Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan legyek úrrá a túlzott...

Hogyan legyek úrrá a túlzott aggódáson? 15 hetes kismami vagyok, nagyon nehezen jött össze a baba.

Figyelt kérdés

De végre sikerült, mindennél jobban örülök neki. Mégis, folyton aggódom. Ha fáj a hasam az a baj, ha nem fáj, akkor az a baj, ha feszít, akkor miért feszít, ha nem feszít, akkor te jó ég, miért maradt abba... szóval minden tünetre más teoriám van, hogy miért lehet rossz vége. Másra se tudok gondolni, hogy vajon szépen fejlődik-e a baba, hogy rendesen ver-e a kis szíve, jól van-e, és sorolhatnám. Ez őrület. Többen mondták, hogy nem vagyok teljesen normális, és biztos igazuk van, de itt nem hidegzuhanyt kérek, hanem tanácsot, hogy ezen a marhaságomon hogyan kerekedhetnék felül.

Vannak fórumok, ahol boldog kismamik vannak, de néha történik tragédia olyanokkal, akikkel beszélgettem, beszélgetek. Még ha kikerülöm a negatívot, akkor is találkozik vele nap mint nap az ember.

A "kedvencem" az, amikor valaki totál természetesnek tűnően leírja, hogy "semmi tünetem nem volt, amikor mentünk a 19. héten uh-ra, nem volt szívhang"

Ugyanakkor sokat simogatom a babámat, beszélgetek vele és vigyázok rá, nem vagyok betojva a kólától 3 havonta egyszer, ahogyan a H1N1-től sem.


2009. nov. 29. 00:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Érdekes...

Hosszasan leírod, hogy mi mindentől rettegsz és görcsölsz, aztán nagyvonalúan megjegyzed, hogy a H1N1-től nem vagy betojva... 8-o


Én meg bizony be voltam tojva egészen addig, míg az egész családom meg nem kapta (1 hónapja) a védőoltást!!!


Én a helyedben ettől lennék a legjobban betojva, mert a lázas állapot a magzatodra akár végzetes is lehet!!!

Egy röpke védőoltással magadat is, a magzatodat is megvédhetnéd!...


[link]


Nem akarlak idegesíteni, de hallottad, hogy tegnap egy kismamát kellett újraéleszteni, mert H1N1 szövődményei vannak (még életveszélyes az állapota, de legalább még él)...


[link]


Amúgy, nem csak a terhesség alatt szorongunk ettől+attól, hanem amikor a gyerekek kicsik, akkor is számtalan helyzet van, amitől aggódhatunk, sőt kamaszkorban is, meg majd a felnőtt korukban is...

Megszokni nem lehet, legfeljebb elfogadni, hogy ez az anyák sorsa. :-D

2009. nov. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző, ezzel a H1N1 mizériával biztosan sokat segítettél... Ennyi erővel millió más betegséget felsorolhattál volna ami most épp nem "divatos".

Kedves kérdező: semmiképp nem jó a babának sem az aggódás, de azt tudom, ha beteg valaki, akkor inkább ne is olvasson utána neten, mert millió verziót, saját élményeket talál, ami között van ilyen is meg olyan is. Az aggódással nem leszel előrébb, nyilván megteszed te is az óvintézkedéseket, eljársz orvoshoz, vigyázol magadra. Ennél többet nem tehetsz, viszont a gondolataidat akarattal tereld el erről amint eszedbe jut hasonló. Eleinte nehéz lesz, de az agyad lassan át fog állni erre, és egyre ritkábban jut majd az eszedbe. Olyan, mint az életfelfogásban is átállni az optimizmusra, nekem sikerült :) Sok sikert hozzá, és gratulálok a picihez!! Minden rendben lesz! :)

