Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesznél...

Terhességi diabétesznél nádcukrot lehet fogyasztani vagy csak a gyümölcscukor megengedett? Ma vettem nádcukrot de lehet nem jól tettem? Kérem segtsetek aki tudja?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megdobja a cukrot a nádcukor, mint a sima fehér cukor. Javaslom a nyírfacukor használatát. Kicsit drága, de nem növeli meg a vércukrodat.
2013. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én inzulinrezisztenciás vagyok, hasonló diétát kell tartanom, mint a cukrosoknak, csak 200 gramm szénhidrátot ehetek egy nap. Én nádcukorral csinálok mindent, persze mértékkel. Sokkal egészségesebb, mint a sima cukor, de teljes értékű szénhidrátnak számít, tehát bele kell számítani a diétába! Kicsit melaszosabb íze van, mint a sima cukornak, rendszeresen sokkal kevesebb elég belőle (sőt, hála ennek, állandóan csökkentem a cukoradagot, már nem bírom meginni a régi mennyiséget).
2013. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyik sem jó, nyírfacukrot vegyél.
2013. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nádcukrot nem lehet, gyümölcscukrot elvileg igen, de a nyírfacukornak sokkal alacsonyabb a glikémiás indexe, az sokkal jobb lenne. Azért azt is számolni kell, van bőven szénhidráttartalma, csak nem emeli olyan gyorsan a vércukrot, mint a gyümölcscukor és a nádcukor.
2013. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A nádcukor, a gyümölcscukor és a nyírfacukor is kalóriában és szénhidrátban gazdag, csak keveset használhasz belőle. Miért nem használsz inkább édesítőszert, pl. Steviát, az teljesen természetes, és számolnod sem kell vele...
2013. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 frászkarikaborsó ***** válasza:

Na látom van itt fogalomzavar bőven :)


A nádcukor, a nyírfacukor és a gyümölcscukor is természetes édesítőszerek. Ezzel nincs gond.


de.


A nádcukor kb ugyanolyan gyorsan szívódik fel, mint a kristálycukor. A szénhidráttartalma is ugyanannyi. Az előállítása ugyan egészségesebb, de cukorbetegek szempontjából ez teljesen mindegy, pont ugyanaz a szervezetedre gyakorolt hatása, mintha kristálycukrot ennél.


A gyümölcscukor (fruktóz) egy fokkal jobb, de az sem az igazi, mert bár lassabban szívódik fel, még mindig nem eléggé. Ugye ez van a gyümölcsben is, azt pedig gyors felszívódású szénhidrátnak kell tekinteni.


A nyírfacukor még egy fokkal jobb, mert bár ennek is magas a szénhidrát tartalma, nagy része fel sem szívódik csak átmegy az emberen, így nem emeli meg a vércukrot. A hátránya hogy szeret hasmenést csinálni ami terhesen nem épp előnyös.


A legjobb az eritrit/eritritol néven kapható természetes édesítő, aminek nincs szénhidráttartalma így korlátlanul fogyasztható, cserébe teljesen természetes, mellékízmentes, és jó drága.

2013. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

ezek szerint rájöttem de akkor már megvettem a nádcukrot de mindegy majd elhasználom bajom nem lesz tőle majd mértékkel és ha megszülök .de köszönöm a segítséget

2013. márc. 5. 11:45
 8/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
eritritolt vegyél, igaz kilója 2600 ott ahol én veszem, de úgyis lassan fogy, nekem egy hónapban ennyi belefér. Sütit is lehet vele sütni.
2013. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!