Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdődtek az alábbi...

Mikor kezdődtek az alábbi dolgok nálatok, kismamák?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok.

A következőkre lennék kiváncsi:

Mikor vettetek fel kismamam ruhát? Nekem úgy fel van puffadva a hasam, hogy már szoritanak a nadrágok.

Mikor mondtátok el a rokonoknak és a munkahelyen? olyan rosszul érzem magam, nem akarom titkolni, de lassan kérdezgetik a munkahelyemen.

Mikor kezdtetek el gondolkozni neveken és a leendő keresztszülőkön?

Mikor kezdtetetk el vásárolni valamit?

Előre is köszönöm.



2013. márc. 15. 07:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

12 hetes terhes vagyok

Már látszik a pocak javaslom, hogy vegyél addigra bő nacit minimum, ha nem is kifejezetten kismama ruhát.

6 hetes voltam mikor szóltam a munkahelyemen fizikai munkát végzek ezért én fontosnak találtam( mellesleg onnanstól kezdve folyamatosan hánytam émelyegtem szóval nehéz lett volna titkolni :)

Már nagyjából megvannak a kedvenc nevek.

Mi még nem vettünk semmit nekem azt tanácsolták a 7. 8. hónap körül vásárolgassak de ne túl sok mindent mert a barátok ismerősök is úgyis betáraznak majd :) Remélem hasznos lehettem boldog babavárást :)

2013. márc. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

En 19+5 hetes vagyok.

Kismama nadragot a 17. heten vettem. Mar elotte is jol jott volna, mert a hasamon mar a 8. hettol szoritott a nadrag, de voltak problemak es nem mertem hamarabb venni.

5+6 hetesen teszteltem pozitivat, uh-n 6+5 naposan lattam. Aznap talalkoztam egy baratnommel es nem birtam tovabb magamban tartani, pedig eredetileg nem akartuk elarulni senkinek a 12. hetig. Meg aznap a tesommal is kozoltuk a hirt, meg rakov hetvegen a baratokkal. Anyunal huztuk, O 8+2 naposan tudta meg, mert karacsonyi ajandekkent akartuk adni neki. A melohellyel a 9. heten kellet kozolnom, mert talaltak egy bevetzest, es onnantol kezdve fekudnom kellett. Szigoruan.

A parom mar egesz koran, a 12. het korul felvetette a neveket, en akkor futottam at a listat, amikor kiderult, hogy lany lesz. Keresztszulei nem lesznek.

Meg nem vettem semmit.

2013. márc. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

2. babámat várom, 8 hetes vagyok.

Nekem is van már pocakom, estére, mintha lufit vacsiztam volna :) kigombolom és teszek egy övet, hogy ne essen le.

munkahelyen 6. héten mondtam el, de már tudták, hogy tervezünk, így szinte minden héten rákérdeztek. Rokonoknak kb egy héttel később mondtuk el.

A nevek kb megvannak, ahogy a keresztszülők is.

Vásárolni egyenlőre nem kell, az első gyereknél is csak kb félidő után, inkább az 5-6. hónapban vettünk ezt-azt. Ráadásul addigra az is kiderült, hogy egy csomó mindent kapunk ajándékba-kölcsönbe, így felesleges is lett volna venni annyi mindent.

2013. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

26 hetes vagyok.

12 hetesen még bele fértem a nadrágokba, sztreccs fari, nyúltak :)

Puffadásra reggel este 1-1 szem espumisan!

Én annyira puffadtam, nem lehetett mellettem megmaradni, olyanokat fingottam, mint aki rohad belül:)

Én megvártam a 12 hetet, csak akkor mondtam el mindenkinek, mert addig fenn áll a vetélés kockázata, aztán az megint csak kellemetlen ha kérdezik hogy van a baba, mondani hogy sajnos ...

Lány nevünk megvan rég, de 2 hete derúlt ki fiú lesz:)))

Gondolkodunk mi legyen, az Iván ami eddig tetszik, de még nem biztos.

Kereszt Apa megvan ki lesz, kereszt Anya nem tudni, sógor nőket nem szeretném, uncia tesóm nem tudom el tud-e jönni a keresztelőre, kúlföldön dolgozik, hozzá kéne igazodnia a maradék 30 embernek...

Addig nem vettem semmit, míg meg nem tudtam mi lesz, és a 24. Héti nem is mertem volna semmit sem venni, mert ha a 24 hét utàn születik van esélye hogy megmarad... Sajnos Barátnőmnek 2 baba is elment, és nagyon rossz lehet nézni a sok megvett dolgot...

Na másnap hogy kiderült fiú, elmentem megvettem a kispasis ruhákat, megrendeltem a Narancs babakocsit, amit már kinéztem!

2013. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Már 2 éve meg van a gyerek :)

Olyan 12 hetesen vettem először egy terhesfarmert, ezzel még nagyon sokáig kihúztam. Kifejezetten kismama ruhát nem vettem, csak később olyan mell alatt megkötős blúzokat, amiket nem terhesen is hordhatok.

Rokonoknak úgy a 11. hét körül (karácsonykor) kezdtük híresztelni, munkahelyen azt hiszem a 13. héten, de én távba dolgozom.

Neveken szinte végig agyaltunk.

Keresztszülőkön csak 1 éves kora körül kezdtünk gondolkodni, amikor a keresztelő időpontján is.

