Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » ÖNZŐ lennék vagy NORMÁLIS a...

ÖNZŐ lennék vagy NORMÁLIS a reakcióm? Teljesen elkeseredtem.

Figyelt kérdés

23 hetes kismama vagyok, januárra várjuk első babánkat. A párom most "munkanélküli" (persze van munkája, csak nincs bejelentve ami ráadásul elég kötetlen) és így lehetősége nyílik egy angol tanfolyam elvégzésére, ahol márciusban leteheti a középfokú nyelvvizsgát.Viszont addig Októbertól minden nap du fél 1-től fél 5-ig az oktatáson lenne, gondolom mondanom sem kell hogy a munkáját nem tudná addig elvégetni, lenne vagy este 7 h-8h mire haza érne, de utána még a számlákat be kellene dolgoznia.Nem beszélve arról hogy kétszer egy héten este még focizni is elmenne. Teljesen kétségbe estem hisz ezek után hogy fog ránk időt szánni? Azért főlleg az elején számítottam volna a segítségére de így semmi ideje nem lesz ránk....

Ugy érzem teljesen egyedül maradtam, ő meg a gyerek első honapjait fogja elmúlasztani és annyit fog látni belőle hogy alszik....Nem nagyon ült le velem megbeszélni hogy figyel jó lesz így? vAgy hogy ez igaz nem jelent neked problémát?

Nem tudom hogy most tényleg ennyire önző lennék, hisz van itt olyan akinek meg egyedül kell vállalni a babáját, vagy hogy ez lehet nem is annyira rossz dolog mint ahogy én gondolom??!!Egyszerűen csak el vagyok keseredve..Mi a véleményetek?

Mindenkinek boldog baba várást!23 hetes km


2009. szept. 16. 06:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló a helyzet,annyi különbséggel,hogy a férjem reggel 8kor elmegy és este 8-10 körüljön haza,addig dolgozik.De muszáj így csinálnia,máshogy nem tudja.
2009. szept. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem is vgy önző,de nem is méred fel reálisan a helyzetet.Te otthon maradhatsz 2 évig a babáddal,amit pl.nagyanyádék nem tehettek meg.3 hónap után menniük kellett dolgozni,a férjük meg legtöbbször a munka után ment a második állásába.Ők sem tudtak a feleségükkel meg a gyerekkel sokat foglalkozni.A mai fiatalaaszzonyok elvárják,hogy a férjük körülugrálja őket. ( tisztelet a kivételnek ).Természetesen jogos elvárás,hogy törődjön a párjával és a gyerekével,de : van egy mondás,hogy valamit valamiért !

Írod,hogy a párod munkanélküli,és egy nyelvtanfolyamot akar elvégezni.Gondolom azért,hogy utána jobb munkához és jövedelemhez jusson.Így a család fenntartása is biztosított lesz,ami most elég problémás.Jobb lenne,ha nem tanul és veletek tölti az idejét,de nem jut majd pénz a szükséges dolgokra vagy pedig átvészelitek azt a félévet,és utána nyugisabb lesz az életetek.Nézd a dolgot ebből a szempontból és akkor nem leszel elkeseredve.Értetek teszi nem ellenetek.Ennyi megterhelés után pedig természetes,hogy elmegy focizni.Neki is kell a kikapcsolódás.Akkor haragudhatnál,ha inni vagy bulizni menne,mint sok más férfi.

Ne tedd tönkre a kapcsolatotokat értelmetléen síránkozással.A gyerekednek sem lenne ez jó.

2009. szept. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanaz a helyzet, mint az elsőnél, csak az én férjem reggel 6-kor megy el és este 6-kor jön haza. Ilyen a munkája. Nem tudtam pontosan rájönni a kérdésedből arra, hogy de. viszont otthon tud lenni veletek a férjed? mert azt írod, hogy 1-től van a tanfolyam. Szerintem használjatok ki minden percet, amikor együtt tudtok lenni hárman, az angol tanfolyamot meg úgy fogd fel, hogy értetek teszi, mert azt akarja, hogy majd ha egyszer olyan munkahelyre pályázik, ahol be is lesz jelentve, kell a nyelvvizsga és most amíg "munkanélküli" addig ingyenes. Hidd el én tudom, hogy amúgy milyen drága. Most járok két hónapja én is angolra és eddig 100ezerbe van.