2009. nov. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!ÉN holnap leszek 16 hetes,szinte hihetetlen,mennyire telik a 12.héttől az idő.Én is mindig aggódom,főleg ha valami új jelet észlelek magamon.De általában ,meggyőzöm magam,hogy minden rendben van a Picivel,nem történhet velünk semmi baj!Hamarosan megmozdul a Picink Neked is és Nekem is,akkor már könnyebb lesz,ha mindennap érezzük a kis mocorgásait.Én is mindennap beszélgetek vele.simizem a hasam,és ezt Ő érzi,tudják a babák,hogy szeretjük,és jó családba érkeznek majd.Nekem ez ad erőt,néha elgyengülök,pl vmelyik este,begörcsölt picit a hasam,és elsirtam magam,hogy kellett e ez nekem?De addig is tartott mert Kellett!!Nem lesz semmi baj,csak pozitivan álljunk hozzá,ha netán vmi gond lenne,sajnos nem tehetünk ellen semmit sem.Hidd el minden rendben lesz,és májusban,egészséges,szép kisbabáink lesznek!!!
2009. nov. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
szerintem ne latogasd ezt az oldalt egy darabig,meg hasonlot sem ha ennyire paras vagy!ez nem normalis amit irsz,miert nem keresel fel egy orvost aki ezzel a folytonos aggodasoddal foglalkozna?
2009. nov. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a legjobb ha nem netezel mostanában, beszélgess az orvosoddal, amíg ő azt mondja, hogy minden rendben a babával, akkor nem szabad aggódni. Ennyi az egész. Sőt ami nekem nagyon jó volt, olyan barátnővel együt lenni akinek még nincs babája, mert ők legalább nem rémisztgettek a szüléssel, a többiek a szülési rémtörténeteikkel örömmámorban úsztak amikor félelmet keltettek bennem a negatív beszámolóikkal. Élvezd az állapotod és örülj neki :-) És bízz az orvosodban!
2009. nov. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mitha magamat olvasnám! Nekünk is nagyon nehezen jött össze. 2 év kellett hozzá! Kicsivel könnyebb lesz, ha már mozog. És most vagyok 18 hetes és a 16. héttől érzem a picim mozgását!Ettől függetlenül folyamatosan aggódom én is.De ha elkap egy ilyen hülyeség, akkor mindig felhívom vmelyik barátnőmet és ők megnyugtatnak:-)
2009. nov. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis dolog,hogy aggodsz. minden kismama aggodik, de probalj meg uralkodni az aggodalmadon es csak jo dolgokra gondolni, kepzeletbe tervezgesd a babaszobat es mindig csak arra gondolj minden rendbe van, ez nagyon sokat segit. Az aggodas nem tesz jot, a baba is egy hangulathullamhosszon van veled. Kitartast es szep babavarast neked.
2009. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az elsővel én is ennyire aggódtam, mert az elején vérezgettem. Mégis problémamentes terhességem volt, egészséges babám született. Voltam influenzás (nem volt még h1n1, de durva influenza volt), a lázam csillapítottam, nem lett baj. Volt nagyon durva nyári hasmenésem hányással, attól sem lett baj. A hasamba ugrott a kutya, azzal sem lett baj. Ha a gyereknek meg kell születnie, akkor meg is fog, ritkák a rémtörténetek, csak általában mindenki azokról beszél. Nyugi. Egyébként az én orvosom terhesség alatt kifejezetten nem ajánlja a a h1n1 oltást, ahogy más influenza-oltásokat sem javasoltak soha korábban. Nem tudni pl., egy lényegében immunrendszer nélküli baba szervezetében ekkora dózisú ellenanyag okozhat-e később autoimmun-betegséget. Néhány hete egy 34 hetes portugál kismamának a h1n1 oltás után 24 órával akut oxigénhiány miatt halt meg a teljesen egészséges magzata. Nagy errefelé a hallgatás, volt-e köze az oltáshoz, és egyáltalán, az esetről sem számoltak be. Arról sem nagyon, hogy Kanadában meg visszavonták az oltást. Én is terhes vagyok, de én inkább kerülöm a tömeget és csak a családom oltattam.
2009. nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első válaszoló. :) Köszi, de tényleg nem félek az influenzától, nem a netről szedem az infóimat ezzel kapcsolatban, ezeket a cikkeket el sem olvasom, hanem vannak az antsz-nél ismerősök, illetve nagyon jó orvosokkal vagyok körülvéve, akik közül csak egy kelti a pánikot az oltással kapcsolatban.

Ha megkapja valaki, akkor lázat kell csillapítani, és feküdni, de nem addig ameddig jobban nem érzi magát az illető, hanem leglább 4-5 napig, amikor már tünetmentes. A vírus nem ártalmas a babára, a láz viszont igen, aminek tartós megléte okozhat fejlődési rendellenességet, nagyobb százalékben (7-13%) az ELSŐ trimeszterben.


Félreértetted a kérdésem, de azért köszi a választ. :)

2009. nov. 29. 12:31
 10/12 anonim ***** válasza:

SZia! Én 14+4 vagyok. Én is aggódom, ha fáj, ha nem fáj. :) Jó lenne már érezni a mozgását. De nekem azt mondták, és valamennyire hiszek is benne, hogy nem szabad a rosszra gondolni, mert bevonzzuk. Olyan mint a ne fesd az ördögöt a falra, mert megjelenik. :) Én attól félek nagyon, h nehogy 20 hetesen legyen valami, mert mostanában sokat olvastam ilyet, és ismerőseim közül is már kétszer előfordúlt. :S BOrzalom! Tegnap kértem a párom, h nyugtasson már meg. Mondta, h egész nap mondhatnám, akkor se... De, mondom, ha azt mondod nem lesz semmi baj, akkor megnyugszom, mert neked hiszek. :D Azt mondta, h mindig nyugtasson meg a tudat, h ő nem idegeskedik. ... Hát 2 vetélés után, úgy, h vele is véreztem többször azért aggódom, de remélem a legjobbakat. Relaxálj minden nap. Teázz, vagy jógázz, vagy én pl azt szoktam, h engedek egy kád habos babos vizet, gyertyákat gyújtok (illatosat), meditációs zenét hallgatok. Ez nem megoldás, de ez a kis nyugalom talán közelebb visz az egyensúlyhoz. De egy magzati szívhangfigyelő is hasznos lehet. :D

Biztos vagyok benne, h egészséges, gyönyörű babád lesz!

2009. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!