpelyhet/zabkorpát/műzlit joghurttal, vagy valami sovány husit salátával. Kb. 3 óránként étkezz, és csak tiszta vizet vagy citromos vizet igyál. Garantáltan egészséges lesz a baba és te sem fogsz úgy hízni mint eddig. :)A mozgásról meg annyit, hogy menj ki minden nap (ha van kutyusod vele, ha nincs akkor egyedül) egy fél órát sétálni, vagy ha bírsz többet is, akkor akár egy órát. Laza tempóban gyalogolj, rengeteget segít. Ha ezeket betartod. Amúgy pedig nagyon boldog babavárást kívánok. Semmiképp ne éhezz!!!!! Viszont ha pl. az elfogyasztott adagok után, amit pl. felsoroltam továbbra is éhes vagy, áld meg, hogy nem eszel. :) Remélem elég részletes és kielégítő választ adtam. Amúgy én is próbálom ezt követni, kisebb nagyobb sikerrel :) Én mondjuk még nem híztam csak 1 vagy 2 kilót. 14+3 hetes kismama.
2013. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha magas a cukrod, akkor diabetiológiára kell menni. Ez nem játék. Ha nem kezelik súlyosan károsíthatja a babát. Ott beállítják a diétádat. Elöljáróban annyit, hogy eszedbe ne jusson reggelire gyümölcsöt enni. Akkor tilos és a tejtermék is. Reggelire teljes kiörlésű kenyeret lehet enni felvágottal, sajttal, zöldséggel. Gyümölcsöt napközben is módjával és nem ajánlott a magas szénhidráttartalmú banán, szőlő. Nem az én tisztem, hogy részletesen leírjam, hogy mit ehet egy cukros kismama, de mindenképpen kérj diétás tanácsot.

Amúgy nem küldtek diabetológiára? Mennyi volt a cukrod?

2013. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Iszol eleget? Sokszor az ember be tudja csapni az érzékelése és azt is éhségnek érzi, ami valójában szomjúság. Ha eszel rendesen, akkor kizárt, hogy óránként _valódi_ éhséget érezz:). Próbáld meg, hogy ilyenkor, ha már nem sokkal előtte ettél, akkor iszol egy nagy pohár vizet, teát, és vársz pár percet. Szinte biztosra mondom, hogy sokszor nem is éhes vagy igazán:). Saját tapasztalat is, szerintem próbáld ki, fontold meg:).
2013. márc. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kerüld el a cukrot és a fehér lisztet, tésztát, rizst, ezekben semmilyen fontos tápanyag nincsen! Zöldség, gyümölcs, sovány tejtermék és teljes kiőrlésű gabona (az is mértékkel) belefér az étrendbe! Éhezned nem kell!
2013. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok cukorbeteg, az éhgyomri érték 4,5 lett, de a terheléses cukor eredménye 7,0 a normál értékhatár (3,6-6,0) fölött van. Erre a védőnő és az orvos is csak annyit mondott, ne egyek édességet. De édességet egyáltalán nem eszem, nem is kívánom, talán épp ezért. Viszont gyümölcsöt sokat eszem, lehet, hogy abból kevesebbet kéne.

Az lehet, hogy kevés folyadékot iszom, most erre megpróbálok odafigyelni, a citromos víz jó ötlet.

Nem eszem óránként, csak enni tudnék óránként, rossz ez a kínzó érzés, mintha éheztetném magam.

A mozgást meg sajnos le kellett csökkentenem, mert a 23. héttől egyujjnyira nyitva a méhszáj, vigyáznom kell, ez van.

Megpróbálom az étkezéseket átszervezni, főleg ezekkel a teljes kiőrlésű dolgokkal, meg több folyadékkal.

Köszi mindenkinek, aki írt eddig.

2013. márc. 19. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!

a terheléses kicsit mgagas.nekem is ez volt-pedig 42kg -mal estem teherbe.most a 2nál is diétázom,igy jó lett a terhelés-3kilót hiztam a 23.hétig.az,hogy valaki diétázik,az nem azt jelenti,hogy nem eszik.vannak laktató-tápláló,alig szénhidrátos ételek,amiből simán ehetsz,amennyit kivánsz.a diabetológián el is mondják,hogy 3óránként hány g szénhidrátot egyél-ezt tartsd be-és nem lesz gond.éhezni nem kell,nem is szabad,mert leesik a vércukrod-és elájulsz-vannak diétás termékek-és egy kis találékonysággal finom"édességeket "készithetsz magadnak...ha még kérdésed van-üzenj nyugodtan.

2013. márc. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki a zabpelyheset írta: oké, hogy csupa rost, de ne egyen belőle ennyit, főleg ne egy nap kétszer, hiszen a rost nem tesz jót a vas, kalcium és B vitaminok felszívódásának, pont amikből terhesség alatt több kell.
2013. márc. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!