31 hetes km.

2009. szept. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
6:50-es vagyok. A másodikkal nem értek egyet és szerintem te se tedd. Kedves második, a férje nem munkanélküli, csak nincs bejelentve és a focit is le lehetne csökkenteni heti max. egy alkalomra. Az tény, mint ahogy írtam is, hogy szerintem is csinálja az angolt, de az egyéb kikapcsolódásait mostmár a családhoz kell igazítania és nem fordítva.
2009. szept. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én örülnék, ha a párom végre megmozdulna és csinálna végre valamit. Örülj neki, hogy ilyen férjed van, aki megy a munka, meg a tanfolyam után, hidd el, nem azért csinálja, hogy Nektek rossz legyen, Ő arra gondol, hogy egy nyelvvizsgával majd többet hazavihet a családjának. Örülj neki, mert ez egy jó hozzáállás.
2009. szept. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
6:54-essel értek egyet!
2009. szept. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
Szia, szerintem önző vagy, de ez biztos a terhesség miatt megváltozott hormonszint miatt van. Az én párom a fővárosban dolgozik, én meg vidéken várom a babát. Csak hétvégenként találkozunk, de sajnos akkor sem mindig. Szerintem a párod sem jókedvéből vállal ennyi mindent, hanem ezt ÉRTETEK is teszi! Ja és hányan vannak, ahol az apuka külföldön kényszerül megkeresni az otthon lábát lógató mamának és a picinek a betevetőt. Le a kalappal az ilyen férfiak előtt!!! Sajnos ezt a sza***r helyzetet az aktuális politika hozta. Ez sem az apának, sem az anyának sem a babának nem jó, de valahogy alkalmazkodni kell hozzá...vagy elmenni és szavazni. Szóval ha valakire mindenképp neheztelni akarsz, akkor azok ne a közvetlen környezeted legyen, hanem a politikusok.
2009. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet benne valami,tényleg köze van a hormonszinthez,én ugyanilyen voltam,pánikba estem,akármitől ami arra utalt ahogy a férjem nem lesz itthon,dolgozni vagy akárhova megy,nagyon rossz érzés volt,és igen,szerintem van benne egy adag önzőség is,de erre én csak azt tudom mondani,hogy örüljetek amég az miatt aggódsz hogy keveset látod őt,és nem annak örülsz hogy mikor esik ki már otthonról...igy pár hónap távlatából már másként látom a dolgokat,örülök hogy vége a mindenen parázós időszakomnak,és már nem is tűnnek megoldhatatlan gondnak,azok amiket akkor katasztrófának fogtam fel.Hidd el,fontosak vagytok neki,értetek csinálja,és meg fogja oldani hogy tudjatok együtt lenni.Meg hát a nyelvtanfolyam sem tart 10évig.Pár hónap mulva már mosolyogni fogsz az egészen
2009. szept. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy hamar el fog menni az a néhány hónap, észre sem veszed és már vége is lesz a tanfolyamnak. Nem olyan nagy tragédia ez, csak hozzá kell szokni a megváltozott időbeosztáshoz és majd úgy is kialakul a napirendetek, biztosan lesz ideje rátok is. És tényleg nem évekről van szó, hanem a baba születése utáni két hónapról, ha jól értem.

Én azt sem mondanám, hogy önző vagy, meg azt sem, hogy normális a reakciód, mert kicsit valóban jobban megijedtél a szituációtól, mint kellene. Szerintem. Ez lehet a hormonok miatt, lehet amiatt is, hogy most egy kicsit unatkozol és többet igényled a párod társaságát. Dolgozol, vagy otthon vagy? Nem arról van szó esetleg, hogy otthon vagy és szeretnéd, ha a férjed minél többet lenne veled, mert szükséged van a társaságra?

