Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma az orvosom arra figyelmezte...

Ma az orvosom arra figyelmeztetett hogy ne egyek gyümölcsöket mert a sok cukros létől benne vizesedni fogok hamar és felszedek több kilot?

Figyelt kérdés
Ez igaz? És akkor,hogy jutok hozá a vitaminokhoz?

2011. dec. 6. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vitamin nem csak a gyümölcsökben van.


Mondjuk szerintem teljesen lemondani nem kell a gyümölcsökről, hacsaknem valami alapos oka volt ezt mondani a dokidnak, pl. már nagyon sokat híztál, vagy már kezdesz vizesedni, vagy magas a cukrod stb.

2011. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon sok gyümit ettem végig és egyáltalán nem vizesedtem és nem híztam sokat.

37hkm

2011. dec. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
legelején vagyok 8hetes szóval nem is híztam,cukromról gőze nincs...ezért nem értettem!
2011. dec. 6. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Hm...akkor gondolom neki ez a tapasztalata.

De nem lehet ilyen egyértelműen kijelenteni szerintem, hogy ne egyél sok gyümölcsöt, mert attól baj lesz.

Lehet a mértéktartásra akart célozni, de nem tudom. Én is sok gyümölcsöt ettem, és alig híztam, és nem is vizesedtem.

2011. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség.Itt az én példám.Én nem szedtem semmilyen terhes vitamint,helyette ettem mindennap gyümölcsöket.11kg-ot híztam és nem vizesedtem.
2011. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség, a gyümi egészséges és szeretik a pocaklakók :)
2011. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos, a vizesedés hajlam kérdés...

Meg nem szabad sót enni!

Minden ételbe van só, nézd meg, hogy mit eszel..

Felejtsd el a felvágottakat, a virslit...

Nekem ez segített, ahogy abba hagytam a sóevést egyből kisebb lett a bokám és a lábam :D


8 hónapos kicsi fiúcska mamája

2011. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mindent lehet enni mértékkel.ha nem eszel elég rostos,emésztési problémáid lehetnek.ha normális a cukrod,akkor ehetsz nyugodtan ,sőt enned is kell.amiből nem kilószámra az a banán,mert az hízlal,egy kilóban 1000 kalória van,míg az almában 300.persze azt is ehetsz,csak ne kilószámra.

a vizesedést pedig só csökkentéssel lehet visszafogni.fura egy dokid van

2011. dec. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem itt a hangsúly a "sok" szón van, ha uzsonnára megeszel egy almát, attól nem lehet bajod. :-) Csak ne a gyümölcs legyen a fő élelemforrásod. :-) Vitaminok a zöldségekben, sőt a tojásban és a húsokban is vannak.

Azokban a kényszerérett gyümölcsökben, amit így télen lehet kapni, nem tudom mennyi vitamin lehet.

Valamennyi gyümölcsöt még én is ehetek, pedig IR-es vagyok, szóval van baj a cukrommal bőven.. :-(

Ha eszel mindenféle ételt, és szeded a terhesvitamint, akkor nem lehet vitaminhiányod. :-)

2011. dec. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most a második terhességem előtt, elég komoly "fogyókúrát" tartottam!

Aminek az volt a lényege,hogy odafigyletem,hogy mit mikor eszem!Pl szénhidrátot csak délig!Így a gyümölcsöt is csak délig fogyasztottam!És nekem tényleg bevált! :)Délután meg csak fehérjét eszem azt meg nyers zöldséggel!Délben valamilyen husit általában(sült főtt grillezett,de lehetneksajtok is) és hozzá friss salit!Estére meg szinte csak fehérje pár zöldséggel!


Ezt az étrendet próbáltam tartani a terhesség alatt,csakolyan rosszil voltam a 16. hétig,hogy sokszornem bírtam rendszeresen enni...Így még fogytam!

De én is tartom a déli gyümi határt,és nemiszom gyümileveket!Max reggelire!

Nálam ez bevált!

Már most várandósan természetesen eszem kenyeret is (graham) mert a babának kell, de még mindig nem érten el a kiindulási súlyom a fogyás óta!


ÉS nekem a vérképem is tökéletes!Hál istennek!


2 éves kislány és 18 hetes pocakcsajszi anyuja

2011. dec. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!