Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valakinek terhességi...

Van valakinek terhességi mérgezéses tapasztalata?

Figyelt kérdés
23 hetes terhes vagyok. Néhány napja-hete folyamatosan emelkedik a vérnyomásom. Most kb 150/95, a bokáim már egy 3 hete duzzadtak, ma reggelre a bal kézfejem is úgy beduzzadt, hogy a gyűrűmet sem tudtam felhúzni, szinte csak a körmömig. Markolni sem tudtam vele. Most, estefelé is érzem még benne a zsibbadást, de lalappadt valamennyire. A szívem tájékán szorító érzést tapasztalak, nehezemre esik minden mozgás. 36 éves vagyok, és sajnos túlsúlyos is. Csütörtökön voltam orvosnál, nézték a fehérjét a vizeletemben, de nem találták. (lehetett-e negatív eredmény pusztán attól, hogy csupán vízzel elöblített hidrogénes üvegcsében vittem a vizeletmintát?)
2009. szept. 11. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Szépen leírtad, hogy mi a történeted, de mi a kérdés? VAgy mi a megérzés?
2009. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom ugyan nincs, de ápolónő vagyok. Attól, hogy még nem volt fehérje a vizeletedben, ezek lehetnek a kezdődő toxémia tünetei. Sószegény diéta, a lábadat gyakran polcold fel és ellenőrizd a vérnyomásod. Ezt most a tankönyvből másoltam ki:" A fehérje vizelés ált. az ödéma és a magas vérnyomás után jelentkezik. Fokozódása a folyamat súlyosságát jelzi. Amennyiben a toxaemiás terhesnél a köv. tünetek jelentkeznek: fejfájás, szikralátás, látótérkiesés, kettős látás, gyomortáji fájdalom, esetleg hányinger, hányás; azokat a küszöbön álló görcsroham jeleként kell értékelni." Magyarul, ilyen tünetek esetén azonnal kórház! És persze, ha tovább emelkedik a vérnyomásod, akkor is. Amúgy adtak rá gyógyszert?
2009. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy tévedtek volna a vizeletvizsgálatnál, de nálad a 3 tünet közül már 2 fennáll, így is fokozottabban kellene figyelni rád. Nagyon messze van még a terhesség vége, ha idáig még nem tetted, sürgősen kezdd el a sómentes diétát. Attól csökken a vérnyomás is, és a vizesedés is. Kitartás!
2009. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én személyesen átéltem 32 hetesen a toxémiát!egyből kórház,infuzió,és diéta volt.nem tudtam mi az,most várom a második babát,és most néztem utána,mi az.hát nem ilyesztgetni akarlak,de megrémültem tőle.2 napja voltál dokinál,és semmit nem mondott a vérnyomásodra,és a vizesedésre?én a helyedbe máshol probálkoznék akkor.
2009. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
előző vok,nekem ilyen szikralátás ilyesmi nem volt,de rögtön korházba tartottak!
2009. szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! :)


sómentes diéta, napi 3X vérnyomásmérés nagyon fontos! ha gyógyszert szeded, akkor a bevétel után 1 órával mérd a vérnyomást! :) ezt jegyezd fel, hogy a vizsgálatokra tudd magaddal vinni, tudják elemezni! :) szerintem gyógyszert tuti kell szedned! Dopegyt, ha az nem elég, corinfar.

szerintem készülj fel, hogy valamikor azért be fognak fektetni a kórházba, hogy szem előtt legyél!


a fehérje a vizeletben jó, hogy nincs! :) ez azért pozitív, mert még nem előrehaladott! azonban a többi tünet figyelmet igényel! azonban ha megjelenik a fehérje, akkor sem kell pánikolni rögtön! fognak gyűjtetni veled 24 órás vizeletet, amiben grammra pontosan megállapítják a fehérjeürítést és ettől teszik függővé a további kezelést, megfigyelést stb!


a szikralátás a korábban válaszoló Hölgynél azért nem jelentkezett, mert nem volt olyan súlyos állapotban, szerencsére.


májenzimértékek is figyelemreméltóak, szokták ellenőrizni!


tehát diéta, séta és úgy polcold a lábad, hogy az a lágyékodnál ne törjön meg nagyon (ne ülve rakd magasra, hanem inkább hátradőlve), mert különben nehezedik a vérvisszaáramlás.


ki lehet próbálni heti egyszer a gyümölcsnapokat. ez vízhajtó hatással bír :) ananász, kivi, alma stb plusz naponta sok gyümölcs zöldség :)


Minden jót! :)


[link]

2009. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. szept. 13. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!