Vásárolni egy-két nagyon apróságon kívül a 30. hétben kezdtünk csak, de a cuccok 80%-át kaptuk, ami kimaradt, azt meg egy hét alatt beszereztünk.

2013. márc. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

37 hetes kismama vagyok:)

Kismama ruhám csak egy-kettő van.Leginkább lenge,bő fazonú pólókat hordok,cicanadrággal,csizmával.Kettő kismama nadrágot vettem,ennyi.Itthon gumis tréningnadrágban vagyok.Szóval én annyira nem tankoltam fel ezekből.Van régi pulóverem azt is fel tudom venni bármire,csak nem húzom össze.Tehát a régi dolgaimat is igyekszem kihasználni,főleg,h. az igazi poci nekem csak 18.héten látszott,a puffadás az más.Amiket meg vettem bő pólók azok jók,mert most úgymond megfogják a pocakomat,de ha majd megszülök,akkor is jó lesz,mert tunika szerűségnek fognak tűnni.A férjem pólójában alszom,és gáz-nem gáz,csomószor volt olyan,hogy felvettem egy pólóját,betűrtem a derekamat,és felvettem egy pulcsit,amit összecipzároztam,így nem látszódott.Tehát,lehet ügyeskedni:))

A leendő nagyszülőknek a 6.héten mondtuk el.A többi családtagnak a 10.héten,a munkahelyemen a 12.héten jelentettük be.

A neveken akkor gondolkoztunk,amikor BIZTOSRA mondták a nemét. (20.hét,4D) Először összeírtuk kinek mi tetszik,majd szűkítettük a listát,aztán kikértük a nagyszülők véleményét,végül döntöttünk,aztán jó párszor változtattunk,de most már megvan a végleges név:)

Vásárolni apránként vásároltunk,de sok mindent kaptunk is,pl.kiságy,pelenkázó stb. A babakocsit a 32.héten vettük meg,azt hiszem,aztán így szépen-lassan.

2013. márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

19 hetes vagyok

Kismama ruhát még nem vettem, egyelőre elvagyok a régi cuccokban. Haspuffadásra bevált az első hetekben az Espumisan gyöngykapszula.

Páromnak azonnal elmondtam, akkor voltam 7 hetes, szüleimnek is, másoknak a 12. hét után

Neveken jövő hét szerdától fogok elkezdeni gondolkozni, akkor lesz az UH, elvileg megmondják majd a nemét.

Kislányomról még vannak ruhák, unisexek is, így majd csak a pincébe kell leugrani összekapni őket. Bútorok is mind megmaradtak. De lányomnak egészen a végén kezdtem el vásárolni, 34 hetesen.

2013. márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mikor vettetek fel kismamam ruhát?

17 hetes voltam, amikor vettem egy terhes nacit. nem híztam és a hasam se nőtt nagyon sokat, viszont a famerek fémgombjai a végére már nyomták és ettől kimondottan kényelmetlenné váltak az amúgy méretben passzoló régi nadrágok is.

Mikor mondtátok el a rokonoknak és a munkahelyen?

a párommal együtt teszteltünk. anyunak azonnal, a szűk családnak fokozatosan. a párommal ellentétben (akinek a fél munkahelye tudta egy héten belül) az első trimeszter végéig én nem nagyon mertem híresztelni, de sosem tagadtam le. ha valaki rákérdezett, megmondtam, h babát várok.

Mikor kezdtetek el gondolkozni neveken és a leendő keresztszülőkön?

A legelején, közvetlenül a pozitív teszt után ötleteltünk egy picit, hamar megtudtuk, h fiú, akkor szűkítettük a kört és még nem voltam félidős,mire megvolt a név. nem keresztüljük meg, szerintem a vallás nem adott, hanem választott dolog. majd ő dönt, ha elég érett lesz hozzá.

Mikor kezdtetetk el vásárolni valamit?

vettem neki két kantáros farmernacit, de a nagybevásárlással várok még.

2013. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"nem kereszteljük meg, szerintem a vallás nem adott, hanem választott dolog. majd ő dönt, ha elég érett lesz hozzá."


Like.

Rajtunk kívül nem gondoltam, hogy más is így gondolkozik.

2013. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

11 hetes vagyok

Még nem vettem kismamaruhát és lehet, hogy nem is fogok. A nadrágjaim többsége még mindig kényelmes, kivéve egy-két nagyon szűk darabot. A későbbiekben meg inkább a csípőgatyára szavazok, főleg, hogy nyáron lesz nagy hasam. :)

Én már a 6. héten mindenkinek elmondtam, mert olyan rosszul voltam, hogy nem volt értelme titkolózni, úgyis kitalálták volna a tünetekből. Munkahely nem játszik, mert egyetemista vagyok.

Neveket a párom mondott egy-kettőt, ami neki tetszik, de még nem gondolkoztunk komolyabban ezen. Majd azután, ha már tudjuk a nemét. Nálunk nem lesz keresztelő, mert mi nem vagyunk vallásosak. És a vallás/hit mindenkinek a saját döntése érett felnőttként.

Vásárolni valószínűleg majd a vizsgaidőszakom után fogunk, nyáron. :) De sok mindent kapunk addig innen-onnan, szóval nem kell majd túl sokat utánajárnunk a cuccoknak.

2013. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!