Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az a 8 hetes km vagyok, aki...

Az a 8 hetes km vagyok, aki tegnapelőtt már írt ide a rózsaszín folyás miatt. Szombaton elmentem az ügyeletre, ott azt mondták minden OK. Képzeljétek mi történt ma?

Figyelt kérdés
Elmentem a magánorvosomhoz,aki őrjöngött,hogy nem láttak el rendesen,ugyanis egy védőoltást kellett volna kapnom,mert A neg. a vércsoportom.Most írta fel a dufanstont,amit már az ügyeleten fel kellett volna írni.Totál kivagyok :-( a placentából levált egy darab,az okozza a vérzést.kb 30%,hogy megmarad a baba :-(
2013. márc. 18. 19:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
En is negativ vagyok es a masodik babaval terhes de azt az oltast amirol beszelsz a 25.het kornyeken adjak be es a vegen ha megszuletik a baba es az o vercsoportja pozitiv akkor megint.Szerintem nyugodj meg!!Nem gondolonam,hogy ezzel van a gond.
2013. márc. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

OFF Előzőhöz: 5-ös és 7-es vagyok ( A -) , 33 hetes,és semmit nem kaptam ( nem is fogok), csak ellenanyag kontrollokat csinálnak. Első terhességnél szintén nem ( babám + lett, szerencsére minden OK).


Ráadásul most másik városba/kórházba járok.


Ez hogy lehet hogy valaki kap, valaki meg nem?

2013. márc. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy lehet,hogy van aki kap és van aki nem.Bementem reggel a kórházba,megkaptam az anti-D oltást,és hazaengedtek.Persze szigorúan feküdnöm kell.
2013. márc. 19. 10:57
 14/20 anonim ***** válasza:
Szia! Kitartas, pihenj sokat! Lazad elmulott, mondtad a dokinak? En is 8hetes vagyok, ma megint volt verzesem, de minden rendben a picivel, megnezte. Fekves... Szurkolok Nektek!
2013. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen,elmúlt a lázam,valószínű,hogy a kislányomtól kaptam el valami bacit,ő már két napja lázas,mert anyukám is belázasodott tegnap.Egy szem panadol helyre is tett :-)msty!köszönöm,hogy tartod bennem a lelket,remélem veletek sem lesz már semmi gond
2013. márc. 19. 12:48
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen! Majd írj!
2013. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
11es vagyok! Hogy vagytok? Nem tudom mitol fugg,hogy valaki kap es valaki nem!!Az elso babadnal kaptal? Nekem a doki azt mondta,hogy ezt nem csak azert adjak,hogy a jelenlegi babat megovjak hanem,hogy a kovetkezo babat is!!!!Amennyiben nem kapsz es az elso babad pozitiv akkor a masodik babat 100% hogy a szervezet megproblaja elpusztitani!!A lenyeg,hogy megkaptad es remelhetoleg nem lesz baj!!!Nagyon szoritok!!!
2013. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Anti D-t a következő esetekben adnak RH negatív vércsoportú nőknek:

1. Első kihordott terhesség után, ha a baba pozitív vércsoportú (és ezt követően minden terhességnél)

2. Ha a terhességet nem sikerül kihordani (vetélés, abortusz), akkor mindenképpen kap a terhesség végével, hiszen nem tudhatják, hogy nem pozitív vércsoportú lett volna a gyerek


Első terhesség esetén egyébként nincs semmi veszélye az RH különbözőségnek, csak a további terhességekből származó babákat veszélyezteti. Ezért adják csak a fent említett esetekben.

2013. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Két gyerkőcöm van,mindkettőné kaptam az anti-D oltást.Nem értem,hogy miért eltérő a protokoll kórház és kórház közt,de az én orvosom csak azért jött be a szabadságáról a kórházba,hogy meggyőződjön,hogy rendben megkapom-e az oltást
2013. márc. 20. 13:39
 20/20 A kérdező kommentje:
Kedves 11es!Köszönöm,úgy tűnik jól vagyunk.Megszűnt a barnázásom,elmúltak a görcsök.
2013. márc. 20. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!