Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes vagyok és csak folsav...

9 hetes vagyok és csak folsav tablettát szedek. Sajnos nem szeretem a gyümölcsöket, de a babámnak megakarok adni mindent amire szüksége van. Ha elkezdek Elevitet szedni az elég?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Szia


Szerintem elég a folsav,azért próálj meg változatosan étkezni!

Fel sem ér egy vitamin sem a kiegyensúlyozott étrendel!

2009. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Elég az Elevit, ne aggódj. Gyümölcsből amúgy is meg kéne enni napi 2kg-ot, hogy bevidd a szükséges vitaminokat.
2009. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam annyi gyümölcsöt, zöldséget enni, amennyire a doki azt mondta, hogy elég, ezért 3 naponta szedek 1 Elevitet, mellette meg annyi gyümit, zöldséget eszem, amennyi jólesik.
2009. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Már megint ez a 2 kg gyümölcs!!! a kedves válaszoló semmi esetre sem veszi a fáradságot hogy utána nézzen a zöldségek-gyümölcsök vitamintartalmának, csak hajtja ezt a 2 kb hülyeséget!

Zöldségekben több a vitamintartalom mint a gyümikben, ha azokat jobban szereted, akkor esetleg próbálj abból többet enni (sárgarépa, karalábé, brokkoli, karfiol nyeresen) dió-mogyoró nagyon jó ásványi anyag forrás (magnézium, kálcium, kálium), de ha ezeket sem szívesen eszed, akkor 1-1 szem Elevit naponta bőven elég, abban minden benne van!

Minden jót, boldog babavárást!

2009. aug. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

06:52 Jó ember! Élvezed ha másokat lepontozhatsz???

Akkor egyél sok-sok gyümölcsöt, ami tele van műtrágyával, az ám az egészséges!!! Ezt is lepontozhatod...

Majd, ha tanulsz ezekről a dolgokról, akkor pontozgassál, okés??

2009. aug. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem esik jól, azt ne edd, tehát marad az Elevit :)
2009. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Én 9 hetesen voltam elöször a dokimnál és E vitamint irt fel,folsavot,és no-spat ha esetleg görcsöl a hasam.Azt mondta hogy igyák tejet egyek sok tejterméket,gyümölcs zöldség ha jol esik eszel s ha nem nem.Ugy is az elsö 12 hétben a legfontosabb a folsav.
2009. aug. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hú, kicsit agresszív vagy ma, így akarsz türelmesen gyereket nevelni, ha már egy másnak adott tanácstól így felhúzod magad?! nem pontoztalak le, senkit sem pontozok sem fel sem le, nem is érdekel a pontozás.

De azért azon lépjél már túl, hogy csak 2 kg almával lehet elegendő c vitamint bevinni, mert megsúgom hogy 10 dkg ribizliben 5x annyi van... bár te ezt úgyis tudod, ha egyszer ezt tanultad. vagy csak az almáról tanultatok? Vay csak a műtrágyáról? Elképzelhetetlen számodra hogy műtrágya nélkül is megterem a zöldség-gyümölcs? A válaszodat azok pontozták le akiknek nem volt hasznos a válaszod, nem gyanús?

Bocs a kérdezőtől, de ezt nem hagyhattam szó nélkül:)


Válasz: a terhesvitaminokban minden benne van, amire a várandóság alatt szüksége lehet a babádnak és neked, semmi olyat nem kell enned-tenned amit nem kívánsz v nem szeretsz!

Boldog babavárást!

2009. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem gyanús az sem, hogy amikor megjelenik a válaszod, akkor a másik pontszáma megváltozik??? A válaszod elött néztem a százalékom, érdekes, 100%-on volt, amint megjelent a tiéd, már csak 66%?? Na ez a gyanus. Legalább ne írnád, hogy nem pontozol!!!

Örülnél Te annak, ha fele annyi nyugodtságod lenne, mint nekem...

Amúgy sem almáról írtam, hanem általánosságban a gyümölcsökről, zöldségekről! Ha ideges vagy rágcsálj egy kis "mérges" répát! Ha szerinted, az az egészséges!

2009. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ok, csak ne idegeskedj:) anyukám kertjében nem mérges a répa, de köszi a jókívánságot, ez minden elmond rólad! Minden jót neked is, most kattintok egyek a középső kézre, majd figyeljük együtt hogy mi történik, jó? Tényleg ne húzd magad, felmegy a vérnyomásod:(

Bocs a kérdezőtől, vannak ilyen ámokfutó kismamák is, akik a pontszámuk alapján hiszik hogy okosak e vagy sem, és másokat átkoznak...

2009. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!