Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » ÖNZŐ lennék vagy NORMÁLIS a...

ÖNZŐ lennék vagy NORMÁLIS a reakcióm? Teljesen elkeseredtem.

Figyelt kérdés

23 hetes kismama vagyok, januárra várjuk első babánkat. A párom most "munkanélküli" (persze van munkája, csak nincs bejelentve ami ráadásul elég kötetlen) és így lehetősége nyílik egy angol tanfolyam elvégzésére, ahol márciusban leteheti a középfokú nyelvvizsgát.Viszont addig Októbertól minden nap du fél 1-től fél 5-ig az oktatáson lenne, gondolom mondanom sem kell hogy a munkáját nem tudná addig elvégetni, lenne vagy este 7 h-8h mire haza érne, de utána még a számlákat be kellene dolgoznia.Nem beszélve arról hogy kétszer egy héten este még focizni is elmenne. Teljesen kétségbe estem hisz ezek után hogy fog ránk időt szánni? Azért főlleg az elején számítottam volna a segítségére de így semmi ideje nem lesz ránk....

Ugy érzem teljesen egyedül maradtam, ő meg a gyerek első honapjait fogja elmúlasztani és annyit fog látni belőle hogy alszik....Nem nagyon ült le velem megbeszélni hogy figyel jó lesz így? vAgy hogy ez igaz nem jelent neked problémát?

Nem tudom hogy most tényleg ennyire önző lennék, hisz van itt olyan akinek meg egyedül kell vállalni a babáját, vagy hogy ez lehet nem is annyira rossz dolog mint ahogy én gondolom??!!Egyszerűen csak el vagyok keseredve..Mi a véleményetek?

Mindenkinek boldog baba várást!23 hetes km


2009. szept. 16. 06:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szia! Teljessen normális, hogy így érzel. Neked is, és babádnak is szüksége van a férjedre. Férjem reggel korán megy dolgozni, este későn jön. Sokszor csak fürdetésre ér haza, de volt, hogy lemaradt róla. Vannak hétvégék, vagy akár 1 hét is, amikor a cég elküldi iskolázásra meg ilyenekre, akkor teljesen egyedül vagyunk. Amikor itthon van, a kicsi meg ébren, akkor sokat próbál vele lenni. Ő fürdeti, reggel néha ő öltözteti (attól függ, mikor kel a lányom). Hétvégén ő is eljár kosarazni. Nem örülök neki, de neki is kell egy kis kikapcsolódás. Utánna meg közösen elmegyünk vhova, hogy én is kikapcsoljak. Örülünk neki, hogy van munkája, csak sajnos ez ezzel jár, hogy kevesebbet tudunk együtt lenni. Értünk teszi.

Az meg hogy otthon lógatnánk a lábunk? kedves 8:17. Az 1. gyereked várod gondolom. Nem olyan könnyű egész nap egyedül babával otthon háztartás vezetni. Jó néha vkihez szólni, és jó ha néha vki tehermentesít minket. Ráadásul a gyereknek is az a legjobb, ha 2 szülő neveli. Csak sajnos kevés család lehetnek sokat együtt.

2009. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szai! Nem akarom hosszúra nyújtani, előttem sokan írtak már sokat és okosat. Jogosan várod el a több figyelmet magadnak és a babádnak. De a FOCIról: a párodnak attól még kijár a kikapcsolódás, ha ezt megvonod tőle, az csak feszültséghez vezet. És végülis nem bulizni jár, hanem csak sportolni egy kicsit. Az angoltanfolyamra meg mindhármótok érdekében iratkozna ba, szóval csak nektek lesz jobb ettől a helyzet. Én elengedném, ez biztos. És különben is, ha te januárban szülsz, ő meg márciusban vizsgázik, akkor csak két hónap lesz igazán nehéz nektek.


Gondold át, miért aggodalmaskodsz: kizárólag értetek dolgozik és küzd

2009. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én is egyet értek sok elöttem szólóval, hogy a férjed mindent jól csinál, és a foci az egyetlen kikapcsolódása, ne vedd el tőle. Hidd el, jó ember a párod és a legjobbat akarja nektek, próbáld őt támogatni, szorítsd össze a fogad és légy erős, mert szüksége van a bíztatásodra. Ő is egészen biztosan fél attól, hogy a munkahelye labilis, rengeteget dolgozik és még tanul is, hogy jobb lehessen nektek, szüksége van rád, ahogy neked is rá! Az én férjem egy normál 8órás műszak után indul a második munkahelyére, és néha még este későig itthon dolgozik tovább (és így élünk meg épphogy), ő néha a barátaival kártyázik (nem isznak és nem pénzben, csak a játék öröméért). Szüksége van kikapcsolodásra is, és ne legyél féltékeny azért, mert ezt nem veled teszi. 1-2 óra lazítás bele kell hogy férjen, mert ezt a sok munkát fizikailag és szellemileg is birni kell!
2009. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Bevallom én szívesebben leszek egyedül az első hónapokban a babával. A párom ugyse tud semmiben se segíteni, ha itthon téblábolna még őt is ki kéne szolgálnom :-). Örülj, hogy jut a férjednek sport és tanulási lehetőség. Mire nagyobb lesz a baba, a párodnak jobb munkája is lesz és még mindig lapos hasa :-))), értetek teszi. Csak a hormonok miatt vagy pipa! Bár lehet neked házias a férjed, de az enyém még a szemetet se bírja kivinni, akkor meg minek üljön itthon? Viszont azt már megbeszéltük, hogy ha ő hazajön a munkából este 7-kor akkor én egyedül el tudok menni vásárolni a másnapi vacsorához, addig ő vigyáz a picire. Mindenben lehet kompromiszumot kötni, csak üljetek le és beszéljétek meg! Sok boldogságot!:-)

