Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A túlzott gyümölcsevéstől...

A túlzott gyümölcsevéstől lehet bajunk?

Figyelt kérdés
Rengeteg gyümölcsöt eszem, egy nap akár megeszek 1 kiló epret vagy/és barackot, annyira kívánom. Hízásra vagy a cukorra gondolok. Van amikor egész nap ezeket szem, tehát nem két étkezés közt. 16 hetes kismama
2008. jún. 8. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:
cukor csak akkor gond, ha cukorbeteg vagy és külön szórsz rá kristálycukrot. A hízás inkább a banán jellemzője. Jobb mintha egy kiló szalonnát ennél. jólmosd meg és nyugodtan egyél amennyi jól esik.
2008. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tulzas lehet az eper,legalabb is este en megjartam,mivel van egy nagy kertunk eperrel megettem delutan vagy fel kilot,semmit nem aludtam olyan gorcseim lettek ejszakara..Es van egy par gyumolcs ami meg hasmenest okoz ha sokat eszel belole.A banan tenyleg hizlal es fogja is a hasat..De ha valtozatosan eszed a gyumolcsoket pl. mindembol egy darabot fogyasztasz, nem egy nap csak 1 kilo banan..vagy csak egy kilo szilva..akkor nem lessz semilyen gond!16 hetes kismama
2008. jún. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia! Én is rengeteg gyümölcsöt kívánok, persze mindig azt, aminek még nincs szezonja :) görögdinnye és szőlő nálam a sláger :)Azt nem tudom, igaz-e, de nekem azt mondta a védőnő, hogy az eperrel vigyázzak, egy nap kb 30 dekánál ne egyek többet, mert allergiát okozhat. De szerintem sokkal jobbak a gyümölcsök, mintha pl. húst hússal ennél.

jó babavárást

18 hetes nagyhasú kismami :)

2008. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én második babámat várom. Most lassan 7 hetesek vagyunk. Pont így vagyok Én is. Tényleg jobb ha vegyesen eszed a gyümölcsöket. Csinálj gyümisalátákat! A lényeg, hogy ne cukrozd meg!!! A sok gyümölcsevés nem növeli a cukorbetegség kockázatát. A gyümölcsökben fruktóz van. Ez a cukrok olyan fajtája , ami lassabban szívódik fel, ezért ajánlják a diabéteszeseknek is édesítésre.

Nem véletlen, hogy legtöbben ezt kívánjuk. Ilyenkor fokozottabban kell ügyelni a vitamin és ásványianyag bevitelre! Nyugi! A szervezet tudja mi a jó neki, csak oda kell rá figyelni! Ami jólesik, egyed bátran!!!

Boldog babavárást!

2008. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!