Hidd el, hogyha már meglesz a baba, akkor repülni fognak a napok. Én még csak most szültem szinte és már süthetem az első szülinapi tortát, azt hiszem, hogy ez volt a leggyorsabb évünk.

Az én férjem is sokat van tőlünk távol, mi külföldön élünk (itt nincs nagy panasz a politikára, jól működik, mégsem vagyunk elkényeztetve). Fél évig kaptam a baba után juttatást a munkahelytől, államtól, azután semmi, mehettem volna vissza dolgozni. A férjem abban a fél évben normálisan otthon volt velünk, mert egy munkája volt, illetve heti három nap tanfolyam, de az esték, hétvégék ott voltak. A fizetett fél évem lejárta után viszont dönteni kellett, hogy én megyek vissza, a gyerek pedig bölcsibe és más neveli heti 45-50 órában, vagy ő vállal másodállást. Egyértelműen az utóbbira szavaztunk mindketten. Azóta heti két délutánt van velünk otthon és hétvégén délutánig, egyébként csak jön-megy munkába, munkából.

Eleinte rossz volt, ki voltunk bukva mindannyian, de átbeszéltük és ismét arra jutottunk, hogy ne a gyerek legyen bölcsibe adva.

De most például én megyek vissza 2-3 hónapra dolgozni és a nagyik jönnek hozzánk babára vigyázni és nem azért, hogy a férjem jelen pillanatban többet lehessen velünk, hanem azért, mert felajánlottak neki egy sokkal jobban fizető munkát, amihez viszont újabb tanfolyamra kell mennie, amire csak akkor mehet, ha leadhatja a másodállását és én keresem meg a kieső pénzt.

Baromi kényelmetlen időszak lesz mindannyiunknak, ha úgy nézzük, akkor teljesen felfordítjuk az életünket, még csak nem is leszünk többet együtt (sőt!), de akkor is azt mondom, hogy örülök a lehetőségének, hosszú távon megéri, mert ha ezt megcsináljuk, akkor téltől csak napi nyolc órát kell dolgoznia ugyanazért a pénzért, amiért most napi 12-t és a többit velünk töltheti, pihenhet.


Nem szabad mindig azt nézni, hogy jelenleg, vagy rövid távon mi a jó, mit szeretnénk, hanem előre kell tekinteni, mert hamar eljön a jövő március, túl lesz a párod a tanfolyamon és lehet, hogy sokkal jobb munkát csinálhat, többet adhat meg nektek, többet lehet veletek utána évekig.

2009. szept. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem pedig nem vagy önző! Főleg az elején tényleg szükség lenne a segítségre. Én is alig vártam, hogy hazajöjjön a párom, hogy egy kicsit "kiengedjek". Aztán úgyis belerázódtok, később már nem lesz gond. Jó lenne valami kompromisszum, pl. foci ugrik a tanfolyam idejére (meg aztán ugyebár tanulni is kellene valamikor...). Neked és a gyereknek is szükség lenne az apjára. Gondolom a pároddal egyetértésben vállaltátok a gyereket, tehát neki is ki kellene vennie a részét az otthoni teendőkből. Persze, ha nincs más választás, akkor a család segíthet kicsit többet a tanfolyam ideje alatt. Én megértelek, de hidd el, ha már ott lesz a baba, a párod igyekezni fog hazafelé, amint lehet, hogy csak na...! :) Fel a fejjel!

Amúgy meg nem értek egyet azzal a fene nagy egyenjogúsággal. Túl sok teher van manapság a nőkön, mind fizikailag és mentálisan is. A környezetemben a nők lassan már úgy eszik a nyugtatókat (orvosi utasításra!), mint ha cukorka lenne... :( Nem biztos, hogy azt kell nézni, hogy régen milyen volt, hanem azt, hogy a jövőben milyen lehetne. Bocs az off-ért!

2009. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!