2009. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

A férjemnek már meg van a diplomája is, ők voltak az utolsók akiknek megadták nyelvvizsga nélkül, a munkájához nem kell a nyelvtudás(mert más szaKmai tudás szükségeltetik és van annyi tapasztalata a munkában hogy nyelvvizsga nélkül is BÁRHOL el tud helyezkedni vele)

A másik hogy mi előre megbeszéltük hogy gyereket szeretnénk, ketten vállaltuk amivel jár ez az egész és most ő valahogy még is kezd kivonúlni a képből! REGGEL Őis elmegy 6-kor és így min este 10 lenne mire a számláit bedolgozná + még egy hétvégi nap amikor le kell mennie vidékre amit eddig el tudott intézni hétköznap.

És igen ,kell neki a foci, azt nem akarom tőle elvenni de én sem a fenekemet fogom vakarni otthol mert az én gyerekem nem a tévé előtt fog felnőni!! szerintem az is kemény munka!

2009. szept. 16. 11:01
 16/22 anonim ***** válasza:
59%

Szióka!

Sajna nekem is azt kell mondanom,hogy kicsit önző vagy.

Itt az én sztorym.30 hetes várandós vagyok.A férjem mindent megtesz az előrébb jutásért.Valószínűleg a férjed se unalmába megy el a suliba.Szóval reggel 6 kor elmegy és este 8-ra ér haza mert munka után suliba megy.Neki szakmunkása van és szüksége van nagyon az érettsgire.Nem kellemes elhiszem,meg gondolim félsz is de ez csak egy átmeneti időszak.Menni fog minden mert muszály mennie.Nálunk hetente 3x haza is fog érni fürdetni,de a hétvége a miénk lessz és ennek kell örülni.

2009. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
"Önző vagy, nekem még ennél is sokkal rosszabb" jellegű válaszoktól kirázott a hideg. Attól, hogy másnak még rosszabb, vagy ugyanilyen rossz, még nem fogod magad jobban érezni... Mi lenne, ha megpróbálnád elmondani neki az ezzel kapcsolatos érzéseidet, aggodalmaidat? Na nem azt, hogy ő mit csinál rosszul, hanem hogy neked mi lenne a jó. Mire volna szükséged. Ha utána azt is meghallgatod, ő mit érez, és neki mire volna szüksége, és kölcsönösen figyelembe veszitek a másik szükségleteit, talán találtok valami olyan megoldást, amivel mindketten elégedettek lesztek...
2009. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul gondolod, ha úgy érzed, hogy megpróbálja kihúzni magát a felelősség alól. Szerintem neki az nagyon is fáj, vagy fájni fog, ha keveset lehet veletek, de sajnos mindenkinek áldozatot kell hoznia. Az én párom messze van tőlünk és tudom, hogy értünk teszi és nekem is jól esne, ha itt lehetne és mindig fáraszthatnám a piti kis problémáimmal, de talán így a legjobb, mert ha éjjelente Ő sem tudna aludni a baba sírásától és ezért a munkahelyén nem tudna helyt állni és kirúgnák, akkor "boldogan" nyomorognánk otthon hármasban. Gondolom ilyen "szép" jövőt nem kívánsz magatoknak? Mindenki tegye a dolgát, hozzon áldozatot és akkor minden rendben lesz, meglátod.
2009. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is önző vagy. Dolgozik, oké. Focizik, oké (kell a kikapcsolódás). De itt van neki egy lehetőség, ami talán soha nem ismétlődik meg az életében. Szerintem attól még szeret titeket és nem hinném, hogy neki olyan nagy öröm lesz csak aludni látni a babátokat. De sajna nem lehet mindig veled. Mondd el neki az aggályaidat, beszéljétek át. De ha menni szeretne ne gátold.
2009. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%
Az, hogy valakinek vannak SZÜKSÉGLETEI, és ezt fel is vállalja, nem önzőség! Azt jelzi, hogy az út felét megtetted. Rájöttél, hogy mit szeretnél. A feladat most az, hogy felismerd, hogy a másiknak is vannak szükségletei. Ez az út háromnegyede. Hogy hol a vége? Ott, amikor felismered, hogy a saját szükségleteid és a másik szükségletei egyaránt és EGYFORMÁN fontosak, és olyan megoldást keresel, ami mindkettőtöknek megfelelő, amivel mindenkinek kielégül az összes szükséglete. Az persze majdnem biztos, hogy nem úgy teljesülnek a vágyak, ahogyan azt az elején elképzeljük... Add meg a lehetőségét, hogy teljesen másképp legyen majd jó, ne ragaszkodj az eredeti elképzeléshez. Ide csak megfelelő minőségű (figyelő, értő és átérző) és mennyiségű kommunikációval lehet eljutni...
2009. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!